Seikluse aastaring

Ida-Virus saad end proovile panna seiklustes, mis pakuvad nii sportlikku kui ka vaimset väljakutset. Saad siin seigelda mäe otsas, vee peal, maa all ja puude latvades. Saad oma nutikust proovile panna otsingumängudes, kaardi järgi orienteerudes ja muuseumite haridusprogrammides.

 

Varem peamiselt talvekeskusena tuntud Kiviõli Seikluskeskus on nüüd kogu pere elamuspargina avatud ka suveajal.

Aidu endises põlevkivikarjääris on hullumeelselt äge tehismaastik, mida loodus tööstuselt tasapisi tagasi võtab. Kristallselge veega kanalid, künkad ja voored, matka- ja safarirajad on Eestis ainulaadsed, kus giidide ja retkejuhtidena tegutsevad oma ala tõelised fännid Alutaguse Matkaklubist ja Adrenaator Grupist

 

Eesti Kaevandusmuuseumis saad aru põlevkivi kaevandamise ajaloost ja kaevurite eluolust. Maa-aluses muuseumis saad isegi kaevurite rongiga sõita ja soovi korral kaevurilõunat süüa. 

 

Kukruse polaarmõisas loob põnevust moodne tehnika, mis tutvustab mänguliselt mõisa ajalugu. Lisaks saad siin osaleda ajarännakus. 

 

Piiri peal võib juhtuda igasuguseid asju. Proovi järele Kreenholmi elamuseksursioonil, mis toimub Eesti-Vene piiri ääres asuva ajaloolise tekstiilitööstuse territooriumil, kuhu pääseb vaid koos Narva muuseumi giidiga. 

 

Kas oled julge ja ronid otse puulatvadesse? Või tahad tasa ja targu madalamatel radadel julgust harjutada? Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses saad mõlemat proovida. Lisaks on seal suurepärased spordirajad suveks ja talveks ja kummalisel kombel talvel peaaegu alati lund, kui mujal Eestis seda napib. Alutagusel korraldatakse ka mitmeid rahvusvahelisi seeriavõistlusi. 

 

Saun on meie juures rohkem kui lõõgastus. Meresuu spaahotelli saunarituaalid on midagi, mida peaks kindlasti proovima. Ja Lammasmäe puhkekeskuse uskumatu saunamaraton, kus saad käia ainulaadses jõel loksuvas turbasaunas, jääb meelde ja pakub kõneainet kauaks. 

 

Seiklusi on veelgi süle ja seljaga. Vaata kõiki siit.