PARIM PIIRKONNA SEIKLUSLUGU – Alutaguse Matkaklubi “Tõukerattamatk Eestimaa Ruhris”

Ida Viru Turismiklastri poolt korraldatud konkursil “Parim uus seiklus 2019” oli niivõrd palju erinevaid ja põnevaid seiklusi, et tiitleid sai välja antud mitmes kategoorias. “Parim piirkondlik seikluslugu” tiitliga sai pärjatud Alutaguse matkaklubi, mille eestvedaja Ingrid Kuligina ideel sai loodud seiklusmatk Kohtla-Järve erilistest paikadest. Uurimegi Ingridilt, et kust selline mõte alguse sai ning mida üldse tähendab “Ruhr”?

 

 

Kindlasti on inimesi, kes pole kursis ja ei tea midagi Alutaguse Matkaklubi tegevustest. Mis klubi see on ja millega täpsemalt tegelete?

 

“Tegeleme matkamisega kõige laiemas mõttes. Meil on 3 põhisuunda:
esiteks klubiline tegevus ehk matkaspordiga viljelemine ja matkaspordi arendamine, ehk siis matkamine kui sport. Tegevus hõlmab sportlike matkade sooritusi, treeninguid ja matkaringe nii õpilastele kui täiskasvanutele. Matkajuhtide koolitused, matkatreenerite koolitused. Teiseks pakume matkateenuseid Ida-Virumaal, mis kestavada tavaliselt 1 tunnist kuni 3 päevani. Ning kolmandaks suunaks on keskkonnahariduse- ja õuesõppe programmide pakkumine (looduses), eelkõige õpilastele. Meie endi jaoks on kõige olulisem esimene teema, aga ilma teise punktita me seda teha ei saa.”

 

Kes on tänasel päeval peamiselt teie teenuste tarbijad ning külastajad?

“Kõige rohkem on erinevaid kollektiive, siis järgnevad sõpruskonnad, õpilasrühmad ning pensionärid.”

 

Kui suurt huvi pakub eestlastele matkamine ja loodusturism? Kui palju üldse tänapäeva linnainimene loodusest teab?


“Suur osa tänapäeva linnainimestest on ikka väga loodusest võõrdunud ja teab suhteliselt vähe. Õnneks siiski päris paljudele veel looduses liikuda meeldib ja siinkohal tulemegi meie appi.”

 

Miks peaks rohkem looduses viibima ja neid ehedaid looduselamusi kogema?

 

“Me ei saa päästa maailma, aga saame päästa enda ja teiste hetki. Hetked looduses rikastavad meid.”

 

Mis ajendas looma linnaseiklust “Tõukerattamatk Eestimaa Ruhris”? Mida kujutab endast "Eestimaa Ruhr”? Mis lugu see räägib?

 

“Ruhr on üle Euroopa tuntud Saksa tööstuspiirkond, mille arengu üle on oldud ja ollakse väga uhked. Sama on Kohtla-Järvega. On olnud aegu, kui Kohtla-Järve ei olnud sõimusõna, vaid sellest räägiti Eestis suure uhkusega, kirjutati lehtedes, presidendid ja muud tähtsad isikud olid sageli siinkandis. Lugu räägib veidi tööstuse arengust kodanliku Eesti ajal. Suurem osa tuurist on pühendatud lugudele ja kohtadele, kus näeme-kuuleme, kuidas arenesid tööstusega koos elamiseks mõeldud asundused (elamualad). Räägime sellest kuidas inimesed elasid, mida tundsid, mida tegid. Need on lood inimestest, kes elasid siin, kes töötasid kiiresti arenevates kaevandustes ja tehastes.”


Milliseid emotsioone ja teadmisi annab kliendile seikluse “Tõukerattamatk Eestimaa Ruhris” läbimine?

 

“Elus on kõik muutuses. Ikka püüdleme paremuse poole. Vahel paistavad olnud ja olevad olukorrad ning kohad masendavad. Samas ei olegi kõik nii halb, kui esmapilgul paistab. Tuleb vaadata sügavamale – kesta sisse.”

 

Kellel soovitaksite kindlasti seikluse läbi teha ja miks? Millise olulise mõtte võiks see neile kaasa anda?

 

“Kõikidele Eesti inimestele – tekib parem mõistmine.”

 

Kuidas on võimalik seiklust tellida?

 

Seiklust saab tellida e-posti (ingrid@matkaklubi.ee; alutaguse@matkaklubi.ee) või telefoni (+372 514 1692) teel ning kodulehe kaudu.

Tavaliselt grupi tellimusena. 1 kord aastas pakume ka plaanilise matkana. Jälgige kodulehekülge.

 

Vaata lisainfot Alutaguse Matkaklubi kodulehelt

 

Loe lisaks:

Parim Uus Seiklus 2019 Vaivara Sinimägede Muuseum "Ajarännak: 1944.a evakuatsioon"

Parim Maitseseiklus Kauksi Puhkemaja "Seikluslik Ühiskokkamine"