3-päevane ringreis perele Ida-Viru Seiklusmaal

1. päev 

 

Perega seiklemist tasub alustada  Kiviõli Kogupere Elamuspargist, kus on 15 atraktsiooni. Keskus on ideaalne puhkuseks lastega peredele, kus tegevusi jagub igale eale. Saab tuletõrjeakadeemias tuld kustutada, PÄRIS kopaga kaevandada, väikeste mootorpaatidega tiigil sõita, pumptrackil rattaosavuse proovile panna või kõrgseiklusrajal turnida jne.

 

 

 

Kiviõlist edasi saab liikuda Kohtla-Nõmmele, kus saab kogeda Eesti sügavaimat elamust. Eesti Kaevandusmuuseum on Ida-Virumaa pärl. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Peahoones ehk  Rikastusvabrikus näed põlevkivi teekonda maa peal, saad teada energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Naudi kaevuri lõunat: vanas kaevanduskäigus asuv ajastutruu sisustusega restoran pakub võimalust võtta kehakinnitust just nii nagu tõelised kaevurid seda aastakümneid tegid.Maa-all rongiga sõitmine ja söömine on seiklus ka laste jaoks.

 

 

 

Ööbida saab looduskaunis Mäetaguse Mõisas. Peredele sobilik peatuspaik on ka Toila SPA Hotell, mis on lastesõbralik, ning kus on lastele lustimiseks mängumaa ja õues mänguväljakud.

 

2. päev

Narva sõiduks soovitame kasutada Tallinn-Narva maantee asemel kaldapealset teed, kus avanevad kaunid vaated merele ja pankrannikule ning näeb ka Eesti kõrgeimat juga Valastet või saab matkata 1, 5 km pikkusel Valaste matka- ja õpperajal, mis ka lastele jõukohane ja kulgeb pankranniku all ning mere ääres. Valaste juga, Eesti kõrgeim juga, asub Ida-Viru maakonnas Toila vallas Valaste küla lääneservas. Aluspõhja lubjakividesse murtud enam kui 2m sügavuses kanalis voolab vesi Saka-Ontika klindiplatoolt enam kui 54m kõrgusest servast alla.

 

Narva linnaga tutvumist võiks alustada imelisel renoveeritud promenaadil, kust avanevad kaunid vaated pikki jõe äärt. 

Kreenholmi manufaktuuri külastus annab hea ülevaate endise tekstiilihiiglase monumentaalset industriaalarhitektuurist Eesti ja Vene piiril. Kreenholm oli 19. sajandi teisel poolel kõige kaasaegsem tööstusettevõte Venemaa Keisririigis ning mitu aastakümmet suurim tekstiilivabrik kogu Euroopas. Ettevõte tegutses kokku 153 aastat. Muuseumi giidi juhtimisel algab ekskursioon igal pühapäeval kell 12.00 Kreenholmi vana värava juurest Joala 32 vastas ja kestab orienteeruvalt 1,5h.

 

 

 

   

 

 

  

 

Rohkem kui 700 aasta vanune Narva Hermanni linnus on kindlasti külastamist väärt. Juulis 2019 avatakse täielikult restaureeritud Narva linnus, kus pääseb ka jõepoolsesse idatiiba, mis seni oli külastajatele suletud.  Ühtlasi avatakse koguperele elamust ja avastamasrõõmu pakkuv interaktiivne püsinäitus, mille peateema on ida ja lääne piiril asuv 700 aastane Narva linnus ja selle ajalugu. 51 meetri kõrgusest Pika Hermanni tornist on võimalik imetleda vaadet Narvale ja Venemaal asuvale Ivangorodi kindlusele. Suviti tegutseb linnuse põhjahoovis käsitööliste ajalookeskus Põhjaõu. Lastele on põnev külastada ka Victoria bastionit ja kasematte, kuulda lugu, miks need rajati ja kes seal elavad. Narva linnas asuvad bastionid on täielikult renoveeritud ja seda võib nimetada ka piirkonna turismimagnetiks.  Maitsvat lõunat saab süüa restoranis Rondeel või kohvikus Muna.
  

Narva linnas saab ööbida mõnusas ja hea asukohaga Narva hotellis või Narva-Jõesuus Meresuu SPAs, kus saab nautida ka põnevaid  saunarituaale või hoolitsusi, mis mõeldud just lastele. 

  

 

3. päev

Sillamäe - kunagi nii köitvalt ligipääsmatu, iselaadi linn. Täna tervitab ta külalislahkelt ja südamlikult kõiki oma külalisi. Külasta Sillamäe Kultuurikeskust, promenaadi ja Sillamäe muuseumi.

Lõuna ajal teel Sillamäelt Iisakusse on paras sisse põigata ja lõunat süüa Mäetaguse Mõisahotelli restoranis Rosen, kus mõisaõuel on lastel hea joosta või väikeses mängunurgas toidu ootamise ajal mängida

Põneva külastuse käigus Iisaku Kihelkonnamuuseumisse saab tutvuda vadjalaste ja poluvernikute ajalooga. 

 

 

Avinurme Puiduait on turismikeskus, mis tutvustab kohalikku puidust käsitööd. Puiduaidas ootab sind lai valik kingitusi, kohalik toit ja maitsev söök, meisterdamised, tegevusi pere suurematele ja väiksematele. 

 

 

Mõnusat seiklemist!