Suvi Ida-Virumaal 2016

TÄNAVUSE SUVE MÄRKSÕNAD ON:

  • uued omanäolised toidukohad/menüüd (kohalik toit- nt.kala merest ja Narva jõest, pruulikoda),
  • suveüritused (festivalid, suveetendused)
  • action
     

25.-26.JUUNIL TOIMUB NARVA LINNUSE PÕHJAÕUES ESMAKORDSELT KESKAJAFESTIVAL "Pikk Hermann". Kaaskorraldajaks maailma suurim keskaja esitusviisi klubi "Teutooni Ordu"

 

Festival "Pikk Hermann" on seotud väga konkreetse aastaga -nimelt 1346.a., mil Saksa Ordu ostis Narva linnuse. Sellesse aega on paigutatud kogu festival. Festivalile tulevad nii selleaegsed rändmoosekandid kui etendatakse teatrit. Õhtul toimuvad keskaegse muusika kontserdid ning õpitakse tantse. Lisaks on võimalik näha sõjalaagrit täpselt nii nagu see tollal kombeks oli. Eraldi lastealal on võimalik mängida läbi sõjamänge ning vallutada puitlinnust.

Festivali kaaskorraldaja on maailma suurim keskaja esitusviisi klubi "Teutooni Ordu", mille peakorter on Peterburis, kuid mille haruklubid on Saksamaal, Valgevenes, Ukrainas ja Soomes. Festivalile kavatsetakse tulla umbes 100 inimesega, kellele lisaks palutakse kohale ka Eesti klubid. www.narvamuuseum.ee

 

 

  

MIDA OODATA NARVA LINNUSE UUELT RESTORANILT RONDEEL?

 

Juuni lõpus avab taas uksed legendaarne restoran Rondeel. Milliseks Rondeel kujuneb saab aimu kui tutvuda peakokk Indrek Kõverikuga. Indrekul on erinevaid tiitleid, m.h on ta mitmekordne Eesti meister Barbecues, tervete sigade küpsetamises ja grillimises. Stiililt meeldib Indrekule naturaalsus, ta on kohaliku tooraine propageerija.

Rahvusköökidest eelistusi pole, Euroopa klassika.  Indrek on seda meelt, et toidu-tegemine peab olema lihtne ning põhirõhk tuleb panna toorainele.

Käivitanud Kuldse Notsu Kõrtsi ja Kikka Kõrtsi. Kahel korral toitlustanud vabariigi aastapäeval presidendi vastuvõtul külalisi, kus viimane kord pakkus palju elevust president Ilvesele pakutud ilvese suupiste.

Restoran Rondeel http://narvamuuseum.ee/est/restoran

 

 

 

PURTSE KINDLUSE PRUULIKODA AVAB UKSED

 

Juuli lõpus alustab Purtse kindluse juures olev Purtse Pruulikoda käsitööõllede tootmist.

Õlut on võimalik juua ja kaasa osta iidsete müüride vahel, Purtse kindluse restoranis. Lisaks on võimalik degusteerida eripruule.

Kindluse restoran täiendab suvehooajaks pakutavat menüüd. Jätkatakse kohaliku toidu teemat, ennekõike just siitsamast Purtse sadamast püütud kalast roogade valmistamist. www.purtse.ee

24. juulil toimub Avatud Talude Päeva raames Purtse kindluse juures laat.

Laadale tulevad kauplema kohalikud käsitöölised, toidutootjad, talunikud näitavad talutehnikat, lapsed saavad tutvust teha erinevate koduloomadega, toimuvad väiksed õpitoad nii lasele kui ka täiskasvanutele.

Pruulikojas on võimalik degusteerida ja kaasa osta käsitööõlut ning kuulata õllejutte. Kohal on Purtse Vabatahtlikud Päästjad ning Uhtna Mandoliiniorkester!

www.purtse.ee

  

"JUULI - UUTE MAITSETE KUU"

 

Mäetaguse Mõisa Hotell & SPA koostöös restorani Mekk peakoka Rene Uusmehega kutsub proovima uut a'la carte menüüd.

Meie suvises menüüs on rohkem rõhku salatitel, värsketel köögiviljadel, kalal ja marjadel.

Menüü koostamisel oleme lähtunud eelolevast hooajast ja klientide üldistest eelistustest. Niisamuti püüame hoida joont "less os more", mis tähendab, et  meie a'la carte menüüvalik on pigem pisut lühem, kuid see-eest ahvatlevam. 
www.moisahotell.ee

 


 

7 LINNA MUUSIKAFESTIVAL merest ja mereäärsest maast 5-10. juulini

 

Tänavu toimub maakonna suurim suvine muusikafestival juba kaheksateistkümnendat korda.

Festivali algne idee – seitse päeva, seitse kontserti, seitse linna – on aegade jooksul täienenud ning suve suursündmus on kujunenud tihedaks muusikaliseks nädalaks põnevates kontserdipaikades üle maakonna mõisatest stalinistlike kultuuripaleedeni.

Tänu kohalikele headele koostööpartneritele on nii mõnedki kontserdid külastajatele tasuta.

 

Suve teevad eriliseks veel 

  • William Shakespeare teemaline ÖÖKINO NARVA LINNUSES 12-14.augustil  ning
  • MERI, MUUSIKA JA MUINASTULED 27.augustil Toila rannas.

www.concert.ee

  

KUKRUSE MÕISAPARK SAAB ENDALE ESIMESE ILUSA PINKIDEGA PARGIPAVILJONI


Paviljoni pidulik avamine toimub juulikuu esimesel nädalal. Paviljon annab pargile uue ilme, on romantiliseks abielu sõlmimise kohaks pruutpaaridele, meeldivaks puhkekohaks külalistele, lisavõimaluseks fotograafideleõpikohaks kooli- ja lasteaialastele ja miks mitte esinemiskohaks artistidele.

Pargipaviljoni avamisega juhatatakse sisse ka selleaastane teatrisuviSuvelavastuse "Kui seda metsa ees ei oleks" etendused toimuvad 3.-14. augustini.

Kellel eelmise aasta menutükk piletite puudumise tõttu nägemata jäi, nendel on võimalus sel aastal vaadata pisut tšehhovlikku armastuslugu, kus leidub nii koomikat, suuri tundeid, inimelikke igatsusi kui ka traagilist valu. Ja muidugi muusikat, sest lugu jutustab paruness von Meckist ja tema kiindumusest helilooja Tšaikovskisse. Etendus on eesti keeles.

Kaasa teevad suurepärased ja meie kõigi poolt armastatud näitlejad Ülle Lichtfeldt, Eduard Salmistu ja Madis Mäeorg. Lavastaja on Eili Neuhaus.www.kukrusemois.ee

 

 ROSENITE ROOSISEEP JA MÕISNIKU ÖKOKOTT

 

Mäetaguse Käsitöömaja pakub kõikidele huvilistele võimalust osaleda kahes uues töötoas:

  • Rosenite roosiseep ja
  • Mõisniku ökokott.

Töötoad on inspireeritud Mäetaguse mõisa ajaloost ja perekond Rosenitest.  

Mäetaguse Käsitöömaja -kontakt: ktmaja@maetaguse.ee 
+372 53089408

 

 KES ÜTLES, ET IDA-VIRUMAAL ON IGAV?


Everest Kiviõli Hostel kutsub koos sõprade või kolleegidega seikluslikult aega veetma . Hostel pakub erinevaid matku nii vees kui ka maismaal.
Tõukerattamatk- lahe , lõbus ja loodussõbralik . Tõukerattamatk on võimalik igal pool kus olemas jalgrajad ja põnevat vaatamist. Matka pikkus 11 km ja kestvus 2-5,5 h.

Räätsamatk - jõukohane kõigile , toimub aastaringselt. Toimumis koht Uljaste raba , pikkus 5-6 km ja kestvus 2,5h. Matkad algavad ja lõppevad lõkkeplatsidel, et oleks hea parkida, toimetada , hiljem muljetada ning lõkke ääres keha kinnitada.

Veematk Aidu fiordides või Purtse jõel- süstamatk jõel on elamuslik ja värskeid kogemusi pakkuv meelelahutus varakevadest hilissügiseni. Matkasüstad on stabiilsed, kiired , mugavad ja turvalised. Matka kestvus 12 km ja 3 h.

Täpsemalt saab matkade kohta infot kodulehelt www.everesthostel.ee 

  

 

SEL AASTAL 5.-7.augustil TOIMUB KÕIGI AEGADE SUURIM KIVIÕLI MOTOFESTIVAL

 

Külgkorvide MM, Quadide EM, Mäkketõusu EMV, Enduro EST OPEN, Öökross, Punnvõrride EMV

Live bändid, fun-tegevused ja tänavatsiklite show

Korraldajad plaanivad pakkuda motofännidele ja turistidele hulgaliselt atraktiivseid pakette SPAde ja hotellidega ning külastussoovitusi kuidas kohale tulla.

Võistluste koduleht: http://motokross.ee/

Videoklipp: https://vimeo.com/135569316