Narva saab teatrimaja

16. oktoobril tutvustati Narvas Vaba Lava Narva teatrikeskuse pressikonverentsil detsembris avatavat uut teatrikeskust. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrikeskuse avab rahvusvaheline etenduskunstide nädal, mis annab ülevaate Vaba Lava edasistest tegevustest Narva teatrikeskuses.

 

Juubeliaastaks valmiva Vaba Lava Narva teatrikeskusesse tuleb 216 istekohaga black-box-tüüpi teatrisaal (371 ruutmeetrit) koos abi- ja kontoriruumidega ning 70kohaline stuudiosaal (136 ruutmeetrit), mida saab kasutada Vaba Lava proovisaalina kui ka Eesti Rahvusringhäälingu teleülekanneteks, samuti Eesti Rahvusringhäälingu raadiostuudio. Keskuse juurde kuuluvad ka 50kohaline kohaliku lasteteatri Ilmarine saal (82 ruutmeetrit) ning kohviku- ja galeriiala.

 

Teatrimajade sümbioosi kohta ütles Vaba Lava tegevjuht ja juhatuse liige Kristiina Reidolv, et Vaba Lava on uut tüüpi organisatsioon Eesti teatriväljal. «Tegu on etenduskunstide keskusega, millel on oma maja nii Tallinnas kui ka Narvas. Vabas Lavas on teatrimajade ülene üldine ja strateegiline juhtimine ning tugitegevused. Lisaks on kummalgil majal oma kohapealne tiim, kes tegeleb teatrimaja igapäevase administreerimise ja toimimisega.»

 

Kristiina Reidolv lisas, et uus teatrikeskus avatakse rahvusvahelise etenduskunstide nädala programmiga. «Etenduskunstide nädala eesmärk on tutvustada dokumentaalteatrit, uutel tehnoloogiatel põhinevat teatrit, kaasaegset tsirkust ja teisi teatrisuundi, mida plaanime Narvas edaspidi arendama hakata ning mille kaudu püüame jõuda ka erinevate sihtgruppideni Narvas.»

 

Etenduskunstide nädal kestab 1. - 11. detsembrini ning saab avapaugu 1. detsembril, mil esietendub MTÜ R.A.A.A.Mi ja Vaba Lava koostöölavastus «TRANSIIT. Peatage muusika». 

 

Loe pikemalt originaalartiklist siit.