Ida-Viru joogitee

ESIMENE PEATUS - AVINURME

 

    

  

Tervitusjook ja õpituba Avinurme Puiduaidas. Särav piiga rahvarõivais naeratamas Puiduaida uksel, käes puidust topsides kesvamärjuke (mis tehtud meest ja…) sinna kõrvale krõmpsuv hapukurk, või „pool jobu“ nagu kohalikus keeles öeldakse. Külastajaid ootab ees leivapõrsa voolimise ja valmistamise õpituba. Lõunasöök: Kibusupp (lihasupp köögiviljadega), värsked puiduaida leivad (rukki, koriandri, seemne), maitsevõid (küüslaugu, maitserohelise, muna), dessert valikust: marjakorv/lillekorv/kamavaht röstitud koduleiva ja marjadega.


Kestvus 2h30min, hind: 18€ in, alates: 5in. Täpsem info: Avinurme Puiduait, info@puiduait.ee

Veel on võimalik Avinurme Puiduaidas läbi teha korvipunumise algkursus ja mõnusalt shopata Eesti Puiduparadiisis. Lastele pakub elamusi põnev rongisõit kitsarööpalisel raudteel.

 

 

TEINE PEATUS - KAUKSI 

 

  

 

Seiklus maitsemeeltele Kauksis! Loodus ja aiad pakuvad imetabaseid maitseid, millest Kauksi Puhkemaja perenaine on loonud värskendavaid jooke - kõik, mis on hooajaline või leidnud juba varem tee perenaise sahvrisse (nt kuusevõrse siirupi limonaad, angervaksa jook, rabarberi jook jpm). Lisaks saab degusteerida kohalikke Alutaguse käsitöö hallitusjuuste ning jookide kõrvale sobitatud kohaliku lambalihaampsu, mis on valitud Lammas ja Roos toodangust. 

 

Pakett sisaldab kolme joogi degusteerimist, käsitöö hallitusjuustude degusteerimist, kohaliku lambaliha ampsu. Pakett sobib kogu perele, sest joogid on alkoholivabad. 


Seltskonna suurus: alates 6 inimesest, ettetellimisega: tel. 5219326, e-mail kauksi.puhkemaja@mail.ee

 

 

JÄRGMISED PEATUSED

  

 

  


Kotka Matkarada 
• Piiluda üle Eestimaa Iisaku uuest vaatetornist
• Uudistada Iisaku Kihelkonnamuuseumis
• Ujuda ja päevitada Eesti ilusamal rannal ja suurima järve kaldal - Kauksi rannas. Miks mitte maiustada seal ka jäätisega ja nostalgitseda retrohõngulises rannakohvikus.
• Jääda ööbima Kauksisse Puhkemajja või Kauksi Puhkekülasse ja nautida kogu seda Eestimaa ilu kohe mitu päeva! 

 

Mõnusaid seiklusi!