Narva

Ida-Virumaa kutsub SeiklusFestile

seiklusfest
Sisukord

Seikluslik Ida-Virumaa kutsub end avastama. Kolmandat korda toimuv SeiklusFest leiab aset laupäeval, 30. aprillil algusega kell 11 ning korraldajad lubavad, et proovile panevaid ettevõtmisi jagub igale maitsele.

SeiklusFestil 2021 seiklusmaa karika tiimi kaardil marsruuti planeerimas. Foto K.Ernits

SeiklusFest toimub selgi korral Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel. Festival koosneb seiklusmaa karikast ja seiklusmatkast, mis on omakorda läbi põimunud seiklusmaa messi väljapanekutega. Festival viib seiklushimulise osaleja rännakule mööda pruuni kulla radasid ning teeb seda taastuva loodusega käsikäes.

SeiklusFesti programm on uuenenud. Esmakordselt on avatud Eesti Kaevandusmuuseumi pimekäigud ja inimesed on oodatud ka päikeseloojangu matkale. Lisaks toimub koostöös MatkaSpordiga seikluslik moesõu, mis tutvustab matkariideid läbi aegade. Välikinos saab nautida mitmete tuntud seiklejate pajatusi.

„Seiklusmaa karikas on pigem mõeldud seiklushundile, kes tahab mõõtu võtta. Tal tuleb lisaks vabaorienteerumisele lahendada erinevaid nuputamis-, leidlikkus- ja osavusülesandeid. Seiklusmatk sobib rahulikumale kulgejale, kes liigub samuti kaardi järgi ning vallutab punkte endale sobivas tempos. Rahulik tempo ei tähenda aga, et põnevusega allahindlust tehakse – igas punktis ootab üllatus,” räägib SeiklusFesti projektijuht Ingrid Kuligina.  Raja pikkuse saab seikleja valida selle järgi, kui palju ta läbida soovib. Peaasi, et teekond kuni nelja tunni sisse ära mahub. 

SeiklusFestil 2021, seiklusmaa karika start. Foto: J. Uustal

Seiklusmess kutsub Seiklusfestile, mis laiub üle terve festivaliala.

„Seiklusmessist võtavad osa Ida-Viru turismiklastri partnerid. Nende messiboksid on ühitatud seiklusmaa karika ning seiklusmatka kontrollpunktidega, kus osalejal tuleb lahendada ettevõtet tutvustavaid põnevaid ülesandeid. Seega, lisaks aktiivsele liikumisele saab matkarajal infot Ida-Virumaa rohkete ajaveetmisviiside kohta,” selgitab Ingrid Kuligina.  

SeiklusFest 2021 seiklusmessil väljas Vaivara Sinimägede muuseum. Foto: J.Uustal

Ingrid kinnitab, et SeiklusFesti näol on tegemist sündmusega, mis talveväsimuse õlgadelt maha raputab ning kevadisele huvireisimisele hea alguse annab. „SeiklusFestile tasub tulla juba eripalgelise asukoha pärast. Endisest tööstusmaastikust on saanud tõeline matkajate paradiis, nii et taaskasutus selle sõna parimas mõttes on meile ammu tuttav,“ räägib Ingrid Kuligina.

SeiklusFest toimub Alutaguse Matkaklubi eestvedamisel, kaaskorraldajatena panevad õla alla üle kümne kohaliku turismiettevõtte. Festivali toetab ka Integratsiooni Sihtasutus.

Kõlab põnevalt, eks!? Egas muud, kui pange tiim kokku ning tulge seiklema!

Asukoht: SeiklusFest toimub Eesti Kaevandusmuuseumi ja Aidu karjääri aladel
Lisainfo: [email protected]
SeiklusFesti koduleht: www.seiklusfest.ee
SeiklusFesti piletid: https://fienta.com/et/o/seiklusfest
Ürituse Facebooki leht: www.facebook.com/seiklusfest

#seiklusmaa ootab teid!

Jaga
Soovitused