parim uus seiklus 2022

Parim uus seiklus 2022

Ida-Virumaa on tuntud Seiklusmaana, mille looduskauni pealispinna all peitub veel palju, mida avastada, kogeda, maitsta. Seiklusi leiab siin maa altmäe otsastpuude latvadest ja riigipiirilt – kõige ägedamad seiklused, unikaalsemad turismiatraktsioonid ja vaatamisväärsused ongi Ida-Virus.

Selleks, et ägedad seiklused üles leida ja huvilisteni viia, stardime taas „Parim uus seiklus” ja seekord tutvustame koguni 15 uut seiklust Ida-Virumaal. Uued seiklused viivad külalised nõukaaegsesse põgenemismängu, endisesse piirivalve meretorni, päikeseloojangumatkale, nukuetendusele maa alla, kosmosesse, virtuaalsele ajarännakule Oru parki, fotoseiklusele ajaloolisesse Narva linna ja bastioni käikudesse. Piirkonna erilist looduskeskkonda tutvustavad seiklused Põhja-Eesti pankrannikul, tundmatul Utria pangal, Aidu endisel karjäärialal, Kohtla-Nõmme Alpides ja esitlevad viite põnevat tippu Everesti ümber. Lisaks saab mängida uudset Spikepalli, visata kirveid ja nuge, käsitleda vibu ning optilist ambu

 

SEIKLUSED, MIS OOTAVAD KOHE KÜLASTAJAID:

Päikeseloojangumatk Kohtla-Nõmme Alpides

Alutaguse Matkaklubi seiklus peredele, paaridele ja seltskondadele

Et Kohtla-Nõmme Alpides seikluslikuks matkaks energiat oleks, alustame lõkkepannkookide küpsetamise ning söömisega. Seejärele teele ja päikese loojumist imetleme aherainemäe tipult. Matkame edasi metsatukkades ja kiviklibul ning üha pimenevas müstilises ümbruses on abiks pealamp ja matkakepid. Lisaks jagame õpetussõnu matkatehnikast ja teeme jutupause teemadel kunstmäed Ida-Virumaal, aheraine teke, põlevkivi kaevandamine -töötlemine, looduse taasta(u)mine jm.

 
 
 
Spikeball Ida-Virumaal
Uus ja põnev Spikeball Karukella puhkemajas

Karukella Puhkemaja seiklus peredele ja seltskondadele

Tule Karukellasse ja korralda oma isiklikud Spikeballi võistlused! Spikeball on uus ja popp mäng vaba aega sportlikult sisustamaks!

Kuna puhkemaja mahutab 10 inimest, siis Spikeballi võistlust pakutakse kahele neljaliikmelisele tiimile.  Kaks ülejäänut on varumängijad ja ka kohtunikud.

Paketis: Majutus Virumaa mugavaimas puhkemajas 10-le, 2 Spikeballi mängukomplekti, sauna ja kuumaveetünni kasutust.

Hind 500 € (norm hind 550 €)

 
 
 
VR Toila 1938
Erikülalised Oru pargis

Blueray seiklus peredele, paaridele ja seltskondadele

Kaunis Pühajõe ürgorus asuv Oru park pakub jalutajale silmailu, loodusesõbrale rohket avastamisrõõmu ja kõigile eri ajakihtidest pärit üllatusi. Virtuaalsel ajarännakul tutvustame Oru pargi ja lossi lugu ning sellele järgneb fotojaht Oru pargis. 

Oru parki on ümber kujundatud mitmel korral. Esimesena kavandas Oru parki Riia parkide direktor Georg Kuphaldt, sajandivahetuse tunnustatumaid kohalikke maastikukujundajaid, kes jõudis töödega lõpusirgele 1901. aastal. Lossi aia ja pargi korrastamisega alustati uuesti 1935. aastal. Seekord juhtis taastamistöid riigiparkide valitsus ning uus kujunduslahendus telliti Saksamaalt. Saatus ja olud ei võimaldanud pargil kauaks püsida. 

Fotojahil otsime Oru pargist taimedest erikülalisi ja saame selgeks, kes on nendest parki istutatud kümnetest tuhandetest lilledest, puudest ja põõsastest tänaseni alles. Olge hoiatatud, et erikülalised ei tutvusta end alati kergesti. Kõigi taimedega tuttavaks saamiseks käite pea 8000 sammu ning kulutate 400 kcal. Meie lubame, et kulutatud energia äratab mineviku ellu!

 
 
 
Mõnus majutus sõpradele Mäetaguse mõisahotellis ja kirveviskamine mõisaaidas

Mäetaguse mõisa hotelli & spaa seiklus peredele, kahele paarile, seltskondadele

Mõnus puhkus majutusega neljale sõbrale Mäetaguse Mõisa Hotell & Spaas ning kokkulepitud kellaajal mõisaaidas viskerelvade loopimine 1 h vältel.

 
 
 
Fotoseiklus ajaloolises Narvas

Narva linnus ja Bastioni kasematid ühine seiklus peredele, paaridele, seltskondadele

„Fotoseiklus ajaloolises Narvas“ on seiklus, mis tutvustab osalejatele mänguliselt Narva linna ja selle vaatamisväärsusi. Seiklus algab Narva linnuses, kus osalejad läbivad püsiekspositsiooni ja üritavad selle saladusi lahti harutada. Sellele järgneb kaardi jt abimaterjalidega orienteerumine ja ülesannete täitmine Narva linnas, kus tutvutakse Narva ajaloolise osa peamiste vaatamisväärsustega. Mängu käigus täiendavad osalejad oma fotokogu, kuna enamus ülesannetest on seotud just pildistamisega. Pärast kõigi ülesannete täitmist ja lõpp-punkti jõudmist saavad osalejad tasuta külastada Victoria bastioni kasematte koos giidiga.

Fotoseigelda saab alates 13.10.2021

 
 
 
Tipud ja mäed ümber Everesti

Everest Hosteli seiklus peredele ja seltskondadele

5 erinevat mäge. 5 erinevat lugu. 5 seiklust ümber Everesti.

Everesti mägede seiklus on seiklus, kus võidavad kõik. Avastamist ootavad Aidu Sipelgamägi, Kohtla-Nõmme aherainemägi ja selle nõlval kasvav puistangumets, Püssi tuhamägi, mis on ainus tuhamägi Eestis ja kus tipus lehvib sini-must-valge lipp, Kiviõli seikluskeskuse mäe matkarada ja Uljaste Linnamägi. 

Seiklus on jõukohane nii suure kui väikese kogemusega seiklejatele ja sobib hästi iseseisvaks kasutamiseks. Päeva lõpetab mõnus saun Everestis!

 

 
 
 
Koostööülesannetega matkaseiklus Aidus

Alutaguse Matkaklubi seiklus seltskondadele

Meeskonnaülesannetega matkaseiklus on ca 3 tundi matk Aidu endises karjääris koos koostööharjutustega. Matkarada üksi on juba huvitav (purre, kaevanduse varinguaugu uudistamine, parvega sõit, liikumine kanalite ääres), kuid matka rikastavad nutikuse, mälu, tunnetuse, usalduse, loogika, taktika, aitamise jm ülesanded. Harjutused on nii kõhud kõveras naerma ajavalt lõbusad kui harivad.

 
 
 
UFO majas

Astri keskuse planetaariumi seiklus peredele, seltskondadele ja noortele

Astri Keskuse planetaarium pakub vaatamiseks uusi filme tumeainest. Inimeste planetaariumisse kutsumiseks teeme keskuses kleebiseid tulnukaga, kus on QR-kood tekstiga “Ära skaneeri!”. Idee on selles, et inimesed siiski skaneeriksid ja siis jõuaksid meie veebilehele, kus neid ootab pakkumine Astri Planetaariumi külastamiseks. Peale filmi vaatamist palume vastata kahele küsimusele filmi kohta ja loosime oma poolt välja auhinda.

 
 
 

SEIKLUSED, MIS SAAVAD VALMIS 2022:

Seiklejate animaator

Kiviõli Seikluskeskuse seiklus peredele

Kiviõli Seikluskeskusega liitub lastesõbralik animaator, kes paneb ka kõige mornima näo naeratama, aitab siduda kõik atraktsioonid üheks tervikuks ning luua külastajale turvaline ja rõõmus õhkkond. Külastajaterohkel päeval aitab päevajuht järjekordi hajutada ja suunab erinevatele atraktsioonidele. Animaatori “võluplaastrid” võtavad ära valu ja paha tuju. 

Päevajuht korraldab lastele meisterdamise töötubasid ja jagab lastele kuponge templite kogumiseks, mille eest saab kohvikus lunastada jäätise vms. Lisaks lähevad kõik kupongid loosikasti, ning 1 kord kuus loositakse kõikide osalejate vahel välja põnevaid auhindu.

 
 
 
Puhkus kahele Saka Mõisa Meretornis

Saka Mõisa seiklus paaridele

Saka Mõisa Meretorn on uusim majutusvõimalus Põhja-Eesti pankrannikul. Lisaks Skandinaavia stiilis majutusele on võimalus nautida hetki kahele ja lummavat vaadet merele endises piirivalve tornis, mis on nüüdseks saanud kaasaegse sisu. Enne sauna- ja basseiniala nautimist saate omal käel läbida pankranniku matkaraja, mille pikkus on 2 km. Meie pankrannikut kutsutakse Baltimaade Jurassic pargiks ja põnev seiklus omal käel koos abistava kaardiga on garanteeritud. Pistke ainult Saka mõisa sõites soojad riided kotti, et saaksite kõike seda toredust mõnusasti nautida.  

 
 
 
Toila Suvitaja Seiklus

Toila SPA Hotelli seiklus paaridele

Sõit elektrilise golfiautoga läbi Oru pargi Pääsupesasse (Nõiametsa vaatepaviljoni), kus serveeritakse Pätsu-aegsete retseptide järgi valmistatud piknikumenüü. Vestame jutte ja legende minevikust ja tänapäevast.

 
 
 
Hommikusöök pilvedel

Meresuu SPA & Hotel seiklus peredele, paaridele ja seltskondadele

Soovid süüa päeva tähtsaimat einet rahus ja vaikuses või ainult kahekesi kõige kallimaga? Serveerime sulle rikkaliku hommikusöögi hotelli 11. korrusele, kus lisaks maitsvale kõhutäiele saad nautida ka kaunist vaadet merele. Võta Meresuusse tulles ujumisriided kaasa, sest pakkumise on ka spaakülastus kahele. 

 
 
 
Tundmatu Utria

Vaivara Sinimägede Muuseumi seiklus peredele, paaridele, seltskondadele

1,5 tunnine jalutuskäik Utria (Udria) pangal ja mererannal. Saate osa looduse võimsusest: vaated  klindiastangult, Udria parkmets ja kanjon, lubja- ja liivakivipaljandid, pangaalused rusukalded ja nendel kasvav mets, kivid ja mererand. Kuulete lugusid Utria dessandist,  ammusest suvitamisest ja “maamärkidest” ehk Kotšnevi lossist ja Sillamäe tehase saunast. Pikniku võimalus. Algus ja lõpp samas paigas, Utriasse pääseb nii meie poolt korraldatud transpordi, ühistranspordi kui ka oma autoga.

 
 
 
Seiklus “Millest vaikib põlevkivi?”

Eesti Kaevandusmuuseumi seiklus lasteaia vanemale rühmale ja algklassidele

Maagiline seiklus maa all lõbusate muttidega.

Külalisi ootavad kaevurite tegemised ning maaalune rongisõit, mürisev kaevandustehnika ja imeline nukunäidend põlevkivi tekkimisest.

 
 
 
Nutivaba meeskonnaseiklus nõukaaega

Eesti Kaevandusmuuseumi seiklus seltskondadele

Põgenemistoa stiilis otsingumäng, kus osalejad saavad kehastuda nõukaaegseteks kaevanduse tegelasteks näiteks kaevanduse direktoriks või pesunaiseks. Seiklus kestab kestab 1 tund

 
 
 
rahandusministeerium