Narva saab taas sügispealinna tiitli

 

Narva saab taas sügispealinna tiitli

Sügisesel pööripäeval muutub Narva traditsiooniliselt kolmeks kuuks Eesti sügispealinnaks  ja kultuurielu külgetõmbemagnetiks. Alates 23. septembrist kuni 21. detsembrini löövad linnaelus pulbitsema uued värvid. Külalislahkelt avatakse uksed uutele festivalidele, lavadele, huvitavatele artistidele ja kohtumistele.
Kolme kuu jooksul leiab linna erinevates toimumispaikades aset lai spordi-,
kultuuri- ja laiaulatuslik meelelahutuslik programm. 
Loe lähemalt siit.

 

Areenile saabub esimene Station Narva

21.-23. septembril on areenile saabumas Station Narva, tänavu kolme septembripäeva jooksul esimest korda toimuv muusika ja linnakultuuri festival erinevate ajastute ristumiskohas asuvas Narvas. Festivali pealava pannakse püsti Kreenholmi saare grandioosses tootmiskompleksis, kus omal ajal mürises maailma suurim tekstiilimanufaktuur. Lisainfot vaata siit.

 

Narva muuseumis toimuvad põnevad näitused

Seoses Narva muuseumifestivaliga ootavad Narva muuseumis külastamist mitmed põnevad näitused ja alates 25. septembrist saab tutvuda
Kunstigalerii uue püsiekspositsiooniga.

Nii linnuses kui galeriis on alates 24. septembrist avatud külalisnäitused teistest muuseumitest - Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi rahvapillide näitus, Eesti Maanteemuuseumi stendinäitus "Peata kanana liiklemise keerises", Eesti Vabaõhumuuseumi vaibabäitus, Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi näitus, Tallinna Linnamuuseumi Kalamaja lastemuuseumi Miiamilla näitus "Muinasjutu-vanaema jutulõngakera" ja Narva muuseumi näitus
„Narva lood / Про Нарву: aeg muutub – pidu jääb".

Lisaks on Narva linnuses avatud veel kaks suurepärast näitust - kuni 31. oktoobrini Eesti teenetemärkide näitus "Eesti tänab" ja aasta lõpuni Narva Muuseumi oma näitus "Relvi Narva Muuseumi kogust". 
Lisainfot leiad siit.

 

Narva Kunstiresidentuuri aastanäitus: Paul Kuimet

Narva kunstiresidentuur on kohtumispaik, kultuuride vahelist sünergiat ja valdkondade ülest koostööd soosiv platvorm. 29. septembril toimub Narva kunstiresidentuuris Paul Kuimeti isikunäituse avamine. Vaata lisa siit.

 

Ajalookonverents "Murrangud" Narva linnuses

Narva linnuses, mis on linna üks peamisi vaatamisväärsusi, toimub 25. septembril ajalookonverents "Murrangud". See on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning käsitleb Narva ruumis murrangulisi muutusi kaasa toonud sündmusi. Loe lisaks siit.

 

Sügisene spaaelamus Meresuus

Tõelist sügisehõngulist spaaelamust koos maitsva söögi, lõõgastavate hoolitsuste, veemõnude ja kuumade saunarituaalidega pakub Meresuu SPA hooajapakett „Sügisvärvid". Info leiad siit.

 

Silmufestival Narva-Jõesuus

Narva-Jõesuus tasub olla 29. septembril, kui toimub traditsiooniline Silmufestival. Silmud on haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks linnakail avatud kalalaat, kust saab osta nii värskeid kui erineval viisil valmistatud kalatooteid.

Et proovida selleks päevaks koostatud silmude erimenüüd, kus on vähemalt 10 erinevat toitu silmudest, astu sisse restorani Franzia.
 Lisainfot vaata siit.