Sõbrapäeva kingituseks Narva ooperipäevade piletid

Sõbrapäeva pakkumine! Kuni 14. veebruarini saab osta Piletilevist soodushinnaga (-25%) pileteid Narva ooperipäevadele. 

 

Narva ooperipäevad ContempArt toimub sel aastal 28. augustist kuni 15. septembrini kolmel järjestikusel nädalavahetusel. Üritus toob Narva igal aastal suurteoste maailmaesiettekandeid, kogupereetendusi, tantsuteatrit ja eri kunstiliikide ühendamisel sündinud teatrit. Ooperipäevade traditsioon sai alguse 2015. aastal ning selle esimene toimumispaik Narvas oli Narva Linnus. Eelimisel aastal toimusid esmakordselt festivali üritused ka Kreenholmi Manufaktuuri müüride vahel, kus 161 aastat tagasi juhatas koori Georg Otsa vanaisa. Nüüd kõlab selles ajaloolises keskkonnas ning teisteski paikades Narvas iga aasta septembris tänapäevane ooper. Samuti saab nautida nüüdisballetti Eestist ja lähiriikidest.

 

Sel aastal etenduvad Vabal Laval, Kreenholmi Manufaktuuris ja Narva Linnuses Peterburi, Kopenhaageni, Helsingi ning Rahvusooper Estonia nüüdismuusika ja -ballett. Ka seni nägemata Raimo Kangro ja Leelo Tungla Juku-naljadel põhinev muusikal jõuab esiettekandeni just Narvas.

 

Narvast pärit ooperilaulja Julia Savitskaja toob piirilinna kultuslikele kultuurialadele esinema tippteatrid ja solistid. Eelmisel aastal kultuurielu elavdamise eest Eesti Kultuurkapitali „Kultuuripärli“ tiitli pälvinud Savitskaja ütles, et festivali tänavuses programmis on rõhk on klassikalise muusikalise teatri žanri mitmekesisule, mille nägemiseks on lähim koht sõita Narva.Kavas on Johann Straussi „Nahkhiir“ Peterburi Kammerooperi esituses, Taani prestiižse Reumert Award eriauhinna võitnud Peter Kohlmetzi Mølleri ooperilavastus "Dust" elusuuruses nukkudega ning kaasaegne versioon klassikalisest Bellini ooperist „Norma“, mida lavastab Soome suurim ooperilavastaja Ville Saukko


Narvas valmistutakse ka Eesti 20. sajandi suurima ooperihelilooja Raimo Kangro muusikali „Juku“ esiettekandeks. Teos valmis juba 1998. aastal, kuid jäi siis 20 aastaks sahtlisse. Teos põhineb Juku anekdootidel, millele libreto kirjutanud armastatud luuletaja Leelo Tungal. Lavastaja Ain Mäeotsa käe all saab sellest muusikal, mis on mõeldud vaatamiseks kogu perele ning professionaalsete lauljate kõrval teevad etenduses kaasa ka Narva noorte- ja lastekoorid.


Rahvusooper Estonia toob Narva ooperipäevadel lavale Tiit Helimetsa lavastuse „Lõng“, mille muusika autor on Sven Grünberg, Toomas Eduri lavastatud katkendi balletist „Luikede järv“ ning Jevgeni Gribi lavastatud „Valgus aknas“, kus kõlavad koos Artur Lemba, Lepo Sumera ja Sasha Pushkini teosed.


Lavastaja Stefan Jöris koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudioga toob Narvas lavale Händeli ooperi „Orlando“.