Kaks päeva Saka Mõisa lähiümbrises

Kui olete valinud peatuspaigaks oma perele või sõpruskonnale Saka Mõisa, siis soovitame tutvuga ka lähiümbruse seikluste ja vaatamisväärsustega.

 

   

 

Kõigepealt soovitame tutvuda Saka Mõisa pargi, vaatetorni, pankranniku ja matkaradadega.

 

Eesti Kaevandusmuuseum on Ida-Virumaa pärl. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab.

Naudi kaevuri lõunat: vanas kaevanduskäigus asuv ajastutruu sisustusega restoran pakub võimalust võtta kehakinnitust just nii nagu tõelised kaevurid seda aastakümneid tegid.

 

Peredele soovitame külastada 8. juunil avatavat Kiviõli Kogupere Elamusparki, kus jagub tegevusi igale eale. Adrenaliinirohkeid seiklusi pakub piirkonna maastikualadel Adrenaator Grupp. Võtke julgelt ühendust ja koostatakse lahe programm, kas perele või kõikidele sõpradele või töökaaslastele. 

 

   

 

  

 

Purtse kindlus asub Ida-Virumaal Purtse jõe kõrgel kaldal, paistes Tallinna poolt tulijale mere poole vaadates kenasti silma. Kindlus on pakkunud kaitset röövretkede ajal, olnud kasutuses jääkeldri, piimakambri, viljalao aga ka vangla ja tööliselamuna. Purtse kindlus restaureeriti aastatel 1987-1990 ning 1991. aastal pälvis Eesti parima ehitise tiitli. 2014. aasta talvest on kindlusel uus pererahvas ning nüüd on avatud uksed nii majaekskursiooniks, näitusteks, pulmadeks, kontserditeks ja kohvik-restoranis keha kinnitamiseks.

 

Külalislahkes Kukruse polaarmõisas ootab huvilisi põnev ekspositsioon, mis jutustab kunagisest mõisa omanikust ja põlevkivi esmakasutajast Robert von Tollist ja tema kuulsast vennapojast – polaaruurijast Eduard von Tollist (1858–1902), kes jäi kadunuks otsides salapärast Sannikovi maad. Just tema mälestuseks on nimetatud Kukruse mõis Polaarmõisaks. Vaata kodulehelt ka põnevaid seiklusi, mida mõisas kogu perega läbida saab.

 

   

 

Valaste juga, Eesti kõrgeim juga asub, Ida-Viru maakonnas Kohtla vallas Valaste küla lääneservas. Aluspõhja lubjakividesse murtud enam kui 2 m sügavuses kanalis voolab vesi Saka-Ontika klindiplatoolt enam kui 54 m kõrgusest servast alla.  Juga asub Valaste Puhkeküla lähedal, kus on võimalik nii majutuda kui einestada.

 

Head seiklemist!