Alutaguse Matkaklubi kutsub nautima hetki looduses

 Ida-Viru Turismiklastri poolt korraldatud konkursi “Parim Uus Seiklus 2020” üks nominentidest oli ka Alutaguse Matkaklubi poolt pakutav seiklus “Väljakutse ülekaalulistele”.

 

Milliseid elamusi ja teadmisi pakub matkaseiklus ja mida põnevat veel lisaks Alutaguse Matkaklubis kogeda saab, nendele küsimustele vastab Ingrid Kuligina, kes on Alutaguse Matkaklubi tegevjuht.


Kindlasti on inimesi kes pole kursis ja ei tea midagi Alutaguse Matkaklubi tegevustest. Mis ettevõte see on ja millega täpsemalt tegelete? Milliseid teenuseid te pakute?

Tegeleme matkamisega kõige laiemas mõttes. Meil on 3 põhisuunda: esiteks klubiline tegevus ehk matkaspordiga viljelemine ja matkaspordi arendamine, ehk siis matkamine kui sport. Tegevus hõlmab sportlike matkadesooritusi, treeninguid ja matkaringe nii õpilastele kui täiskasvanutele. Matkajuhtide koolitused, matkatreenerite koolitused. Teiseks pakume
matkateenuseid Ida-Virumaal, mis kestavad tavaliselt 1 tunnist kuni 3 päevani. Ning kolmandaks suunaks on keskkonnahariduse- ja õuesõppe programmide pakkumine (looduses), eelkõige õpilastele. Meie endi jaoks on kõige olulisem esimene teema, aga ilma teise punktita me seda teha ei saa.

 


Mis teeb Alutaguse piirkonnast matkajate paradiisi?
Mitmekülgne keskkond. Siin on võimalsui väga laiale sihtrühmale.

Miks ajendas looma matkaseiklust ülekaalulistele?
Viimasel ajal liiguvad inimesed üha vähem. Juba noortel on probleeme ülekaalulisusega. Elustiili muutustega ehk liikumisharjumuste kujundamise alustamiseks on matkamine üks parimatest viisidest. Alusta lihtsatest matkadest: saad vastavalt oma võimetele liikuda ja loodus pakub juurde positiivseid emotsioone. Tahame näidata, et matkamine sobib kõigile. Kõik saavad sellega hakkama, peab ainult algust tegema ja valima sobiv teekond.

Milliseid meeldejäävaid elamusi, teadmisi ja kogemusi pakub matkaseikluse läbimine?
Lummavaid vaateid, hakkama saamise rõõmu, uhkustunnet enda üle, naudingut puhkepausist looduse rüppes, mõnusaid pajatusi, head seltskonda.

Kui suurt huvi pakub eestlastele matkamine ja loodusturism? Kui palju üldse tänapäeva linnainimene loodusest teab?
Suur osa tänapäeva linnainimestest on ikka väga loodusest võõrdunud ja teavad sellest suhteliselt vähe. Õnneks siiski päris paljudele veel looduses liikuda meeldib ja siinkohal tulemegi meie appi.

Miks peaks rohkem looduses viibima ja neid ehedaid looduselamusi kogema?
Me ei saa päästa maailma, aga saame päästa enda ja teiste hetki. Hetked looduses rikastavad meid.

 

Vaata lisa: http://www.matkaklubi.ee/

 

Broneerimine: 

Ingrid Kuligina, +372 514 1692;  ingrid@matkaklubi.ee; alutaguse@matkaklubi.ee

Pakume seiklust ka üks kord aastas plaanilise matkana. Jälgige informatsiooni meie kodulehelt www.matkaklubi.ee