Tere tulemast Ida-Virumaale õppereisile!

 

Loodusõpetajad avastasid Ida-Virumaad

Marketingi Instituut koostöös Ida-Viru Turismiklastriga korraldas vahetult enne uue kooliaasta algust loodusõpetajate väljasõidu Ida-Virumaale, mis on geograafia, looduse ning kultuuriajaloo poolest üks põnevamaid piirkondi Eestis. Väljasõidu eesmärgiks oli ärgitada õpetajaid klassiekskursioonidega rohkem Ida-Virumaale tulema ja avastama Seiklusmaa võimalusi ja eripärasusi.

Loe lähemalt siit.

 

 

Muuseumiprogrammid Iisakul

Iisaku Kihelkonnamuuseum pakub mitmetele kooliastmetele põnevaid ja erinevaid haridusprogramme, mis lõimuvad loodus- ja inimeseõpetusega ning matemaatika ja kultuurilooga.

Lapsed saavad teada: Milline oli vanasti koolikord? Kuidas kirjutada krihvli ja sulepeaga? Kuidas arvelaual arvutada? Kui ranged olid karistused? Mida tähendab hernestele minema? Milline on sepikoda? Kuidas vanasti pesu pesti? Millised olid vanasti triikrauad? Mis on kraasimine? Mille poolest erines muistne looduskasutus tänapäevasest? Millest ehitati hooned ja valmistati riideid? Kust saadi toiduaineid? Miks tekkis siis vähem prügi? Kust saadi vanasti joogivett? Kuhu kaob osa vett keetmisel? Riiete kuivatamisel? Kust saavad vett taimed? Miks ja kuidas joogivett kokku hoida? Kes elavad vees? Kuidas veel vett kasutatakse?

Kas on vaja vett karta?

EV 100. sünnipäeva puhul toimub juubelihõnguline hariduslik õppeprogramm "Minu Eestimaa 100", mis on mõeldud lasteaedadele ja algklassidele ning mida saab tellida nii eesti kui ka vene keeles.

Vaata lisa siit.

 

 

Teise Maailmasõja ülevaade Vaivara Sinimägede Muuseumis

Vaivara Sinimägede Muuseum pakub nii koolilastele ja täiskasvanutele erinevaid muuseumiprogramme. Tutvustatakse muuseumi eksponaatide lugusid: milline oli sõdurite vorm, millest ja mida sõid sõdurid, mis kuulus sõduri varustuse hulka jne.

Maastikumängu käigus saavad õpilased teada, kuidas lugeda kaarti, mida tähendavad märgid ja värvid kaardi peal ning selle abil peavad lapsed leidma kontrollpunktid ja lahendama vastavad ülesanded. Maastikumäng läbib Sinimäe asula kõige huvitavamad kohti nagu Sinimäe põhikool,
I maailmasõja punkrid, Pargimägi ja vaatetorn.

Sõjamängudes saadakse teada, kuidas sattus eestlane Teise Maailmasõja rinnetele. Millised olid vormid ja relvad, mida tollal kasutati, sõjaaegne elu-olu ja palju muud sõjaga seonduvat. Samuti korraldatakse retk 1944. aasta lahinguväljadele ning soovi korral saab vaadata filmi "1944". Avastamist ja õppimist on küllaga!

Loe lisa siit.

 

 

Ajaloo- ja kultuuriprogramm Narva Muuseumis

Narva linnuses asub Narva Muuseumi püsiekspositsioon Narva linna ajaloost ning uksed on avatud nii koolilastele kui ka kõikidele teistele ajaloohuvilistele. Külastajad saavad teada Narva linna ajaloost ja inimestest, rüütlitest ja rüütliks saamisest, eesti ja vene rahvamängudest ning nende sarnasustest ja erinevustest ja paljust muust.

Lisaks on võimalik minna ekskursioonile Kreenholmi, kus külastajad saavad keset monumentaalset industriaalarhitektuuri ülevaate manufaktuuri 160-aastasest ajaloost. Samuti saab ülevaate sellest, kes ja mis põhjustel ehitas Narva linnuse ümber müürid ning kes seal praegu elavad. Täpsemat programmi ja tegevusi saab kombineerida vastavalt vanusegruppidele ja keelevajadusele.

Lisainfot loe siit.

 

 

Loodusõpetuse tunnid Kurtna järvestikus

Ida-Virumaal, Illuka vallas, Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse vahetus läheduses paikneb Eesti järvederikkaim ala. Ligikaudu 30 km2 suurusel alal leidub ca 40 järve ja järvekest, mis on tekkinud tänu liustikujää liikumisele ja sulamisele. Järvede rohkus annab sellele paikkonnale kordumatuse ja unikaalsuse ka maailmamastaabis.

Ühtlasi on järvestiku ümber matkarada, mis tutvustab erinevaid taimekooslusi, maastikuvorme ja järvetüüpe ning lisaks on sealne mets äärmiselt seene- ja marjarohke. Mis võiks olla veelgi toredam kui veeta klassiga loodusõpetuse tunnid värskes õhus, ammutades endasse looduse imesid ja saladusi.

Loe lisa siit.

 

 

Mänguline kehaline kasvatus Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses

Miks mitte teha kehalise kasvatuse tunnid Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses või tulla niisama loodusesse aktiivselt aega veetma? Tegevusi on puhke- ja spordikeskuses igale vanusegrupile - kompleksi kuuluvad erinevad pallimängu väljakud, seikluspark, kus saab proovile panna oma tasakaalutunnetuse, osavuse ja julguse; disc-golfi väljak ning matkarajad, mis sobivad suurepäraselt kepikõnni, jooksmise, jalgrattasõidu harrastamiseks iga ilmaga.

Erinevaid sportimisvahendeid (käimiskepid, rulluisud jne) on võimalik kohapealt laenutada. Mõnus vabaaja veetmise koht on garanteeritud.

Lisainfot vaata siit.