TOILA PARGI PÄEV

Oma haruldaselt kauni looduse ja kõrge seiskoha tõttu merepinnast, mille tagajärjel õhk iseärnis kuiv ja kosutav on Toila Oru väljapaistvam suvituskoht Eestis. Just nii kirjutas 1923 E.Rosenberg väljaandes „Viru suvitusrand“.

   

 

95 aastat hiljem võime öelda endiselt, et Toila on väljapaistev ja seda mitmel põhjusel. Loodame, et te ikka teate, et just Toilas asus eesti esimese presidendi, Konstantin Pätsi suveresidents. Suursuguseks teeb Toila Oru pargi veel teadmine, et see on üks Euroopa liigirohkemaid parke oma taimestiku poolest.  Ajalugu Toila Oru pargi ja lossi kohta on põnev. Ettetellimisel on võimalik saada endale pargi retke teejuhiks inimene, kes tutvustab teile pargi ja lossi ajalugu ja käekäiku (kirjuta soovist www.facebook.com/ToilaPargiKohvik sõnumitesse). 

 

Pargi retk on võimalik ette võtta ka tasakaaluliikuritega, sest kindlasti lisab see lõbu ja adernaliini antud teekonnale. Tasakaaluliikureid on võimalik rentida Toila Pargi Kohvikus või Virulase puhkemajast. Kui seltskond on suurem, siis on hea, kui sellest on ette teada antud, et tagata tasakaaluliikurite vajaminev hulk.

 

Peale adrenaliinirohket retke on Toila Pargi Kohvikus võimalus kinnitada keha erinevate kookide ja pirukatega. Soolasest ampsust saab kohvikus sooja tortillat ja soolaseid pannkooke. Lisaks pakutakse maitsvaid kokteile, käsitöölimonaade ja parimat cappuccinot Ida-Virumaal. Vähemalt nii räägivad kohviku kliendid.

 

       

 

Toila rand on eriilmeline. Kui muidu oleme me harjunud liivarandadega, siis unikaalseks teevad Toila ranna valged lamedad kivid, millega terve rand on kaetud.

 

Kes armastavad jalgratta-või jalgismatkasid võiksid ette võtta teekonna mööda marsuuti Saka-Ontika-Toila. Kas teadsite, et Saka-Ontika-Toila pankrannik on Ida-Virumaa suurim vaatamisväärsus? Eesti kõrgeima kuni 56 meetrit üle merepinna ulatuva paeastangu servalt avaneb kaunis vaade merele. Ontikal asub Eestis kõrgeim, Valaste juga - vesi langeb siin ca 26m.

 

  

 

Kuna üks päev selle kauni piirkonnaga tutvumiseks jääb ilmselgelt väheseks, siis ööbimiseks soovitame pankrannikul vaatega merele asuvat Virulase puhkemaja ja Toila Oru Pargis otse Toila Pargi Kohviku vahetus läheduses asuvat Toila Valgevillat. Kes soovib kämpingu stiilis öömaja ja õhtust sauna, siis tasub kindlasti heita pilk Pühajõe Puhkemaja võimalustele.

 

Tule avasta tükikest Ida-Virumaad! Sellest saab kindlasti seiklus.