Taliolümpiaalad kolivad seikluskeskusesse

Kiviõli seikluskeskus avab sellel talvel koos suusamäega ka talimängutoa, kus saab tubastes tingimustes näiteks suusatada ja jäähokit mängida.

Kiviõli seikluskeskus avas tänavu juunikuus õues kogu pere elamuskeskuse, selle viimane osa, talimängutuba, avatakse koos talvehooajaga.

 

Suusatamisele lisa

Seikluskeskuses saab talvehooajal tegelda nii mäe- kui murdmaasuusatamisega ning sellest talvest alates saab seda lisaks teha ka tubastes tingimustes: maja väikesesse seminariruumi kolib Ahhaa keskuse ning Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi loodud näitus “Ahhaa, talisport!”, mida Tartus eksponeeriti selle aasta 15. aprillini.

 

Seikluskeskuse kohviku kõrval asuvasse ruumi kogu talispordinäitus ei mahu, kuid suurem osa sellest küll. “Suusatada, hokit mängida ja lumesõda pidada saavad nii lapsed kui ka lapsemeelsed täiskasvanud,” lubab seikluskeskuse juht Janek Maar. Ehkki tuba kannab väga talvist nime, jääb see avatuks ka suvel.

 

Talimängutuba on EASist toetust saanud kogu pere elamuskeskuse viimane etapp. Lisaks suvistele atraktsioonidele ning majja tehtavale talimängutoale parandati selle projekti raames talvekeskuse teenuseid. Need jõuti aga juba eelmiseks suusahooajaks valmis.

 

Mullu ehitati ümber alguses planeeritud renn, mille asemele tuli algajate suusanõlv koos väikese tõstukiga. Lisaks süvendati tiiki, et saada kunstlume tootmiseks piisavalt palju ja paremini settinud vett. Ka lumekahureid muretseti juurde.

 

Talvehooajaks valmis

“Me loodame ikka lumerohket talve, isegi esimesed kolm tõstukit tõstsime kõrgemale,” muigas Maar.

 

Isegi kui päris lund ei tule, on kunstlume tegemiseks kõik valmis ning kohe, kui ilmad lubavad, hakatakse lund tootma. “Tahaksime keskuse enne jõule lahti teha,” tunnistas ta.

 

Selleks, et keskus saaks uksed avada, oleks vaja nädal aega korralikke külmakraade. Suusanõlvade kõrvale ehitatakse kindlasti ka park lihtsamate ja keskmise raskusastmega hüpetega. Kas sellel talvel ka päris suuri hüppeid teha saab, sõltub ilmast ja sellest, kas lund suudetakse piisavalt toota.

 

Pärast seda, kui väga soojade talvede tõttu tuli paaril aastal järjest planeeritud rahvusvaheline võistlus lumelauapargis ära jätta, pole nii suuri üritusi kavandatud. “Küll toimuvad kõik need asjad, mis on meil hästi välja tulnud ja mida me oleme mitu aastat teinud,” lubas Maar. Nii saab talvel nautida pargisõiduvõistlusi, autode mäkkesõitu ja jalgrataste talvist downhill’i.

 

Koos suusahooaja avamisega algavad ka noorte mäesuusatreeningud.

 

Loe originaalartiklit Põhjarannikust