Via-Hanseatica turismimarsruut on laienenud

 

Via Hanseatica on tee ajalooliste hansalinnade Lübecki, Riia, Tartu ja Peterburi vahel. Via Hanseatica kuulub Pan-Euroopa transpordivõrgustikku ja on tuntud kui transpordikoridor 1A. Kogu marsruut kulgeb piirkondade vahel: Lübeck–Gdansk–Kaliningrad–Šiauliai–Jelgava–Riia–Valka–Valga–Tartu–Narva–Ivangorod–Peterburi.

Alates aastast 2001 on alustatud erinevate projektide raames turismitoote väljaarendamist ja rahvusvahelise koostöö algatamist piirkondade ja ettevõtjate vahel.

Turistidele tarbitavaks ja valmis turismitooteks sai marsruut aastaks 2014, kui valmis Riia-Peterburi 580 kilomeetril kulgev lõik kultuuri- ja ajaloohuvilistele suunatud Via-Hanseatica turismitee, mis läbib kolme riiki ja näitab nende eripäraseid kohti ja ühisosa.  Marsruudil reisimist saab mugavalt planeerida kodulehel oleva reisiplaneerija kaudu. Või  lugeda e-raamatuna seiklustest Via-Hanseatical läbi ühe perekonna juhtumiste.

Alates 2019 aasta aprillis algas Eesti-Vene programmi vahendite toel kaks aastat kestev loogilise jätkuna projekt Via Hanseatica Plus, mis lisaks olemasoleva marsruudi arendamisele Venemaalt läbi Eesti Riiani, keskendub ka marsruudile lisandväärtuse andmisega - laienetakse Rakvere ja Viljandi suunas Eestis ning Viiburi ja Pihkva suunas Venemaal. Lisanduvad ajaloolised hansalinnad ja paljud omanäolised ja lisandväärtust andvad piirkonnad ning turismiatraktsioonid. Via HAnseatica Plus projekti juhtpartneriks on SA Tartumaa Turism ja Ida-Virumaal koordineerib projekti Ida-Viru Ettevõtluskeskus SA (IVEK SA).

Projekti rahastatakse programmist “Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020” https://www.estoniarussia.eu

Lisaks info kodulehtedel: https://ec.europa.eu/neighbourhoodenlargement/neighbourhood/cross-border-cooperation_en.
 http://economy.gov.ru/minec/activity/sections/mps/programs/
 https://www.rahandusministeerium.ee/et/interreg