Ida-Viru giidid - Ida-Virumaa on Seiklusmaa

 

 

Ida-Viru giidid

Ida-Virumaal on 16 atesteeritud giidi. Meil on giide, kelle tööpirkond on terve Ida-Viru maakond, kes on tugevad just konkreetses piirkonnas ja giidid, kellele on südamelähedane üks kindla teema või piirkond ja oma tuurid konkreetselt sellega sidunud. Giidid välja toodud tabelis, lisaks töökeel ja teemad.

Ida-Viru maakonna giidid

NimiTöökeelPõhiteemad ja/või piirkond
Ingrid Kuligina
ingrid@matkaklubi.ee
mob.5141692
eesti, veneLoodus, muinasajalugu, lõunapiirkonna väikekultuurid, pargid, sõjaajalugu Sinimägedes ja metsades
Ivika Maidre
ivika.maidre@vaivara.ee
mob.56474552
eesti, vene, soome, ingliseSõjaajalugu, ajalugu+kultuur, pigem põhja- ja idapiirkond, kuid valdab täiesti ka lõunapiirkonda
Anne Nurgamaa annenurgamaa@gmail.com
mob.56643602
eesti, venePigem lõunapiirkond, väikekultuurid, muistendid, lood, loodus
Nikolai Pavlenko
estorada@gmail.com mob.5101837
veneÜlevaatlik terve Ida-Viru maakond, kultuuritegelased, luule jne
Ingo Valgma
ingo.valgma@eesti.ee mob.55622318
www.minest.ee/polevkivimaa
eesti, ingliseIidne ja geoloogiline ajalugu, sellest tingitud asustus ja põlevkivi
Indar Zeinet indar.zeinet@gmail.com mob.5245428eesti, veneLoodus, linnud (ülevaatlik ajalugu+mkultuur)
Gradislava Jušmanova gradislava.jushma@gmail.com mob.58007993 veneLoodus
Kristina Ernits
kristina.ernits@ivek.ee mob.5026678
eesti, ingliseÜlevaatlikult maakond, teadmised teenustest

Ida-Viru piirkonna giidid

NimiTöökeelPõhiteemad ja/või piirkond
Denis Bjorkland
dbjorkland@mail.ru      mob.56044481
eesti, veneIdaregioon, eelkõige Narva
Jekaterina Muravjova
muuseum@vaivara.ee mob.55587274
eesti, vene, ingliseIdaregioon Narva-Narva-Jõesuu-Sillamäe-Vaivara

Tuurigiid

NimiTöökeelTuuri nimi, teema või piirkond
Marko Kaldur 
marko@avastaeesti.ee
mob.5223700
www.avastaeesti.ee
eesti, ingliseŚokeeriv Ida-Virumaa
Pille Pärs
pillepars@gmail.com
mob.5535997
eesti, vene, soomePüha koht, enne ja nüüd
Anne Aia
anne@toila.edu.ee
mob.59183050
eesti, saksaMüstiline pankrannik + Toila piirkond
Kadri Jalonen
kadri.jalonen@ivek.ee
mob.5174236
eesti, inglise, soomeAjarännak Pätsu agsesse Oru parki
Karin Kaup      
karinkaupkangas@gmail.com mob.5258605
eesti, soomeSillamäe + Narva-Jõesuu (erisusega: peab enne tegema veel testretke)
Jüri Sala
jurisala@gmail.com
mob.5141949
eesti, vene, soomepõlevkivi teema ja Kohtla-Nõmme piirkond

Seiklusmaa Ida-Viru omanäolised seikluslikud tuurid:

  • Ajarännak Pätsuaegsesse Oru parki
  • Ainulaadne Alutaguse
  • Loodusretk “Millest laulavad linnud”
  • 1944 Sinimägedes – lugu filmis ja maastikul
  • Filmipaigad Ida-Virus. Elu nagu filmis. Tähelepanu, valmis olla, vaikust!
  • Tuur „Jelisejevist Severjaninini” sarjast „Inspireeriv rand”
  • Mis toimub Põlevkivimaa all ja peal?
  • Tõuekrattaretk Eestimaa Ruhris
  • Kaevandatud alade rekultiveerimine ja taaskasutamine

Mis peitub nende tuuride nimede taga ja kuidas neid tellida saab lugeda allpoolt

Lisaks leiad siit erinevaid seikluslikke giidituure

Jaga