LAMMASMÄE PUHKEKESKUS - SAUNASEIKLUS

 

Lammasmäel saab seigelda ööpäev läbi. Valida on erinevate lustlike liikumisviiside, eripäraste saunade ja harivate tegevuste vahel. Iga seiklus teeb meid paremaks ja targemaks. 

Saunaseikluse võib sisse juhatada saunakosmeetika õpitoaga. Proovime järele, mida kodusest köögikapist võib kokku segada kehakoorijaks. Kuuleme ja katsetame, millised ravimtaimed sobivad nii koorija kui jalavanni jaoks. 

Saunaseiklus algab Jahimaja leilisaunast,mille lavalt avaneb vaade nii peosaali kui ujumiskohale jões, et näha, mis seal parasjagu teoksil. Saunamees lisab leilivette erinevatest taimedest kohapeal valmistatud tõmmiseid ja laseb saunatajatel arvata, millega tegu. Teeme saunarätikutest peakatted, mida läheb vaja järgmistes saunades.

Jahimajast paari sammu kaugusele jääb Setomaalt toodud vana suitsusaun, kus ootavad saunalisi kase- ja kadakavihad.

Järgmisena ootab saunatajaid „Kevade“ filmist tuttav kappkerisega saun, mida teatakse ka vene saunana. Ava luuk, viska leili nii, et on mõnus ja  lase heintel lamades kere tammevihaga korralikult kuumaks kütta.

Teel ühest saunast teise võib ennast jahutada Jahimaja sisebasseinis,  mõnuleda õues nii mullivanniskui ka puuküttega kümblustünnisvõi puhata puust lamamistoolidel.

Jõekaldal asuv telksaunon väike, aga tubli. Too lõkkel küdevast pajast sooja vett ja lisa pesunõusse ürte jalavanni jaoks. Jalahooldust ongi mõnus teha telksaunas istudes.

Aroomi-aurusaunasvõta ette mee-, soola- ja jääprotseduurid. Saunamees pakub saunaampsuks apelsini ja sidrunit. Koge, kuidas need saunas maitsevad. 

Viimaseks saunaks jäta turba-parvesaunlõõgastavate ja noorendavate turbaprotseduuridega. Sauna uksel on kirjas, mida head turvas meie kehaga teeb. Parvel saab kasutada pilsipumba põhimõttel töötavat dušši.  

Maratoni finiš on karastav Kunda jõgi.

Seiklust saab tellida eesti, soome, inglise ja vene keeles.

 

Vaata lisa: http://www.lammasmae.ee/

Broneerimine:info@lammasmae.ee, +372 501 3397 

 

VALI OMA LEMMIK!

 

<- TAGASI