Seiklusmaa sündmused septembris

Narva Muuseumi Kunstigalerii avab uue püsiekspositsiooni

Narva Muuseumi Kunstigaleriis on alates 22. septembrist avatud uus püsinäitus „Lavretsovide kollektsioon“. Ekspositsioon annab läbilõike huvitavast ja eriilmelisest kogust, kus on esindatud tuntud Eesti, Vene ja Lääne-Euroopa kunstnike tööd. Ekspositsioon pärineb Narva kultuurielus 19. ja 20. sajandi vahetusel olulist rolli mänginud metseenide Sergei ja Glafira Lavretsovi rikkalikust kogust, mis on aluseks ka Narva Muuseumi kunstikollektsioonile. Rohkem infot siit.

 

Kreenholmi manufaktuuri saladused

Kuni oktoobri lõpuni toimuvad Narva Muuseumi korraldatavad igapühapäevased jalgsiekskursioonid Kreenholmi manufaktuuri. Lliigutakse mööda Kreenholmi suletud territooriumi ja käiakse vanas tehasehoones, kus külastajatel on võimalik näha suurt ketrussaali, et tajuda paremini toimunud töö mastaapsust. Marsruudi kogupikkuseks on umbes 2,5 km. Vaata infot siit.

NB! Väike vihje neile, kes jäävad Narva ööbima - Narva Hotell pakub majutuspaketti "Kreenholmi Ajastu" koos Kreenholmi ekskursiooniga.

 

Ruumipoeetiline rännak „Oomen“

5.-7. oktoobrini toimub Kreenholmi Manufaktuuris ruumipoeetiline rännak „Oomen", kavas on 5 etendust. Etendus põhineb avangardpoeet Aleksei Gastevi teosel "Töölislöögi poeesia". Gastevi tekstid on kui poeetilised plahvatused, Kreenholmi müüride vahel võtavad need installatiivse vormi. Lavastus “Oomen” käsitleb Kreenholmi vabrikut kujundina sellest, kuidas töö tähendus on radikaalselt muutumas. Lisainfot leiad siit.

 

Erakordsed maitsed restoranis Rondeel 

Kui pika päeva peale märkad, et kõht muutub tühjaks ja soovid kogeda erakordseid maitseid ning tunda end oodatud külalisena, siis Narva Muuseumi restoran Rondeel pakub parimat toitu, olles ainus Narva söögikoht, mis kuulub White Guide 2018 nimekirja! Vaata lähemalt siit.

 

Hoogne aastavahetus Mäetagusel

Aeg on planeerima hakata aastavahetust! Eriti eestipärane ja hoogne uusaastapidu toimub Mäetaguse mõisahäärberis ja on mõeldud eriti vahvatele inimestele!
Vaata lähemalt siit.