Baltijets: salajane militaartehas Narva linna südames

Otse linna südames asub Eesti suurima Jaak Joala portreega kaunistatud hiigelsuur hoone. Tänapäeval elatakse selle seinte vahel rahulikku elu ning majas tegutsevad edukalt erinevad kohaliku, regionaalse ja rahvusvahelise tähtsusega asutused. Kas te suudate ette kujutada, et vaid 70 aastat tagasi olid nii hoone aadress, nimi kui ka otstarve rangelt salastatud ning see puudus paljudelt linna- ja piirkonna kaartidelt?!

Paljude jaoks kujutas Baltijetsi nime all tuntud tehas pikki aastaid kohta, kus töötasid kõige andekamad insenerid, kes arendasid välja nii esimesed kooliarvutid Juku kui ka aatomitööstuse seadmed, millele pole maailmas tänapäevani analooge. 1990. aastatel elas tehas sarnaselt teistele sarnase profiiliga ettevõtetele läbi radikaalsed muutused ning administratiivhoone jäi tühjaks. Lähiaastatel saab hoone endale moodsa kuue, kuid täna on meil ainulaadne võimalus selle seinte vahel viibida ning tunnetada ühtaegu nii mineviku hõngu kui tänapäevaste muutuste tuuli.

Kuivõrd hoone on mitu aastat tühjana seisnud, leidub seal mitmeid ohtlikke kohti. Sellest tulenevalt on osalejate arv piiratud. Ekskursioon on sobilik alates 16. eluaastast, osalejatel tuleb läbida ohutusinstruktaaž ning ekskursiooni kestel on kohustuslik kanda kaitsekiivreid.

Ekskursioon “Baltijets: salajane militaartehas linna südames” al 16.04 toimub iga pühapäev.

HIND 15€ inimene

OSTA PILET SIIT!

Vali kuupäev ja saada päring Narva Muuseumile

Populaarseimad pakkumised

Kuidas meid leida

Narva Muuseum/ Kreenholmi Joala vabrik

Joala 23A, 20104 Lääne-Viru maakond

E-post: [email protected]

Telefon: +372 359 9230

Koduleht: www.narvamuuseum.ee

Ida-Virumaa turismiklaster

Klastri partnerile

Sotsiaalmeedia