Kultuuriloengud ja kokteiliõhtud Kreenholmis

Novembris ja detsembris 2018. aastal toimuvad Narvas Kreenholmi piirkonna erinevates paikades kultuuriloengud ja kontserdid.

 

Kultuuriloengud käsitlevad Eesti tähtsamaid kultuurisündmusi ja väljapaistvaid isiksusi erinevatest kultuurivaldkondadest. Selle aasta projekti raames toimub neli loengut ja kaks kontserti.

Loengute teemad on 20. ja 21. sajandi eesti ooper, ballett, disain ja kammermuusika.

Loengutel näidatakse audio ja videomaterjale ning toimuvad need tuntud professionaalide juhendamisel. Loeng kestab 1 tund ja seejärel toimub pooletunnine vestlus, mille jooksul on võimalik tassi kohvi juures küsida lektoritelt täiendavaid küsimusi antud teemadel.
Loengute formaat sobib nii professionaalidele antud valdkondades, kui ka laiemale publikule. Kohal on õppematerjalid eesti ning vene keeles. Loeng toimub eesti keeles, vajadusel tõlgitakse ka vene keelde.

Kõik loengud on tasuta, palume vaid eelnevalt registreeruda e-postil: conetmpattln@gmail.com

Loengud toimuvad Narvas aadressil Kose 12, uksed avatakse kell 17.30

 

14. novembril, kell 18.00 on teemaks 20.-21. saj Eesti ooper. Lektorid on Anne Prommik ja Julia Savitskaja.
Anne Prommik on ajakirjanik, ooperilaulja, muusikatoimetaja, ETV Kultuurisaate OP+ vastutav toimetaja, ta kirjutab muusikakriitikat ja muusikaalaseid artikleid erinevatesse väljaannetesse, nagu Sirp jpm.
Julia Savitskaja on ooperilaulja, Narva Ooperipäevade ContempArt peakorraldaja ning kunstiline juht.

 

28. novembril, kell 18.00 on teemaks 20.-21. saj Eesti ballett. Lektor on Heili Einasto.
Heili Einasto on Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia; Tallinna Ülikooli, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi lektor.

 

5. detsembril, kell 18.00 on teemaks 20.-21. saj Eesti disain. Lektor on Ene Läkk.
Ene Läkk on töötanud Eesti Ekspressi kultuurilise Areen disaini- ja arhitektuuriajakirjaniku ning toimetajana, kirjutanud üle poolesaja artikli, olnud kahe disainiajakirja käivitaja ja peatoimetaja, teinud disainisaateid, kuraatoritööd ja dokumentaalfilme. Viiendat aastat on ta EKA disainiajaloo õppejõud. Tänavu veebruaris ilmus inglise keeles Eesti disaini tutvustav raamat „Woods and the Sea. Estonian Design and the Virtual Frontier“ („Metsad ja meri. Eesti disain ja virtuaalne piir“), mille kolmest autorist üks on Ene Läkk.

 

19. detsembril, kell 18.00 on teemaks 20.-21. saj Eesti kammermuusika. Lektorid on Anneli Tohver ja Julia Savitskaja
Anneli Tohver on Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorant kammermuusika erialal. Ta on andnud rohkelt kammerkontserte erinevate eesti tippsolistidega, samuti ERSO ja Rahvusooperi orkestri juhtivate artistidega. Muusikalise juhi ja pianistina on ta osalenud mitmetes ooperiprojektides ning olnud balletikontsertmeister ja orkestriartist Rahvusooperis Estonia aastatel 1997-2014.

 

Kokteiliõhtud toimuvad 23. novembril kell 19.00 aadressil Joala 20 ja 15. detsembril kell 19.00 aadressil Joala 18. Piletihind 5 eurot. Piletid eelmüügis Piletilevi kaudu ning kohapeal pool tundi enne kontserti.


Kontserditel tuleb esitusele eesti ja vene heliloojate kammermuusika (S.Rahmaninov, P.Tšaikovski, V.Kapp, K.Türnpu, M.Saar, L.Sumera jt). Esinejad: Aule Urb (metsosopran), Julia Savitskaja (metsosopran), Anneli Tohver (klaver), Mizuki Shindo (flööt). Kohapeal on võimalus osta kohvi/teed, väikesi suupisteid ning kokteile. Peale kontserti toimub arutelu nii eesti kui vene keeles.