SA IVEK

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku Eestis. Põhiteenused on ettevõtte/MTÜ/SA alustamine, arendamine ja rahastamise kaasamine; avaliku sektori arendamine ja rahastamise kaasamine.
SA IVEK kaasabil on erinevate arendusprojektide kaudu kaasatud maakonna arengusse ca 180mlj. Krooni. On nõustanud rohkem kui 700 projekti (ettevõtjate, KOV, mittetulundussektori) ja on olnud ise ca 40 projekti/strateegidokumendi koostaja ja projektide elluviija.
SA IVEK omab toimivat koostöövõrgustikku ja häid koostööpartnerid Ida-Virumaal ja mujal Eestis ning välismaal.

Alates 2010 aastast on Ida-Viru Turismiklastri eestvedaja.
Alates 2012 aastast in IVEK SA Via-Hanseatica projekti "Advancing remote areas by development of cross-border VH tourism route on basis of local resources" partner.
Projekt sai rahastuse EstLatRus programmist ning selle elluviimine leiab aset 01.01.2012-31.12.2014. Antud projekti raames tehakse tegevusi Venemaa, Eesti ja Läti territooriumitel. Projektis osaleb kokku 18 partnerit Eestist, Lätist ja Venemaalt. Täpsem info EstLatRus programmist http://www.estlatrus.eu/eng/projects
VIA HANSEATICA – see tähendab põnevat ajalugu, uusi teadmisi, kaunist kultuuri, maitsvat toitu, sõbralikke inimesi, väärtuslikke kogemusi ja palju muud, mis teevad teie reisi eriliseks ning meeldejäävaks. Via Hanseatica on Lätit, Eestit ja Venemaad ühendav turismimarsruut, mis toob esile iga riigi ainulaadsed kultuurilised ja looduslikud vaatamisväärsused, sündmused ja eripärad. See kõik teeb Via Hanseaticast eriti köitva sihtkoha.
Lisainfo Via-Hanseatica turismimarsruudist ja võimalustest: www.viahanseatica.info