3-päevane ringreis Ida-Virumaal

1. päev – Narva linn

    

 

  

 

Narva linnaga tutvumist võiks alustada imelisel renoveeritud promenaadil, kust avanevad kaunid vaated pikki jõe äärt. Narva linnas asuvad Victoria bastionid on täielikult renoveeritud ja seda võib nimetada ka piirkonna turismimagnetiks. Maitsvat lõunat saab süüa restoranis Rondeel või kohvikus Muna.

 

   

Kreenholmi manufaktuuri külastus annab hea ülevaate endise tekstiilihiiglase monumentaalset industriaalarhitektuurist Eesti ja Vene piiril. Kreenholm oli 19. sajandi teisel poolel kõige kaasaegsem tööstusettevõte Venemaa Keisririigis ning mitu aastakümmet suurim tekstiilivabrik kogu Euroopas. Ettevõte tegutses kokku 153 aastat. Muuseumi giidi juhtimisel algab ekskursioon igal pühapäeval kell 12.00 Kreenholmi vana värava juurest Joala 32 vastas ja kestab orienteeruvalt 1,5h.

 

Rohkem kui 700 aasta vanune Narva Hermanni linnus on kindlasti külastamist väärt. Täna asub linnuses muuseum, kus on üheaegselt eksponeeritud Narva linna ajalugu tutvustav püsiekspositsioon ja kümmekond ajutist näitust. 51 meetri kõrgusest Pika Hermanni tornist on võimalik imetleda vaadet Narvale ja Venemaal asuvale Ivangorodi kindlusele. Suviti tegutseb linnuse põhjahoovis käsitööliste ajalookeskus Põhjaõu.

 

Narva linnas saab ööbida mõnusas ja hea asukohaga Narva hotellis või Narva-Jõesuus Meresuu SPAs, kus saab nautida ka põnevaid saunarituaale.

 

  

 

2. päev

 

      

 

   

 

Sillamäe - kunagi nii köitvalt ligipääsmatu, iselaadi linn. Täna tervitab ta külalislahkelt ja südamlikult kõiki oma külalisi. Külasta Sillamäe Kultuurikeskust, promenaadi ja Sillamäe muuseumi.

Valaste juga, Eesti kõrgeim juga, asub Ida-Viru maakonnas Kohtla vallas Valaste küla lääneservas. Aluspõhja lubjakividesse murtud enam kui 2m sügavuses kanalis voolab vesi Saka-Ontika klindiplatoolt enam kui 54m kõrgusest servast alla.

Eesti Kaevandusmuuseum on Ida-Virumaa pärl. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Naudi kaevuri lõunat: vanas kaevanduskäigus asuv ajastutruu sisustusega restoran pakub võimalust võtta kehakinnitust just nii nagu tõelised kaevurid seda aastakümneid tegid.

 

    

 

Peredele soovitame külastada 8. juunil avatavat Kiviõli Kogupere Elamusparki, kus jagub tegevusi igale eale. Ööbida saab looduskaunis Mäetaguse Mõisas.

 

3. päev

 

  

 

Avinurme Puiduait on turismikeskus, mis tutvustab kohalikku puidust käsitööd. Puiduaidas ootab sind lai valik kingitusi, kohalik toit ja maitsev söök, meisterdamised, tegevusi pere suurematele ja väiksematele. Põneva külastuse käigus Iisaku Kihelkonnamuuseumisse saab tutvuda vadjalaste ja poluvernikute ajalooga.

 

 

 

Mõnusat seiklemist!