Narva

Parim uus seiklus

Ida-Virumaa on tuntud-teatud Seiklusmaana, kus kus leiab adrenaliini iga huviline. Siinsest regioonist on viimase 10 aastaga saanud Eesti atraktiivseim turismipiirkond. Ida-Virumaa valiti ka Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA 2019 üheks maailma kaheteistkümnest avastamata aardeks. Seiklusi leiab siin maa altmäe otsastvee pealtpuude latvadestriigipiirilt – kõige ägedamad seiklused, unikaalsemad turismiatraktsioonid ja vaatamisväärsused ongi siinmail.

Narva muuseum: Öö muuseumis

Narva linnuse ajaloolises atmosfääris saab linnuse püsielaniku abil teada, mismoodi on linnus toiminud 700 aastat – erinevatel ajastutel ning erinevates funktsioonides. Teekond viib seiklejad läbi ruumide, kostüümide ja ühiskokkamise unustatud aegadesse ja toob tagasi tänapäeva. Öö möödub oleviku ja mineviku piirimail, kus küljealust soojendab põrandaküte, kuid peakohal laiub iidne võlvlagi. Seda, mis juhtub öösel vanas linnuses, peab tulema ja ise kogema. Narva linnuse öös on AEGA ja AJALUGU.

Alutaguse vald: Käsitööjuustu töötuba

 Käsitööjuustu õpitoas ühinevad maitseelamused ja uute põnevate oskuste omandamine. Alutaguse juustumeister Triinu õpetab ise India paneerjuustu valmistama. Alutaguse meiereis valmivad igapäevaselt imemaitsvad kodumaised hallitusjuustud ja juustuampsud, mida saab töötoa käigus degusteerida ning mille valmimise protsessiga samuti tutvuda saab. Hääletajatel vahel loositakse välja tasuta töötuba kuni 5-liikmelisele seltskonnale.

Karukella puhkemaja: Rännak nõuka-garaaži

Ida-Virumaa kangastub paljudel nõukaajaga. Seda siit paraku enam ei leia, kuid tõelisele nõukaaegse tehnika sõbrale on Karukella puhkemajal siiski midagi varuks. Purtses. Ühes garaažis. Umbes sellises, nagu vanaisal oli. Seal on peidus omajagu vanu tuttavaid asju, mis viivad vanemaid ajas tagasi ja on põnevad uudistada ka lastele.

Narva linn: Seiklusmäng Victoria Bastionis

Haarav seiklusmäng on suurepärane võimalus veeta aega oma perega või sõpradega! Otsijate ees seisab keeruline ülesanne leida Narva linnakassa, mis oli peitud Rootsi armee sõduri Ulrichiga Victoria bastioni külmadesse kasemattidesse. 

Eesti Kaevandusmuuseum: Kohtla-Nõmme 100 aastat

Eesti Kaevandusmuuseum kutsub hariduslikule giidiga jalutuskäigule läbi üheksakümne aasta ning tutvustab põlevkivimaa pärandit värskest vaatevinklist. Kohtla-Nõmme on ainulaadne, sest siin on nii arhitektuuris kui miljöös säilinud kõik ühe 20. sajandi töölisasula arenguetapid. Kuidas kujunes inglise kapitali toel Kohtla mõisa südamest moodne töölisasula? Miks jäi pooleli selle arendamine stalinistlikus stiilis? Miks ja kust on inimesed siia elama tulnud? Millega tegelesid kaevurite naised? Mis toimus uhkes kultuuripalees? Kuidas õnnestus Kohtla-Nõmmel peale kaevanduse sulgemist jalgadele maanduda? Need on vaid mõned küsimused, millele jalutuskäik vastused annab.

Alutaguse Matkaklubi: Põnev kastironimine

Lustlikus ronimismängus tuleb asetada enda alla võimalikult palju taarakaste, ise samal ajal neid mööda aina kõrgemale ronides. See on originaalne enese proovilepanek, mis sobib erinevas vanuses seiklushimulistele! Kastironimise ajal on osaleja on turvatud julgestusköiega. Kõikide hääletajate vahel läheb loosi ronimismäng kogu perele!

Toila Spa Hotell: Vitamiiniseiklus

Toila Spa sügisene „menüü“ sisaldab hulgaliselt vitamiinirikkaid tooteid ja teenuseid. Tule turguta end ja kogu kupongile vastavad märgistused. Kui kupong täidetud, lase see loosikasti. Kõigi osalejate loositakse välja spaakülastus (sh majutus) kahele võitjale sobival ajal!

Meresuu Spa & Hotel: Saunarituaal

Meresuu vee- ja saunakeskus kutsub Sind nautima põnevaid saunarituaale. Valikusse on lisandunud Shea ja Aroomi rituaalid, mille meeldivad aroomid ja toimeained turgutavad keha ja vaimu erinevatel viisidel. Saunarituaalid kujutavad endast tõelist maiuspala nii kehale kui meelele, viies mõtted eemale argipäevast. Meie saunameistrid hoolitsevad meeldiva atmosfääri eest saunarituaali ajal,  muutes selle eksklusiivseks ja meeldejäävaks kogemuseks! Saunarituaalid toimuvad iga päev. Regulaarselt toimuvad leili- ja soolasauna rituaalid sisalduvad saunakeskuse külastuse hinnas.

Mäetaguse Mõisa Hotell & SPA: Mäetaguse maitsekohtunik

See on ammu teada, et armastus käib kõhu kaudu. Mõisahotell on algavaks hooajaks pannud välja uue, Joel Ostrati koostatud menüü. Et armastus inimeste vahel mitte mingil juhul otsa ei saaks. Lisaks viiekäigulisele õhtusöögile sisaldab pakett veel majutust, piiramatut supelmaja kasutust ning hommikusööki.

 
 
 

Narva-Jõesuu Koduloomuuseum: Polkovniku lesk kuurordis ehk arstid ei tea midagi

„Austatud kodanik! Polkovniku lesk kutsub Teid oma aktiivse haige olukorrast koduste kodanikukohuste täitmise juurde tagasipöördumise puhul tagasihoidlikule lõunasöögile, kus kõlab sõjaväemuusika.“ Täiskasvanutele mõeldud lõunasöök kestab tunda aega ja võõrustab kuni 10 külalist. Hoiatus noortele, kes midagi aru ei saa – minge laenutage raamatukodust Juhan Smuuli näidend „Polkovniku lesk“.

Blueray: Seikluslik VR-ajarännak

Kogupere seikluslikul VR-ajarännakul jõuate 1938. aasta juulikuusse. Paneme teie meeled proovile ja teeme üheskoos selgeks, kus kohas Oru loss ikkagi täpselt asus ja kust pääses õuest lossi keldrisse. Jagame vihjeid, milline oli president Pätsi ja tema külaliste eelistatud pildistamise koht ning piilume lossi tornist merele. VR-ajarännak sobib vanusele 6+.

Kukruse polaarmõis:  Kogupere polaarseiklus

Kogupere polaarseiklusele viivad imearmsad kelgukoerad Vixen, Athena ja Luna. Matkal Kukruse mõisa juures saab teada, millal ja kuidas avastati poolused, kes astusid esimesena põhja- ja lõunanabale ja millist rolli kelgukoerad selle juures mängisid.