PARIM MAITSESEIKLUS – KAUKSI PUHKEMAJA “Seikluslik ühiskokkamine”

 Ida-Viru Seiklusmaa korraldab juba teist aastat konkurssi “Parim Uus Seiklus”, et mitmekesistada ja luua uusi erinevatele sihtgruppidele mõeldud tegevusi ja atraktsioone piirkonnas. Konkursile laekus väga erinevaid seiklusi ja seega anti välja ka mitmeid eriauhindu ja tiitleid. “Parim maitseseiklus” eritiitli sai Kauksi Puhkemaja seiklus “Seikluslik ühiskokkamine”. Mida antud seiklus endast kujutab ja millega üldse tegeleb Kauksi Puhkemaja, nendele küsimustele vastab Piret Talistu, kes on Kauksi Puhkemaja perenaine.

 

 

 

Kindlasti on inimesi kes pole kursis ja ei tea midagi Kauksi Puhkemajast. Mis paik see on ja millega täpsemalt tegelete? Milliseid teenuseid te külastajatele pakute?


Kauksi puhkemaja on Peipsi põhjakalda läheduses toimetav pereettevõte. Saabuv suvi on meile juba 19-nes. Põhiliselt pakume külastajatele majutust ja toitlustust. Toitlustuses on põhikülaline nn peoklient (sünnipäevad, pulmad jm pere- või sõpruskondade peod). Me pakume toiduelamust ka üksikutele külastajatele, mitte ainult grupitoitlustust. Lisaks eelnevale on meil olemas nn saunanurk - suitsusaun koos püstkoja ja tiigiga, torusaun, mida saame paigaldada külalisele sobivasse paika.
Viime läbi erinevaid töötubasid, mis on vähemal või rohkemal määral seotud ümbritseva loodusega - söödavate taimede tutvustamine ja nendest toidu valmistamine, taimede ja seentega lõnga värvimine jms. Aktiivsete tegevuste osas teeme koostööd erinevate retkejuhtidega, Alutaguse Matkaklubi, Iisaku Kihelkonna Muuseumi jt teenusepakkujatega lähiumbrusest. Oleme seda meelt, et ei pea kõike ise tegema, tähtis on omada häid sõpru ja koostööpartnereid.

 

Kes on täna teie teenuste tarbijad ning külastajad?


Meie peamised külastajad on pered ja sõpruskonnad ning väiksemad ettevõtted. Enamasti eestimaised. Viimastel aastatel on tekkinud uus sihtgrupp - suguvõsa kokkutulekud.


Millest tekkis idee luua uus seiklus “Seikluslik ühiskokkamine”?


Inspiratsiooni sain mõneaasta taguselt Eesti Maaturismi Ühingu (kelle liige me oleme) poolt korraldatud koolituselt (Aigar Liping), kus sain esimesed kogemused maa sees toidu valmistamisest. Olen sedapõnevat kogemust iseseisvalt edasi uurinud ja tuttavate peal ka teenust testinud. Soov seda eraldi teenusena pakkuda, tuli mõttest meie suitsusaunateenusele lisandväärtust anda.

 

 

 

Mida kujutab endast “Seikluslik ühiskokkamine”?


Seikluse idee on koos sõprade või perega ühiselt kokata. Seiklusliku ühiskokkamise käigus on kogu seltskonnal võimalus ise toidutegemisel käed külge lüüa ja kogeda erilist toiduvalmistamise viisi ning põnevaid emotsioone. Puhkemaja pakub täiesti ainulaadset võimalust söögi valmistamiseks. Nimelt valmistatakse seikluslikuks küpsetamistseremooniaks ette sea- või lambaliha ning lisandid. See kõik pannakse eelnevalt kuumaks köetud auku suitsusauna lähedale. Hiljem lisatakse sütesse kartulid. Kuniks liha küpseb saab lõkkel küpsetada kala ning teha mõnusa jalutuskäigu Peipsi järve äärde. Toiduvalmistamisel kasutatakse looduslikke materjale, nt rabarberi- või kapsalehte. Seiklus on ka keskkonnasõbralik, kuna ei kasutata ühekordseid nõusid. Võimalus on juurde tellida lisaks suitsusaun, et mõnuleda, samal ajal, kui toit küpseb, kuumas leilis. Päeva suurepäraseks finaaliks on hõrgutavad ja ühiselt nauditavad maitseelamused. Seiklust saab meil tellida nii eesti kui vene keeles.

Seikluse tellimiseks on vajalik eelbroneering. Minimaalne osalejate arv on 10 inimest. Hind 25 €/in (min 10 inimest). Suurematele gruppidele teeme soodustusi. Tegemist on tõeliselt elamusterohke toiduseiklusega!

 

Milliseid emotsioone, kogemusi ja teadmisi annab kliendile seikluse “Seikluslik ühiskokkamine” läbimine?


Ühiskokkamise käigus teeme läbi kõik vajalikud etapid, mida silmas pidada ja mis on tähtis lõpptulemuse (valmis toidu) saamiseks. Elementaarsed hügieeninõuded, millele tähelepanu pöörata. Milliseid toiduaineid saab ümbritsevast loodusest, mida veel kasutada. Õpin alati seejuures ka ise, sest ikka on seltskonnas inimesi, kes on head kokad ja armastavad toiduvalmistamist. Me ei anna retsepti, sest seda ei ole. On ainult nõuanded ja näpunäited.
Ja meie eesmärk ei ole, et kõik meie külastajad hakkaksidki nüüd toitu valmistama maas sees (see on väga aeganõudev ja kulukas tegevus) vaid veedaksid ühe päeva looduses, eemal linnakärast ja siginast-saginast, teeksid midagi koos ja lõpuks saaksid meeldiva maitseelamuse.

 

 

 

Kellel soovitaksite kindlasti ühisseiklust?


Ühiskokkamine sobib hästi näiteks sünnipäeva sisustamiseks, seminari- või suvepäevade osaks. Põhiline põhjus ühiskokkamiseks on koos tegemine ja looduses viibimine.Kuidas on võimalik seiklust tellida?


Seiklust saab tellida saates e-kiri aadressil: kauksi.puhkemaja@mail.ee või helistada perenaise Pireti telefonile 5219326 või Kauksi puhkemaja FB lehelt.
Püüame leida igale külalisele sobiva pakkumise.

 

Vaata lisainfot Kauksi Puhkemaja kodulehelt

 

Loe lisaks:

Parim Uus Seiklus 2019 Vaivara Sinimägede Muuseum "Ajarännak: 1944.a evakuatsioon"

Parim Piirkonna Seikluslugu Alutaguse Matkaklubi "Tõukerattamatk Eestimaa Ruhris"