Kahepäevane rattamatk Sondast Avinurme

Alutaguse Matkaklubi korraldab 21.-22.04.2019 kahepäevase jalgrattamatka Sondast Avinurme. 

Matka käigus meenutatakse endise Sonda - Mustvee kitsarööpmelise raudtee hiilgeaegu. Kunagise metsaveo raudteest alguse saanud ja põlislaante metsaküladesse elu toonud tuiksoone sulgemisega kadusid mitmed asundused Eestimaa kaardilt. Kuid mälestus Alutaguse raudteest elab edasi ning seda teatakse isegi piiri taga. 

Matkal nauditakse soojasid kevadilmasid, aktiivset liikumist värskes õhus ja head seltskonda. Tule ja kingi endale kevadine matkaelamus! 

 

Retkele kogunemine toimub Sonda raudteejaamas, 21. aprillil kell 10:50-11:00. Matk lõpetatakse Avinurmes 22. aprillil kell 15:00. 

Marsruut kulgeb kohati mööda vana kitsatööpmelise raudtee tammi, millelt teeme kõrvalepõikeid looduskaunitesse paikadesse, soode ja rabade veerde. Esimese päeva distantsiks on 36km. Marsruudile jäävad Sirtsi, Kaukvere, Tudu, Oonurme. Ööbima jäädakse Oonurme Seltsimajja (põrandamajutus oma magamisvarustusega). Teise päeva distantsiks on 28km. Marsruudile jäävad Peressaare, Kiisa, Maetsma, Avinurme. 

 

Hind: 

  • 25€ ühele inimesele, kes kasutab transportteenust

  • 15€ ühele inimesele, kes ei kasuta transportteenust

Hinna sees on retkejuhtide teenus, matkatoit (esimese päeva õhtusöök, teise päeva hommikusöök ja lõuna). Vastavalt hinnale transport Toilast, Jõhvist ja Kohtla-Järvelt Sondasse ning Avinurmest Jõhvi, Toila ja Kohtla-Järvele. 

 

Matkajal peab kaasas olema:

  • pakiraamiga korras jalgratas ja kiiver
  • magamiskott, alusmatt ja toidunõud: kauss, kruus, lusikas, taskunuga ja termos
  • vahetusriided, vihmakeep, isiklikud ravimid
  • esimese päeva lõunaks võileivad, vahepaladeks energiasnäkid ja jook

Riietuda kihiliselt ja sportlikult. Jalga on parim panna matkasaapad. 

 

Buss väljub pühapäeval Toila Gümnaasiumi juures kell 8:50, Jõhvi Kontserdimaja parklast kell 9:10 ja Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi juurest (Katse 2) kell 9:30.

 

Info ja registreerimine: tel. 5141692, e-post: alutaguse@matkaklubi.ee

 

Retk toimub projekti "Loodusretked Ida-Virumaa elanikele" raames. Loodusretki toetab KIK.