Narva 4 + 4 seiklus

Tule avasta päevaga Eesti suuruselt kolmanda linna Narva 4 toidukohta ja 4 tegevust!

Narva on ajalooliselt olnud Eesti üks olulisemaid linnu, olles täna elanike arvult kolmandal kohal Tallinna ja Tartu järel. Siin lõpeb üks maailm ja algab teine. Narvas on ajalugu, energiat, maitseid ja elamusi. Võta üks päev ja tule avasta 4 + 4 marssruudil linn. Kohal olles saad aru, et tahad kindlasti varsti tagasi tulla ja neli sõpra kaasagi võtta.

 

Tallinnast tulles hüppa hommikusele rongile, mis jõuab Narva  9:44. Tartust tulekuks vali sobiv buss või sõida kohale autoga. Takso muide on linna piires 2.50 eur - kuhu iganes sõidad! Lisaks on võimalik tulla ka veeteed pidi ehk neljal erineval moel on Narva teed avatud.

 

 

Võta suund Tartu Ülikooli Narva kolledži suunas aadressil Raekoja plats 2. Parim võimalus seda teha on jalutada mööda renoveeritud Narva Jõe Promenaadi, vaadata päikesetõusu idast, liikuda Sõpruse silla alt läbi Narva ajaloolise vanalinna poole.

 

 

Raekoja hoone ise ja kolleži hoone on need, mis sind vanalinnas tervitavad. Uudista Raekoja hoonet ning kolledži ruume. Astu sisse Kohvik MUNA ja tee üks korralik hommikusöök.

 

 

 

Pärast maitsvat hommikusööki on aeg suunduda põnevasse ajalootundi. Sind ootavad maa-alused avastused: ekskursiooni pakub unikaalne Victoria Bastioni kasematid sissepääsuga Pimeaia tänavalt.

 

Peale tutvumist kaitsesüsteemide, ajaloo ja kohalike nahkhiirte kolooniaga on paras aeg kinnitada keha Narva Linnuses asuvas restoranis Rondeel aadressiga Peterburi mnt 2. 

 

 

 

Pärast mõnusat einet on aeg sättida järgmisele seiklusele ajaloolises Narvas. Astu sisse restorani kõrval asuvasse 700 a vanusesse Narva Linnusesse ja saa maailma, Eesti ja Narva ajaloo koha pealt veelgi targemaks. Tegevusi linnuses jagub kogu perele.

 

Linnuse torni ronimine on taas energiat kulutanud ja nüüd oleks vaja midagi ka hingele. Jaluta tutvuma kahe Narva pärli ehk kirikutega. Esimese leiad aadressilt Kiriku tänav 9, milleks on Narva Aleksandri Suurkirik. Tegemist on Eesti Evangeelse Luterliku kirikuga aastast 1881. Lisaks pääseb kiriku torni liftiga ning ettetellimisel saad tutvuda videoinstallatsiooniga Narva Aleksandri Kiriku kupli all - „Taevas Narva kohal“. Peale kõrgustes käimist tee jalutuskäik Narva teise pärli, Narva Issanda Ülestõusmise peakirikuga mis on õigeusu kirik Narvas aadressil Bastrakovi 4.

 

 

Kultuuri pole kunagi palju. Kohe lähedalt leiad mõnusa kohviku No2, mis asub kultuurikeskuses Vaba Lava, kus saad nautida ühe mõnusa kohvi või kergema snäki. Seal olles on kerge valida kas mõne teatri või kultuuriürituse külastamine Vaba Lava ruumides või sead sammud hoopis Kreenholmi poole, milleks tuleb ületada ajalooline raudtee. Seal tervitab Sind linnaosa, mida võib nimetada ka osaliselt teiseks Narvaks.

 

  

 

Pärast meeliülendavaid kultuurielamusi või pikemat jalutamist on õige hetk võtta aeg maha. Parim selleks on The Irish Embassy Pubis aadressiga Paul Kerese 2. Iirlased on osanud välja mõelda parima ajaveetmise ja lõõgastuse kooskõla. Pubis on Narva suurim vaadiõllede valik ning iiripärane menüü. Paras teha aega parajaks bussile, rongile või autoga teele asumiseks. Aga miks ka mitte hoopis peale mõnusat ajaveetmist teha hoopis otsus ja jääda ka ööseks Narva. Soovitame Hotelli "Narva".