Ida-Viru kaunimad vaated

Meretorn Saka mõisa juures. Meretorni tippu ja seal olevale platvormile viib keerdtrepp, kuhu saavad kõik soovijad minna ja nautida suurepärast vaadet nii lahes asuvatele saartele kui ka päikesetõusule ja loojangule. Pankrannikul Saka Mõisa territooriumil asuv torn täitis aastakümneid piirivalve käes prožektoritorni ülesannet ja valvuri rolli - et salakõrv ei kuuleks, et salasilm ei näeks.

 

 

Narva linnuse torn. Narva kindlus on kõige mitmekülgsem ja kõige paremini säilinud kaitseehitis Eestis. Kindluse pindala on 3,2 hektarit, mille kõrgeimaks punktiks on 51 meetri kõrgune Pika Hermanni torn.

 

 

Kiviõli Seikluskeskuse trossilaskumine. See on üks elamusterohke atraktsioon – nimelt on tegemist Eesti pikima trosslaskumisega. Sõit käib mäe tippu ehitatud tornist 600 m kaugusele kulgevat trossi mööda, mille jooksul võib laskumiskiirus tõusta kuni 80 km/h. Laskumise lõpus on turvaline pidurdussüsteem.

 

 

Rannapungerja tuletorn. Rannapungerja tuletorn on ehitatud 1937. aastal. Tuletorni jalamile rajatud ja puitlaudisega kaetud vaateplatvormilt avaneb kaunis vaade Peipsi järvele ning rannamaastikule. Tuletorni lähedal korraldatakse juba traditsiooniks saanud igasuvist Tuletorni Kontserti, mis kahepäevane muusikasündmus suvel vabas õhus hea seltskonna ja kauni muusikaga. Selle aasta traditsiooniline kontsert toimus 21. juulil. 

 

 

Ontika pankrannik - Balti klindi kõrgeim osa. Eesti kõrgeim kuni 55 meetrit üle merepinna ulatuv Ontika pankrannik on kui kivist loodusraamat, paljastades vaatajatele erinevad ajastu kihid. Kõige paremini saab vaadelda pankrannikut Valaste joa juures trepiplatvormilt või tutvuda unikaalse klindimetsaga rannikule rajatud matkarajal. Paekallas kulgeb Saka külast Toila laheni ligi 23 km ulatuses, olles sellisena klindi kõige pikem katkematu osa.