Ida-Virumaa kultuuriplahvatus

Kiviõli Seikluskeskus valiti Põhja-Eesti parimaks turismiprojektiks 2018!

Vastavatud Arvo Pärdi Keskuses toimunud Põhja-Eesti XIII turismikonverentsil "Tulevikunoodid" valiti Kiviõli Seikluskeskus Põhja-Eesti parimaks turismiprojektiks 2018. Teisteks nominentideks olid Siidrifarm, Kersti Lepiku kogumik Poolsada hiidrahnu, Wille Alpaca Farm, Kirna mõis ja mõisakohvik, Arvo Pärdi Keskus, Kolga mõis, Mereoja Kämping, Ojasaare Loodusmatk ja Hundimatk.
Milliseid tiitleid veel välja jagati ja kes nendes kategooriates võitsid, saad pikemalt lugeda siit.

 


Kiireima populaarsuse tõusuga maakond üllatab maitseseiklustega 12 eri paigas

Novembrikuust käivitasid 12 Ida-Virumaa toitlustuskohta lustliku maitseseikluste kampaania, pakkudes üheskoos välja erimenüü ja lubades igale toiduhuvilisele, kes teab märksõna "toidukuu" ka väikese lisaüllatuse.
Kirjanik Sass Henno poolt Eesti seiklusmaaks ristitud maakonnas kasvab turistide hulk juba mõnda aega kõige kiiremini Eesti maakondadest ja selle ühe põhjusena toovad eksperdid välja just majutus- ja toitlustusasutuste maakonnaülesed ühiskampaaniad.
Loe uudist edasti Postimehest.

 


#Maitseseiklus = Mio Mare kinkekaart

Kutsume Teid osalema vahvas loosimises, kus auhinnaks on restoran Mio Mare 20€ kinkekaart. Külastades meie toidukuus osalevaid toidukohti, pildista oma seiklus üles, lae pilt Instagrami ja lisa juurde #idaviru #seiklusmaa #maitseseiklus.
Loosis saab osaleda kuni novembri lõpuni ja iga postitatud pilt loeb. Seega, mida rohkem toidukohti külastad ja pildistad, seda suurem võimalus on võita.
Maitseseikluste kohta loe siit või vaata täpsemalt meie Instagramist.

 


Kultuuriloengud ja kokteiliõhtud Kreenholmis

Novembris ja detsembris toimuvad Narvas kultuuriloengud ning kokteiliõhtud. Loengud käsitlevad Eesti tähtsamaid kultuurisündmusi ja väljapaistvamaid isiksusi erinevatest kultuurivaldkondadest. Kavas on neli loengut, mille teemaks on 20. ja 21. saj eesti ooper, ballett, disain ja kammermuusika, ning kaks kokteiliõhtut, mis hõlmavad endast kontserti eesti ja vene heliloojate kammermuusikast.
Vaata kuupäevi ja lisainformatsiooni siit.

 

Foto Tiit Mõtus
Ida-Virumaale EV100 ERSO kontserte nautima

Novembris astub Eesti riiklik sümfooniaorkester EV100 puhul välja oma tavapärasest keskkonnast ning annab 100 kontserti üle Eesti. Sellel pühapäeval toimub palju erinevaid kontsertee Ida-Virus ja enamus neist on tasuta!
Tulge koos pere või sõpradega ja saage sellest toredast kingitusest Eestile osa.
Loe täpsemalt siit.

 


Tulivee salapiirituse keskus saab nurgakivi

Mapri Ehitus paneb kevadeks püsti Tulivee salapiirituse keskuse! Tulivee keskusega tahetakse koguda ja säilitada mälestusi salapiirituseveost Soome aastatel 1919-1932.
See keskus hakkab hõlmama muuseumi, majutusvõimalusi, välilava ja vaatetorni. Seal juures asub ka varem valminud Purtse sadam ning restoranigiidi White Guide poolt hinnatud ja parima pererestorani Hõbelusika auhinnale kandideerinud Tulivee restoran.
Loe rohkem siit.