RAHVA LEMMIK – VALASTE PUHKEKÜLA “Jalgsimatk Ontika-Valaste matkarajal”

 Ida-Viru Turismiklaster tunnustas Põhja-Eesti Turismikonverentsil 7.novembril 2019 “Parim Uus Seiklus 2020” konkursi nominente ning andis välja mitmeid eritiitleid. 

Eritiitel “Rahva lemmik”, mis selgitati välja avaliku rahva hääletusena, kuulub Valaste Puhkeküla seiklusele“Jalgsimatk Ontika-Valaste matkarajal”.  Varasemalt on sama tiitli võitnud Kiviõli Kogupere Elamuspark. 

Milliseid elamusi ja teadmisi pakub Valaste matkarada ning mida huvitavat veel Valaste Puhkekülas teha saab, nendele küsimustele vastab Indrek Arming, kes on Valaste Puhkeküla peremees. 

 

Kindlasti on inimesi kes pole kursis ja ei tea midagi Valaste Puhkeküla tegevustest. Millega täpsemalt tegelete? Milliseid teenuseid te pakute?

Valaste Puhkeküla OÜ tegevus kajastub meie ärinimes, oleme puhkeküla, mis asub Valaste külas. Puhkeküla peamiseks tegevusalaks on toitlustus- ja majutusteenuste pakkumine meie kallitele külalistele. Puhkeküla territooriumil paikneb kiirtoidu-kohvik, puhkemaja/hostel,

kämpinguhooned, karavaniparkla ning telkimisala. Aktiivseks puhkamiseks pakume giiditeenust Ontika-Valaste matkarajal, jalgrataste rentimist kõrghooajal, küblustünni ja sauna ning grillpaviljoni kasutamist aastaringselt.

 

Miks otsustasite luua piirkonda matkaseikluse?

Matkaseikluse loomise ajendiks sai uue Ontika-Valaste matkaraja valmimine, mille külastajatele ja gruppidele oli soov pakkuda kvaliteetset giidiga matkateenust.

 

 

Mis teeb Valaste piirkonna eriliseks?

Valaste asub Soome lahe maalilisel pankrannikul, kus on Eesti kõrgeim juga, mis pakub hingematvaid jääskulptuure talvel ning veerohkeid elamusi kevadeti. Matkarajal eksponeerib loodus oma täies ilus unikaalset pangametsa, kus kasvavad erinevad sõnajalad ja kaitsealune kuukress.

 

Milliseid meeldejäävaid elamusi, teadmisi ja kogemusi pakub matkaseikluse läbimine?

Matkaseiklus eeldab füüsilist pingutust, sest liikuda tuleb trepistikul ning mererannas. Matkal kogetakse kaunist loodust ja juga aastaringselt, samuti räägitakse kohalike elanike elust ennemuiste ja kaasajal. Matka lõpus pakutakse puhkeküla kohvikus kosutavat matkasuppi.

 

Kui suurt huvi pakub eestlastele matkamine ja loodusturism? Kui palju üldse tänapäeva linnainimene loodusest teab?

Eestlaste huvi loodusturismi vastu on minu arvates olnud pidevalt kõrge ning linnainimesed on suhteliselt teadlikud meie kaunist loodusest ja selle puhtuse hoidmise vajalikkusest.

 

Miks peaks rohkem looduses viibima ja neid ehedaid looduselamusi kogema?

Eestimaa inimesed on iidsetest aegadest saati olnud nn “puukummardajad” ning loodusest ammutatakse energiat. Eriti hea on meie puhta looduse rüppe tagasi tulla pärast pikamaareise, kus kogetakse ülerahvastatust, räpakust ja massiturismi.

 

Kellel soovitaksite kindlasti seikluse läbi teha ja miks? Millise olulise mõtte võiks see neile kaasa anda?

Soovitame seikluse kindlasti läbi teha noortel, sest pakutav seiklus on ühtlasi aktiivne kui ka hariv. Kaasa antakse mõttetera, et saame oma looduse puhtana hoida ainult meie ise.

 

Kui suurele seltskonnale seiklust pakutakse ning mis on seikluse hind?

Seltskonna optimaalne suurus on kuni 20 külalist, hind ei sõltu grupi liikmete arvust ning teenuse hind on grupile 200€.

 

Kuidas on võimalik seiklust tellida?

Seiklust saab tellida ette telefonil 5032256 või e-postil indrek@valaste.eu.

 

Vaata lisainfot Valaste Puhkeküla kodulehelt.