Elamuseksursioon Kreenholmi manufaktuuri Joala vabrikus, annab vahetult ja rabavalt edasi omaaegse tööstushiiglase mastaapsust, eripära ja ajalugu.

Narva Muuseumi elamusekskursioon Kreenholmi Joala vabrikus „Keldrist tornini“ 

Kreenholmi manufaktuuri ajalugu on ideaalne õppematerjal 19. ja 20. sajandi üleilmse tekstiilitööstuse tundmaõppimiseks: peadpööritavad majanduskasvud ja järsud langused, Eesti jaoks enneolematult suur tootmismaht ja saatuslikud koostöölepingud, terve linnaku ehitamine ümber vabrikuhoonete ja saatuse tahtel siia sattunud tööliste uskumatud lood. 

Kõigest sellest räägime oma uuel ekskursioonil Joala vabrikus – 1890. aastal valminud punastest tellistest mastaapses hoones, mille tornist avanevad hingematvad vaated. Suletud ühena viimastest kogu Kreenholmi kompleksis, on ettevõtte atmosfäär Joala vabriku ruumides säilinud parimal võimalikul viisil: seintesse on talletatud ketrusmasinate müra, trepiastmed aga mäletavad tänini sadu jalapaare, mis üles-alla jooksid. Kuivõrd hoone on mitu aastat tühjana seisnud, puudub seal elekter ning leidub mitmeid ohtlikke kohti. Sellest tulenevalt on osalejate arv piiratud. Ekskursioon on sobilik alates 16. eluaastast, osalejatel tuleb läbida ohutuskoolitus ning ekskursiooni kestel on kohustuslik kanda kaitsekiivreid. Ekskursioon algab Kreenholmi vana värava juurest Joala 32 vastas, ekskursiooni ajaks saab oma auto või bussi jätta värava kõrval asuvasse tasuta parklasse. 

HIND: 20 eurot täispilet, 15 eurot sooduspilet.

Ekskursioonid Kevadseikluse kampaania ajal: 16., 23. ja 30. aprillil kell 11:00 (vene keel) ja kell 13:00 (eesti keel) või ettetellimisel.

Muudel päevadel on Joala vabriku ekskursioon ainult ettetellimisel ning on sobiv gruppidele alates 5 inimesest.
Maksimaalne osalejate arv 13 inimest.
Ekskursioonid toimuvad alates 16. aprillist igal laupäeval kell 11:00 (vene keeles) ja kell 13:00 (eesti keeles). 

NB! Piletid laupäevastele ekskursioonidele saadaval vaid eelmüügis Fienta.com

Vali kuupäev ja saada päring

Kuidas meid leida

Kreenholmi Joala vabriku hoone
Kohtumispaik: Kreenholmi vana värava juures, Joala 32 vastas

Joala 23a
20104 Narva

E-post: [email protected]

Telefon: +372 359 9230

Koduleht: www.narvamuuseum.ee

Ida-Virumaa turismiklaster

Klastri partnerile

Sotsiaalmeedia