TULE IDA-VIRU SEIKLUSMAALE LOODUSESSE SEIKLEMA

Nüüd on just õige aeg minna avastama neid vähemtuntud kohti ja nurgataguseid. Saad olla omaette või perega ning seigeda  põnevates ja vähem "turismikaardil" olevates kohtades.

Siit mõned vihjed:

Vasknarva Ordulinnuse varemed, mis asuvad kui maailma otsas ja kultuuride kohtumise kohas. Kiviviske kaugusele jäävad ka Struugad. Kui juva sealkandis olla võib sisse põigata ka Poruni matkarajale.

Ida-Viru on tuntud ka oma tööstuse poolest ning miks mitte vallutada seni turistide huviorbiidist välja jäänud aheraine mägesid nt Kohtla-Nõmmel, Sinivoorel Kohtla-Järve linna külje all,  Kiviõli Seikluskeskuse mäge või ainukest tuhamäge Kiviõli linna külje all.

Pankrannik oma jugadega on eriti atraktiivne just praegusel aastaajal, kui on suurvesi. Tasub avastama minna just vähemtuntud jugasid Saka ehk Kivisilla juga, Aluoja juga või Langevoja juga Sillamäe linna lähedal.

Jalutada ja loodust nautida saab Kauksi rannapromenaadil, kus praegusel aastaajal ei ole kindlasti nii palju rahvast kui suvel +25 kraadiga. Oru park Toilas on piisavalt suur ja sopiline või Narva-Jõesuu rand oma 14 km pika rannaribaga pakub ka võimalust viibida mere ääres suhteliselt metsikult.

Oluline on alati ka hea toit ja täis kõht ning nendes piirkondades ei pea mõtlema ka kust saada head toitu vaatamata eriolukorrale ja kehtestatud piirangutele, selle eest hoolitsevad mitmed söögikohad. Peipsi kandis saab toitu kaas osta Peetri Pizzast, mis asub Iisakus. Pankrannikul müüb kiireks kehakinnituseks toitu kaasa Valaste kohvik. Narva-Jõesuus resto Franzia peakokk Indrek seadis sammud juba poodi, et varustada ennast vajalike karpidega ning Franzia restost toimub toidu kaasamüük ning vajalikud kahemeetrised vahed on ka välja mõõdetud. Narva parimast kohvikust Muna on võimalik tööpäevadel kontaktivabalt e-kohvikust restorani kvaliteediga toitu otse randa või pargipiknikule tellida.

 

Olge terved ja külastage Seiklusmaad praegu või hiljem, kohad ootavad teid endiselt!