23.09- 21.12.2019 Sügispealinn Narva

23. septembril saab Narva Eesti sügispealinna tiitli ning pakub linna elanikele ja külalistele kaasahaaravat rännakut klassikalise ja nüüdisaegse kunsti maailma. Kolmeks kuuks täitub linn huvitavate ja erisuguste sündmustega, mis kestavad 21. detsembrini.

Sügispealinna programm on täis uusi kontserte, festivale, näitusi ja teatrietendusi. Linna kõikidel väljakutel hakkab kostuma muusikat klassikast rokini ja folgist džässini.

Sügispealinna sündmuste sarja avab ainulaadne kontsert "Klassikast rokini", kus astuvad üles kahe suure ooperiteatri – Venemaa Suure Teatri ja Maria teatri – solistid.

Teatrifestivali "Kuldne mask Eestis" raames saab Narvas näha Moskva Mossoveti nimelise Riikliku Akadeemilise teatri etendust "Kõik pole kassile vastlapäev" , saab  näha šõuetendust "Tesla", mis on segu teadusest ja kunstist.

Teatrikeskuse Vaba Lava hooaja avab dokumentaaletendus „Lõhe” ja saab näha lavastust „Ma olen tuul”. Kolmeks kuuks jääb teatrikeskuses avatuks Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valminud rändnäitus „Eesti läbi 100 silmapaari”.

lisaks toimuvad Narva kolledžis  džässmuusika festival IDeeJazz'19 ja Ro-Ro Art Club kahel korrusel rokkfestival „Gratši uleteli”.

Oktoobris esinevad Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestri tunnustatud kollektiivi solistid. Novembris toimub aga Narva Linna Sümfooniaorkestri juubelikontsert.

Sügipealinn saab ka oma filmifestivali KinoFF, mille korraldab populaarne Pimedate Ööde Filmifestival ehk PÖFF. Uus festival leiab aset Eesti kõige venekeelsema piirkonna kahes linnas ja keskendub eelkõige Vene filmikunstile. Festivalil linastub umbes 20 filmi ja kohale tulevad ka Vene filmitegijad, kes saavad oma teoseid isiklikult tutvustada. 15.–17. novembril, PÖFFi esimesel nädalavahetusel, linastuvad filmid KinoFFi raames Narva Apollo kinos.

Sügispealinn saab sel aastal juurde uue idufirmade arengu ja visuaalse multimeedia keskuse OBJEKT

Traditsiooni kohaselt lõpetab sügispealinna programmi suurejooneline galakontsert. Kultuurimaja Rugodiv laval kutsuvad sügist ära saatma ja talve tervitama Loode-Venemaa sümfooniaorkestrite virtuoossed muusikud.