Kultuuri- ja ooperipärl Narva

Kutsume osa saama kultuursest Narvast! 

28.august - 12. september 2019

 

Kultuurset nädalavahetust Narvas ja selle lähiümbruses soovitame alustada mõnusa lõõgastumise ja puhkusega Narva-Jõesuus asuvas spaahotellis Meresuu või hoopis Narvast pisut kaugemal asuvas Toila Spas. Toila Spa-s majutuvatele on ööbimine Narva ooperipäevade piletiga -20% odavam.

 

 

 

Järgmisel päeval soovitame võtta suuna Narva, külastada linnust ja lõunatada võrratus restoranis Rondeel. Kõigi Narva ooperipäevade etenduste päevadel toimuvad ka ekskursioonid ülipopulaarsesse Kreenholmi Manufaktuuri

 

 

Narva Ooperipäevade programm - 28. august kuni 12. september 2019

NUKUOOPER “DUST” - Taani teatriauhindade jagamisel eripreemia pälvinud etendus on segu ooperist ja nukuteatrist. Laval on inimsuuruses ja hämmastavalt inimese sarnased nukud ning etendus räägib elust pärast kliimakatastroofi.

K, 28. august kl 19 Narva Vaba Laval
N, 29. august kl 19 Narva Vaba Laval

BELLINI OOPER “NORMA” - Suure publikumenu saavutanud kaasaegse versiooni Bellini ooperist “Norma” tõi lavale Soome suurim ooperilavastaja Ville Saukkonen. Eestis etenduvad Bellini ooperid haruharva, seega kasuta võimalust!

R, 30. august kl 19 Narva Kreenholmi Manufaktuuris
L, 31. august kl 19 Narva Kreenholmi Manufaktuuris

JAZZ CAFE. SUSANNA ALEKSANDRA KVINTETT - Laval on Eesti tippmuusikud, kelle esituses saab nautida nii autoriloomingut kui ka tuntuid džässipalade tõlgendusi. Solist Susanna Aleksandra haarab publikut oma karismaatilise lavaoleku ja sooja kõrvu paitava tämbriga.

L, 31. august kl 23 Narva Kreenholmi Manufaktuuris

Koguperemuusikal “JUKU” (maailmaesiettekanne) - autorite tandem Raimo Kangro ja Leelo Tungal kirjutasid teose juba 20 aastat tagasi, kuid lavale jõuab see alles nüüd. Etendus põhineb Juku naljadel - see on erakordselt šikk ja väga vaimukas, ütleb lavastaja Andrus Vaarik.

P, 1. september kl 14.00 Narva Kreenholmi Manufaktuuris
P, 8. september kl 14.00 Narva Kreenholmi Manufaktuuris

BALLETIGALA - Eesti Rahvusballett toob Narvas lavale Toomas Eduri uusredaktsiooni Tšaikovski “Luikede järvest” ning kaks lühiballetti Eesti noore põlvkonna balletilavastajatelt - Jevgeni Gribi “Valgus aknas” ja Tiit Helimetsa “Lõng”.

R, 6. september kl 19 Narva Kreenholmi Manufaktuuris


OOPERIGALA - kõlavad hingestatud aariad ja lustakad duetid. Kava esimeses osas Viini klassika (Mozart) ja bel canto (Donizetti, Bellini) kaunimad meloodiad, õhtu teises pooles tuntumate ooperite „Carmeni“ ja „Traviataga“ hingekäristav emotsionaalsus.

L, 7. september kl 19 Narva Kreenholmi Manufaktuuris

HÄNDELI OOPER “ORLANDO” - armastuse pärast meelt heita või armastuse kaudu kasvada, alistuda armu- või võimuhullusele - neid ajatuid teemasid käsitleb etenduses Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ooperistuudio.

N, 12. september kl 18 Narva Linnuses