EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli: "Ida-Virus on kõik võimalik"

Eelmisel nädalal maakonnaga tutvunud ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EASi) turismiarenduskeskuse uus direktor Margus Sameli ütles, et Ida-Virumaa on turismis tõeline edulugu, mida teised piirkonnad tahavad kopeerida.

 

Statistikaamet ei ole veel terve eelmise aasta majutatud turistide ja ööbimiste arve kokku löönud, aga 11 kuu põhjal võib öelda, et suurim kasv oli mullu Ida-Virumaal.

 

Jah, eelmise aasta jaanuarist novembrini oli Ida-Virumaal ligi 33 000 majutatud turisti rohkem kui aasta varem samal ajal ning lisandus 53 600 veedetud ööd. Teiste piirkondadega võrreldes lisandus ööbimisi arvuliselt kõige rohkem.

 

Teised maakonnad on juba kadedad?

 

On-on. Olen uus mees valdkonnas [Sameli on juhtinud EASi turismiarenduskeskust neli kuud − toim.] ja võtnud Eestiga tutvumise endale südameasjaks. Igal pool, kus ma käin, tahetakse kopeerida Ida-Virumaa mudelit. Sageli räägitakse struktuurist, sellest, kes ja kuidas finantseerivad, aga kõige olulisemad on inimesed ja suhtumist kopeerida on juba raskem.

 

Ida-Virumaal on väga vedanud turismikoordinaatori Kadri Jaloneniga ja sellega, et kogu turismiklaster reaalselt panustab [Ida-Viru turismiklastrisse kuulub 50 turismiettevõtjat, -edendajat ja omavalitsust − toim.]. Ida-Virumaa edu alus ongi minu arvates see, et klaster on kümme aastat süsteemselt tegutsenud.

 

Sealjuures on ülioluline, et on välja valitud konkreetsed sihtturud, millele ühise rusikana keskendutakse, ning ei ole mindud liiga ahneks. Ja Ida-Virumaal tõesti on, mida pakkuda. Siin on nõukogudeaegset pärandit ja väga unikaalseid uusi turismiatraktsioone, kultuurisündmusi ja loodusväärtusi − kõike.

 

Loe edasi Põhjarannikust.