PARIM HARIDUSLIK SEIKLUSMÄNG – SILLAMÄE MUUSEUM “Salastatud linna eesrindlane”

 Ida-Viru Turismiklaster tunnustas Põhja-Eesti Turismikonverentsil 7.novembril 2019 “Parim Uus Seiklus 2020” konkursi nominente ning andis välja mitmeid eritiitleid. Konkurssi korraldatakse juba kolmandat korda, et mitmekesistada ja luua uusi erinevatele sihtgruppidele mõeldud tegevusi ja atraktsioone piirkonnas. Sel aastal kandideeris tiitlile 10 erinevat seiklust. 

 

“Parim hariduslik seiklusmäng” eritiitel kuulub Sillamäe muuseumi otsingumängule “Salastatud linna eesrindlane”. 

Milliseid elamusi ja teadmisi pakub otsingumäng ja milliseid huvitavaid teenuseid veel Sillamäe Muuseum pakub, nendele küsimustele vastab Jelena Antusheva, kes on Sillamäe Muuseumi reklaami- ja suhtekorraldusjuht. 

 

Kindlasti on inimesi, kes pole kursis ja ei tea midagi Sillamäe Muuseumist. Mis paik see on ja millega täpsemalt tegelete? Milliseid teenuseid te külastajatele pakute?

Pikka aega ei olnud Sillamäed märgitud ­kaar­ti­de­le ja linna sai ainult erilubade alusel. Täna on Sillamäe sõbralik koht ja avatud kõikidele, kuid on siia­maa­ni ümbritsetud müütidega. Sillamäe Muuseum kergitabki saladuseloori! 

Tutvustame inimestele peamiselt seda salapärast perioodi, aga mitte ainult. Meil saab seigelda 50ndate linnamaastikul, külastada pommivarjendit, põgeneda Vernandast, proovida gaasimaski pähe, viibida 50ndate toas, sattuda kiviriiki ja kassikullast tuld taguda. Lisaks avada muusikalaegast, kuulata ning näha muusikat kontidel. Täna on võimalik välja selgitada, kas just Sillamäel oli tehtud esimene Nõukogude Liidu tuumapomm või kas meie tänavatel tõepoolest kasvasid palmid ja lapsed sõid banaane ning mis oli meie aladel enne nõukogude aega.

Eelregistreerimisel pakub muuseum nii lastele kui ka täiskasvanuile ekskursioone muuseumis ja linnas, otsingumänge, temaatilisi programme ja töötube vene, eesti ning inglise keeles.

 

 

Mis teeb seiklusmängu “Salastatud linna eesrindlane” eriliseks?

Otsingumäng “Salastatud linna eesrindlane” on eripärane seiklus minevikku tänapäeva tehnoloogia abil. Tänased noored on pigem visuaalid, nad ei viitsi kaua aega jälgida pikki ekskursioone, samuti on neil raske mobiiltelefone kõrvale panna. Me üritasime ajaga kaasas käia ning arvestada ka noorte huve. Mängimiseks on just vaja nutiseadmeid, internetti,  äppide kasutamise oskust ning valmidust linnatänavatel seiklemiseks. Seda mängu meil aitasid teha ja testida ka linna noored.

 

Milliseid meeldejäävaid elamusi, teadmisi ja kogemusi pakub seiklusmängu läbimine?

Nutitelefoniga ajas seigeldes saavad mängijad külastada nõukogudeaegset Sillamäed, otsida üles olulisi kohti ning vastata küsimustele. Tunni jooksul tuleb täita “viisaastakuplaan” ning saada "tööeesrindlaseks". Mäng hõlmab Sillamäe vanalinna osa ning näitab stalinistliku arhitektuuri ansamblit. Seikluse käigus saab teada huvitavaid fakte meie linna ajaloost. 

 

Kellele ja miks soovitaksid seiklusmängu?

Mäng sobib hästi noortele, põhikooli vanematele klassidele, gümnaasiumi õpilastele, üliõpilastele, peredele, paaridele ning sõpruskondadele ehk kõikidele, kes soovivad aega koos veeta, armastavad seiklusi ning tahavad mõnuga ajalugu uurida. On võimalik korraldada ka “sotsvõistlusi” võistkondade vahel. 

 

Kes on teie muuseumi põhilised kliendid ja külastajad?

Hooajal külastavad meid nii Eesti kui ka välismaa turistid, tulevad üksi või gruppidega. Madalhooajal pakume programme koolidele, korraldame üritusi ja näitusi, töötame enamasti kohalike inimestega, kuid meile tulevad ka õpilased teistest Eesti koolidest. Kõik on teretulnud!

 

Kuidas on võimalik seiklust tellida?

Kui sa oled aktiivne puhkaja või õppija ning saladused paeluvad sind, siis tule ja pane end proovile. Otsingumängu võtme (QR-koodi) saab osta Sillamäe Muuseumist aadressilt Kajaka tn 17A (Muuseumi tööpäeviti või eelkokkuleppel). Broneerida saab e-maili kaudu muuseumsm@gmail.com või telefoni teel 39 72 425. Ühe mängu hind on 3€. Ühte mängu saab mängida nii üksi kui ka grupis 2-5 inimest. Mängimiseks on vaja alla laadida tasuta Action Bound äpp (seda saab ka kohapeal teha) ning vajalik on nutiseade interneti ja GPS võimalusega. Salastatud linn ootab töökangelasi!

 

Vaata lisainfot Sillamäe Muuseumi kodulehelt.