Mõisakohvikute päev 18. augustil

Kogu päeva jooksul on avatud Alutaguse vallas erinevad mõisakohvikud koos põneva programmiga Illukal, Kiiklas, Iisakus, Mäetagusel ja Pagaril. Kohvikud avatud igal pool 3 tundi. Loosid, erinevad üllatused.

 

> 10.00 Illuka mõisapargi kohvik, ekskurssioon Illuka mõisas, 11.00 programm lastele koos hommikuvõimlemisega, 12.00 esinevad Eva ja Villu Talsi, avatud Heleni kohvik.

 

> 13.00 Kiikla mõisapargi perekohvik, esineb Laikrete perebänd. Etsi talutoodete romantilises kohvikus lehitseme Arveliuse poolt Kiikla mõisas kirjutatud juturaamatut ja loeme lühikesi maakeelseid jutukesi maailmast, loodusest ja maaelust.

 

> 15.00 Iisaku kadunud mõisa kohvik, 16.00 astub üles ansambel Brassical. 17.00 Anne Nurgamaa annab ülevaate Iisaku mõisa ajaloost. Kohviku avavad Alutaguse juust OÜ ja Lammas ja Roos OÜ.

 

> 18.00 Mäetaguse mõisapargi kohvik, esineb ansambel Naised Köögis. Maitsvaid hõrgutisi pakub Tagavälja talu kohvik.

 

> 20.00 Pagari mõisapargi öökohvik, tõllakuuris astub üles Iisaku näitering etendusega „Püha läte“, mis räägib Iiri näitekirjaniku John Millingtoni Synge poolt üle saja aasta tagasi kirja pandud lugu kahest pimedast inimesest, kes ime läbi oma nägemise tagasi saavad. See on lugu armastusest, uue ja parema õnne otsimisest ja vana juurde tagasipöördumisest. Öökohvikust ei puudu ka kaunid pillilood ja laulud… Avatud Catering Kene kohvik.

 

Vaata ka üritust Facebookis