Veeda seiklusrohke koolivaheaeg koos perega Ida-Virumaad avastades

 Jaanika Metssalu

 

Peagi on kätte jõudmas aasta oodatuim aeg täis maagiat ja magusaid üllatusi. Piparkoogilõhnalised ja jõuluhõngulised koolivaheaja seiklused kogu perele ootavad teid sel aastal Ida-Virumaal. Miks mitte kinkida kogu perele üks tore koosveedetud ühine emotsionaalselt rikastav seiklus, mida ka aastate pärast ühise jõululaua taga oleks meeleolukas meenutada. 

Ja kus ikka seiklusi iga nurga taga leidub, kui mitte Ida-Virus. Jõuluvaheajal on Seiklusmaa peredele pakkumas 11 talvevõlumaa elamust. Eriti põnev on see, et jõulumeeleolu ja tegevusi on nii maa all kui maa peal ning kõikides maakonna nurkades.

 

Jõuluseikluste programmis on väga palju toredat lastele. Seikluste meister Sillamäe Muuseum ootab lapsi Operaator Kõpsi kiviriiki. Narva linnuses saab osaleda kogupere jõuluprogrammis „Jõulud linnuses 2019: linnuse saladused” mis pakub mängulusti, meisterdamist, muusikat, maitseelamusi ja vanaaegset õhkkonda. Victoria bastionites tuleb seiklusmängus kinni püüda Grinch ning päästa jõulud ja Avinurme Puiduaidas saab kogu pere rõõmu tunda ühiselt veedetud aja ja oma kätega valmispunutud laastukorvi üle.

  

“Lisaks paljudele põnevatele lasteprogrammidele soovitame nautida ka piirkonna loodusimesid, eriti neid, mis talvel lume ja külmaga on eriti vaatemängulised. Näiteks jalutada Toila Oru pargis või külastada Valaste juga, kui põhjatuuled on sinna tekitanud imelisi jäälosse. Samuti tasuks võtta ette retk Kõnnu dendropraki, et avastada erinevate jõulupuude lummav maailm,” räägib Kristina Ernits, kes on Jõhvi Turismiinfokeskuse infokonsultant.

 

Piirkonna magnetiks on muidugi kõikide suusasõprade lemmik Kiviõli Seikluskeskus, kus saab kogu perega veeta mõnusalt aega Eesti pikimatel mäesuusanõlvadel ning Kiviõli Suusakool paneb mõne tunniga algajad sõitma ja oskajad trikitama. Ka varustust saab kohapeal rentida vastavalt sõiduoskustele. Kui vaid lund jaguks....:)

Peale aktiivset väljasviibimist tasub sisse põigata mõnusatesse söögikohtadesse, kus tavapärasele menüüle pakutakse ka jõuluhõngulist erimenüüd. Laienenud on ka White Guide toitlustuskohtade ring Ida-Virus, tänaseks on neid 5: Gruusia Trahter Mimino Jõhvis, Purtse Gastro, Kohvik Muna Narvas, Tulivee restoran Purtses ja restoran Rondeel Narvas.

 

Jõuluseiklused ootavad kõiki peresid ajavahemikul 20.detsember 2019 kuni 5.jaanuar 2020. 
 

Vaata kõiki jõuluseiklusi https://idaviru.ee/jouluseiklus/

 

TOILA VALGEVILLA – TALVEVÕLUMAA MAITSEV MAAGIA

Maagiline seiklus Toila Valgevillas – sukeldu piparkoogi kutsuvasse aroomi ja naudi enda loodud maitsvat muinasjuttu koos kõige kallimatega! Detsember on traditsioonideks, jagamiseks, läheduseks ja rõõmuks. Maailma kõige traditsioonilisem maagiline küpsis, mis lähendab ja maitseb hea, ootab loomist. Sinu päralt on eriline piparkoogitainas, muinasjutulised vormid, maagiline glasuur ning salajane õpetus – ava uksed enda lapsepõlve talvemuinasjuttu! Broneeri majutus ning saa täpsemat infot maagiast.

 

MERESUU SPA - TALVINE TIME-OUT

 

Külmade saabumisega tahaksime ju kõik pugeda sooja teki sisse ning korraks “juhtme välja tõmmata”. Tule koos kaaslasega nautima talvist Narva-Jõesuud! Meresuu SPA Hotellil on Sulle pakkuda üks mõnus time-out pakett, mis sisaldab 2 ööd majutust kahekohalises toas, hommiku ja õhtusööke restoranis Meloodia, lõõgastavaid spaahoolitsusi, vee- ja saunakeskuse piiramatut külastust, saunarituaale, tervitusjooki „glögi“ koos piparkoogiga. 

 

EESTI KAEVANDUSMUUSEUM – MUTIPERE TALVEKORTER

Mutipere suundub peale jõulumaa aktiivset seltsielu oma teiste tegevuste juurde, ent jätab mutimamma köögi, mutiplika üllatuslabori, maa-aluse jõusaali ja muud salakäigud kõigile uudistajatele valla. Tule kogu perega! NB! Maa-aluseks külastuseks vajalik eelbroneering.

 

TOILA SPA - PIPARKOOGIPAKETT

Õdusas piparkoogipaketis sisaldub 2 ööd majutust kahekohalises toas, hommiku ja õhtusöögid, saunakeskus Termid, aroomilõõgastustuba, wellness-keskus Orhidee täiskasvanutele, mängumaa külastus lastele. Lisaks oootab külalisi saabumisel suur kaunis käsitööpiparkook Toila Spa pagaritelt.

 

VALASTE PUHKEKÜLA – SEIKLUSMATK

Valaste puhkeküla ootab talviseid seiklejaid. Külaliste käsutuses on 5- magamistoaga puhkemaja, milles on köök, puuküttega saun, puhkeruumid ja kaminasaal. Külaliste vastuvõtt toimub Valaste kohvikus, kus saab võtta pruulkosti ja soojendada end hõõgveiniga. Uus ja imeline Valaste matkarada kutsub end avastama. Hea paik looduse tundmaõppimiseks ja iseenda leidmiseks. Matkaraja treppidelt avanevad muinasjutulised vaated Soome lahele ja Valaste joa jäämaailmale. Matkarada viib läbi pangametsa mereranda, kus saab nautida talvist merd. Pärast matkamist on võimalik nautida Valaste puhkemaja saunamõnusid ja soojendada end elava tulega kamina ees. 

 

KIVIÕLI SEIKLUSKESKUS – MÄESEIKLUS

Veeda mõnusalt aega koos perega Eesti pikimatel mäesuusanõlvadel. Teid ootab tasemel lumepark ning algajatele mugav õppenõlv. Rendikeskusest leiate parima ja suurima valikuga suusavarustusest just Teie oskustele vastava suusa- või lumelauakomplekti ning Kiviõli Suusakool paneb mõne tunniga algajad sõitma ja oskajad trikitama. 

 

 

VICTORIA BASTION – SEIKLUSMÄNG

Programm „Peatame Grinch´i!”  on seiklusmäng, mille käigus peavad osalejad kinni püüdma Grinch´i ning päästma Jõulud, mille on Grinch ära varastanud. Programm on eelkõige mõeldud lastega peredele. 

 

NARVA MUUSEUM - JÕULUPROGRAMMID

Narva Muuseum kutsub 9. detsembrist 12. jaanuarini Narva linnusesse osalema kogupere jõuluprogrammis „Jõulud linnuses 2019: linnuse saladused” mis pakub mängulusti, meisterdamist, muusikat, maitseelamusi ja vanaaegset õhkkonda. Vaata lisa.

 

Narva Muuseumi Kunstigalerii (aadressil Vestervalli 21) jõuluprogrammi „Jõulumaagia“ raames viiakse lapsed salatuppa, kus saab näha haruldast jõuluteemalist maali „Karjased Kristuse sünni juures”, kuulata jõululugu, juua jõuluteed ja süüa piparkooke ning meisterdada kingitus oma sõbrale või pereliikmetele, jõuluprogrammi lõpetab lõbus mäng ja iga laps saab kaasa väikese kingituse. Vaata lisa.

 

AVINURME PUIDUAIT – LAASTUKORVI PUNUMINE

Laastukorvi punumine on puiduaida leivanumber ning kui on üks koht, kus seda kunsti osatakse, siis on see Avinurme. Juhendaja näpunäidete abil saavad kõik õpitoas osalejad selgeks korvipunumise põhitõed: valitakse laastud, punutakse laastust marjakorv ning lõpuks viimistletakse ka oma töö. Kõigile osalejatele jagatakse korvipunumiseks vajalikud töövahendid ning iga osaleja lahkub õpitoast omavalmistatud korviga. 

 

SILLAMÄE MUUSEUM - JÕULUSEIKLUS KIVIRIIGIS

Operaator Kõps kutsub teid jõuluvaheajal Sillamäe Muuseumi kiviriiki! Võimalus on tutvuda perega muuseumi saalidega ja soovi korral vaadata multifilmi. Lisaks vaadelda ja uurida iseseisvalt erinevaid mineraale ja kivimeid, mängida kivide otsingumängu ning otsida üllatust. Iga laps saab kaasa väikese kingituse.

 

ALUTAGUSE MATKAKLUBI - JÕULURETK KÕNNU DENDROPARGIS

Metsapäkapikud kutsuvad peresid, kollektiive, sõpruskondi Kõnnu dendropraki retkele “Jõulupuu mitu palet”, et üheskoos tutvuda erinevate jõulupuude lummava maailmaga ja avastada oma lemmik. Jõuluretk Kõnnu dendropargis sobib hästi ka väikeste lastega peredele. Kõnnu dendropark asub Alutaguse vallas. Matk kestab ca 2 tundi. 

 

Vaata kõiki jõuluseiklusi https://idaviru.ee/jouluseiklus/

 

 

Projekti „Ida-Viru turismisihtkoha kui võrgustiku arendamine“ kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.