Avinurme rongiseiklus viib metsa

Ida-Viru Turismiklastri poolt korraldatud konkursi “Parim Uus Seiklus 2020” üks nominentidest oli ka seiklus “Avinurme rong”, mida pakub külalistele Avinurme Puiduait.

 

Milliseid elamusi ja teadmisi pakub rongiseiklus ja mida põnevat veel lisaks Avinurme Puiduaidas teha saab, nendele küsimustele vastab Eveli Tooming, kes on Avinurme Puiduaida  juhataja.

 

Kindlasti on inimesi kes pole kursis ja ei tea midagi Avinurme Puiduaida tegevustest. Mis ettevõte see on ja millega täpsemalt tegelete? Milliseid teenuseid te pakute?

Avinurme Puiduait on Eesti suurim puidukaubamaja. Lisaks suurimale puidutoodete valikule pakume ehedat elamust töötubade näol. Avinurme kultuuriga käib kokku puutöö ja korvipunumine. Meie ei ole kadedad ja õpetame ka külalistele kuidas punuda korvi ja teha ehtsat rukkileiba. Puiduaidast leiab igaüks endale meelepärase meene ja kingituse. Veel pakume toitu, mis on “vormilt puit sisult toit”. Et teada saada milline see välja näeb tuleb ise Avinurme kohale tulla.

 

 

Mis teeb Avinurme piirkonna eriliseks?

Avinurme eripära on pikad puutöötraditsioonid. Siin on ikka inimesed täitsa metsa poole. Juba meie esivanemad vaatasid, mida toredat puidust teha saaks ja õpetasid seda tulevastele põlvedele. Meil on rõõm et saame seda pärandit edasi kanda.

 

Milliseid meeldejäävaid elamusi, teadmisi ja kogemusi pakub seikluse “Avinurme rong” läbimine? Mis ajendas seda uut seiklust looma?

Avinurme rong on väga olulise tähtsusega avinurmikute elus. Sest rong oli see, mis võimaldas teha eksporti. Oli tol ajal ainuke transpordivahend suure maalimaga. Nüüd on transpordi võimalusi teisigi ja Avinurme rong on mälestusmärk kaugetele aegadele. Nüüd pakub kitsarööpmeline rong 1 km nostalgiasõitu. Sõit on juba piisavalt pikk, et juua kuuma teed ja krõmpsutada barankat. Tee viib ikka Avinurme metsa, kus saab teha mõnusa metsakümblusmatka ja jaamas oodata järgmist sõitu.

  

Kes on täna teie seikluse peamised külastajad/tarbijad?

Lastega pered, turismigrupid nii Eestist, Soomest, Rootsist kui ka USA-st. Viimane USA grupp oli üliõnnelik et said rongil Titaanikut teha – elamus ja emotsioon oli võimas:)

Lisaks ka rongihuvilised fanaatikud üle maailma.

 

Kellel soovitaksite kindlasti seikluse läbi teha ja miks? Millise olulise mõtte võiks see neile kaasa anda?

Ikka kõigil. Vanematel inimestel on selle sõiduga omad emotsioonid ja seosed. Noortel on lihtsalt äge. Selline tehnika ei ole ju igapäevane. Lisaks on lastele oma kitsarööpmeline rong, mis liigub kongijõul, nii et saab end ka proovile panna.

 

Vaata lisa: https://puiduait.ee/

Broneerimine: Eveli Tooming, +372 527 5762, info@puiduait.ee