Narva Aleksandri kirik ärkab uuele elule

13. novembril avab pärast pikka vaikelu uksed legendaarne Narva Aleksandri kirik. 

 

Projektiga "Aleksandri hääl" astutakse suur ja optimistlik samm edasi ning Aleksandri kiriku saal taasavatakse inimestele. Saalist eemaldati varisemisoht, see täiendatakse nüüdisaegse tipptehnikaga ning avatakse installatsioon "Taevas Narva kohal". 

 

Uhke installatsioon kuvatakse otse kiriku võlvide alla ning inimesed saavad seda jälgida spetsiaalselt selleks kohandatud toolidest, suunates pilgu veerand tunniks ajalooliste võlvide alla, kus taaselustub Narva värvikas ajalugu. Taasavatud kirikuruumis hakkavad aga kaikuma muusikute ja lauljate hääled nagu ei iial varem - tippteosed ja esinejad tulevad meilt ning piiri tagant ja löövad kõlama kiriku eriliselt hea akustikaga võlvide all. 

 

Narva Aleksandri kiriku taasavamist tähistatakse nelja kontserdiga 13.-16. novembrini, kus esinevad Moskva Novaja Opera sopran Natalia Kreslina, The Pocket Symphony of Sankt Peterburg, kammerkoor Collegium Musicale, pianist Kalle Randalu ning Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Politsei ja Piirivalve Puhkpilliorkester. 

 

Kirik on juba teine hoone Narvas, mis tõuseb tuhast ja saab uue hingamise kultuuri võõrustajana. Legendaarne Kreenholmi manufaktuur on end viimase aaasta jooksul tõestanud ideaalse kontserdipaigana. Sama helge saatus ootab ees ka Aleksandri kirikut, kus omal ajal pidasid jumalateenistust justnimelt Kreenholmi luterlastest töölised. 

 

Loe originaalartiklit siit