Raamat „Viimane lahke maja” Katri Raik

„Viimane lahke maja” on enamat kui  kultuurilooline teejuht või ülevaade Narva jäädvustamisest reisikirjades, memuaarides ja ilukirjanduses läbi aegade, seda 17. sajandist kuni II Maailmasõjani.

  • ERILINE NARVA.  Kohad ja sündmused, 95 lehekülge
  • VIIMANE LAHKE MAJA, 336 lk
  • NARVALE JA NARVAST
  • NARVA KÕIGE-KÕIGE
  • MINU NARVA. KAHE MAAILMA VAHEL

 

Vormista tellimus

Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Narva linna kirglik armastaja Katri Raik ühendab reisiraamatu ja kultuuriloolise ülevaate parimad omadused. Tulemuseks on teos, mida on mõnus lehitseda, otsides just hetkemeeleoluga sobivaid palasid nii tänapäeva kui jäädavalt kadunud Narva põnevamate paikade kohta. Kuid raamatu võib ka kaasa võtta lühematele ja pikematele jalutuskäikudele Narva.

Oluliste kohtade ja piirkondade järgi liigendatud teos annab põhjaliku ja mitmekülgse ülevaate sellest, milline on Narva kunagi olnud ning kuidas ta on saanud selliseks, nagu on praegu. Raekoja plats ja selle ümbrus, Hermanni ja Jaanilinna kindlus, Kreenholmi tööstusarhitektuur, Joaoru nüüdseks kadunud puitlinnaosa ning palju muud on leidnud oma tee erinevatesse reisikirjadesse,
romaanidesse, luuletustesse ja mälestustesse – kõnekamad katkendid neist manavad lugeja silme ette nii olemasoleva kui hävinud Narva eluolu ja meeleolu.
Selles suuresti kadunud maailmas aitavad orienteeruda linna piirkondade skeemid ja ajalooline fotomaterjal.