Narva

Reisisoovitused – kuhu minna mida teha

REISISOOVITUSED IDA-VIRUMAAL SEIKLEMISEKS – MARSRUUDID

Kallis külaline, oleme kokku pannud reisisoovitused ehk marsruutide spikri, ideid Seiklusmaa avastamiseks. Ida-Virumaal jagub vaatamist väärt kohti maakonna idapiirist lõunapiirini ja nii maa-all kui maa peal, õhus ja vee peal. Ideede saamiseks oleme koostanud spikrid päevastest marsruutidest eriilmelistesse piirkondadesse.

Ida-Virumaal on erilisi kohti, läbipõimunud kultuuri ja seikluslikke teenuseid, mis kõik ootavad avastamist ning  need ei asu üldse üksteisest kaugel. Maakonnakeskusest Jõhvist on vaid 45 minutit sõitu ja jõuab piirilinna Narva või Peipsiäärde Kauksisse või saunade mekasse Lammasmäele.

1 päev Narva piirkonnas

Marsruut: Narva-Narva-Jõesuu -Sillamäe-Sinimäed (kõik kohad jäävad üksteisest ca 20 minutilise autosõidu kaugusele)

Reisisoovitused, mida soovitame külastada ning palju tasub aega arvestada:

 • Narva Linnus ja Põhjaõu (1,5-2 tundi)
 • Victoria Bastionide kasematid Narvas (1 tund)
 • Narva-Jõesuu Koduloomuuseum (40 minutit)
 • Sillamäe Muuseum ( 1 tund)
 • Jalutskäik mööda Sillamäe promenaadi treppidest mereni ja tagasi (30 minutit)
 • Vaivara Sinimägede muuseum (50 minutit)

Marsruudile jäävad toitlustus ja majutuskohad

 • Narvas: Kohvik Muna, The Irish Embassy Pub, Restoran Rondeel, Restoran M.Chagall, Express Cafe, Hotell Narva
 • Narva- Jõesuus: Restoran Meloodia, Meresuu Rannabaar, Restoran Franzia, Merepargi ApartHotelli kohvik, Meresuu SPA Hotell, Merepargi ApartHotell

Narva Jõepromenaad ja linnus

Idaregiooni avastamist soovitame alustada Narvast, mis on Euroopa Liidu idapoolseim piirilinn. Narva linnas tasub külasta Narva Linnust. Äsja mais 2020 avati täielikult restaureeritud Narva linnus, kus on kogu perele elamust ja avastamisrõõmu pakkuv interaktiivne püsinäitus mille külastamiseks tasub kindlasti aega varuda vähemalt poolteist tundi, kui soov kiigata ka Põhjaõue meistrite tegemisi tasub aega varuda rohkemgi. Narva linnas olles soovitame külastada ka Victoria Bastionide kasematte, kus saab kuulda kaitsekindlustuse rajamise lugu ja ajaliselt tasub planeerida tund aega, siis saab rahulikult uudistada ka väljapanekut külastuskeskuse ruumis. Ilusa ilmaga on mõnus jalutada Jõepromenaadil, mis kulgeb piki Eesti kiirevoolulisemat Narva jõge.

Peale promeneerimist on hea nautida tassi kohvi või kinnitada keha Eesti idapoolseimas kohvikus Muna, mis asub Tartu Ülikooli Narva Kolledźi hoones, mõnedsajad meetrid on vaid vaja Narva promenaadist ülesse ronida. Kes eelistavad kehakinnituseks pubilikku toitu hea õllevalikuga saavad seda The Irish Embassy Pubis. Narva linnuse restoran Rondeel pakub aga hea toidu kõrvale parimat vaadet Venemaale oma väliterrassilt. Kui Narva soov jääda ööbima pakub mugavat majutust Hotell Narva, kus asuvad ka restoran M.Chagall ja Express Cafe. Teatrielamusi pakub Vaba Lava Narva teatrikeskus. Kõikide nende kohtad vahel on võimalik seigelda ka jalgrattaga, mida saab mugavalt laenutada Joaorust ja sellel suvel on ka ekstra pakkumine. Kui satute Narva pühapäeval tasub kindlasti osaleda ka Narva Kreenholmi ekskursioonil, mis algab igal pühapäeval kell 12 Joala 32 väravast. Poolteist tundi ekskursiooni giidiga on seda raha väärt. Vana Narva maketti saab näha kunagises Narova vabrikus.

Narvast edasi soovitame suunduda Narva-Jõesuusse

Vaid 20 minutit autosõitu ja jõuab kuurortlinna, mille ca 14 km pikkune liivarand on omaette vaatamisväärsus. Kes soovivad melu ja aktiivset puhust võivad sammud seada Meresuu SPA lähedale jäävasse rannapiirkonda. Meresuu RannabaarNarva-Jõesuu Surfiklubi veeatraktsioonide laenutus on märksõnad, mis seal eest leiab. Kes soovivad aga privaatset ja tihti ka inimtühja randa võivad parkida linna piiril ja jalutada läbi männimetsa paarsada meetrit, et jõuda randa. Kes ei soovi pikalt rannas päikesevanne võtta võivad külastada Narva-Jõesuu Koduloomuuseumi või Meresuu SPAd ja Narva-Jõesuu Medical spaad Spaades saab võtta iluprotseduure või Eesti „suusailma“ korral mõnuleda Meresuu SPA veekeskuses ning nautida saunarituaale või ujuda soojas välibasseinis Narva-Jõesuu spaas. Lastele on spaakompleksis mängutuba. Lõunatamiseks sobib Meresuu SPA restoran Meloodia , ilusa vaatega restoran Kuurort või rustikaalse aga hea köögiga Franzia resto.

Narva-Jõesuust tasub edasi suunduda Sillamäele, mis oli salastatud linn, kuhu jõuab samuti 20 minuti autosõiduga. Linna ajalugu on kõige paremini eksponeeritud Sillamäe Muuseumis, mis tundub väljast väike, kuid seest on suur ning külastamiseks tasub varuda aega vähemalt 40 minutit. Seiklushimulistele ja omal käel ringivaatajatele sobib ideaalselt äpi põhine orienteerumismäng „Salastatud linna eesrindlane“ mängu saab lunastada sümboolse summa eest Sillamäe muuseumist ja ajaliselt tasub arvestada vähemalt tund aega, vahemaa ei ole pikk, kuid promenaadi ilusad vaated võtavad oma aja ning küsimused nõuavad nuputamist kuid head emotsioonid on garanteeritud.

Sillamäe mere puiestee

Peale eesrindliku linna külastust vaid 10 minuti autosõidu kaugusele jäävad Sinimäed, kus loodus on kõrvuti Eestile väga olulise ajalooga. Sinimägede lahingust on kõik kuulnud-lugenud omal ajal koolis, või paljud näinud filmi 1944. Vaivara Sinimägede Muuseumis saab kuulda Sinimägede lahingu lugu ja lisaks näha sõjavarustust. Väljast väike maja, kuid sees suur lugu ning külastamiseks tasub varuda minimaalselt 40 minutit. Muuseum pakub ettetellimisel läbi ise kogemise harivat ja emotsionaalset seiklust „Ajarännak 1944.a evakuatsioon“, mis võitis Ida-Viru „Parim Uus Seiklus 2020“ konkursi.

Sinimägedes olles tasub matkata ka Põrguaugu ehk Grenaderimäele, kuhu on rajatud mälestusplats meenutamaks sealseid sündmuseid ning Sinimägede memoriaal võimsa ristiga, mille rõngast turritavad välja sealsamast lahingupaigast leitud mürsukillud.

Sinimägedest vaid 20 minutit autosõitu ja taas jõuab Narva.

1 päev Narvas

Reisisoovitused, mida soovitame külastada ning palju tasub aega arvestada:

 • Narva Linnus ja Põhjaõu (1,5-2 tundi)
 • Victoria Bastionide kasematid Narvas (1 tund)
 • Promeneerimine Jõepromenaadil, mille kogupikkus on ca 3 km
 • Rootsi Lõvi ja 5 kroonise vaateplatvorm, kust avaneb „viiekroonise“ vaade ehk vaade Narva ja Ivangorodi kindlusele
 • Paul Kerese mälestusmärk Peetri platsi ääres
 • Looduses olemiseks ja sportimiseks on ideaalne Äkkeküla puhke ja spordiala linna servas
 • Narva raekoda ja juulis avatakse virtuaalse Narva saal raekojas (30-50 min)
 • Kreenholmi ekskursioon suveperioodil reede-pühapäeviti algusega kl 12.00 Joala 32 väravast (1,5 tundi)
 • Narva Kunstigalerii (1 tund)

Narva linnaga tutvumist tasub alustada Narva Linnusest. Selle aasta mais avati täielikult restaureeritud Narva linnus, kus on kogu perele elamust ja avastamisrõõmu pakkuv interaktiivne püsinäitus mille külastamiseks tasub kindlasti aega varuda vähemalt poolteist tundi, kui soov kiigata ka Põhjaõue ja sealsesse Maitsepaika tasub aega varuda rohkemgi.

Narva linnas olles soovitame külastada ka Victoria Bastionide kasematte, kus saab kuulda kaitsekindlustuse rajamise lugu ja ajaliselt tasub planeerida tund aega, siis saab rahulikult uudistada ka väljapanekut külastuskeskuse ruumis. Ilusa ilmaga on mõnus jalutada Jõepromenaadil, mis kulgeb piki Eesti kiirevoolulisemat Narva jõge. Peale promeneerimist ja raekoja külastust on hea nautida tassi kohvi kohik-tapasebaaris Valge Kõrvits, mis asub Tartu Ülikooli Narva Kolledźi ja raekoja lähedal, mõnedsajad meetrid on vaid vaja Narva promenaadist ülesse ronida.

Kes eelistavad kehakinnituseks pubilikku toitu hea õllevalikuga saavad seda The Irish Embassy Pubis. Narva linnuse restoran Rondeel pakub aga hea toidu kõrvale parimat vaadet Venemaale oma väliterrassilt. Narva külastust tasub planeerida pühapäevale, sest siis saab osaleda Narva Kreenholmi ekskursioonil, mis algab ainult igal pühapäeval kell 12 Joala 32 väravast. Poolteist tundi ekskursiooni giidiga on seda raha väärt. Vanast Narvast pole tänaseks rohkem alles, kui vaid kuus maja. Milline nägi välja barokses stiilis Vana Narva saab näha kunagises mööblivabrikus, kus on välja pandud Vana Narva maketti – paberist.

Kui Narva soov jääda ööbima pakub mugavat majutust Hotell Narva, kus asuvad ka restoran M.Chagall ja Express Cafe. Teatrielamusi pakub Vaba Lava Narva teatrikeskus. Kõikide nende kohtad vahel on võimalik seigelda ka jalgrattaga, mida saab mugavalt laenutada Joaorust ja sellel suvel on jalgrattarendile ekstra pakkumine.

1 päev Pankrannikul

Marsruut: Toila-Valaste-Saka-Jõhvi-Sillamäe (kõik kohad jäävad üksteisest ca 15-20 minutilise autosõidu kaugusele)

Reisisoovitused, mida soovitame Pankranniku marsruudil külastada ning palju tasub aega arvestada:

 • Oru park (1,5-2 tundi)
 • Blueray virtuaaltuur „Toila 1938“ (30 minutit)
 • Aluoja juga (20 minutit)
 • Valaste juga (50 minutit)
 • Valaste matka-ja õpperada (1 tund)
 • Saka Mõis ja mõisapark ning kivimite ekspositsioon, Meretorn, Kivisilla juga (2 tundi)
 • Jõhvi Mihkli kirik ja kindluskiriku muuseum (40 minutit)
 • Jõhvi Kontserdimaja ja Jõhvi Linnagalerii (30 minutit)

     Marsruudile jäävad toitlustus ja majutuskohad, aktiivne tegevus:

Toila on olnud omaaegne suvituspiirkond, kus pea igas majas anti suvel mõni tuba puhkajatele üürile. Toilas saad peatuda Toila SPAs, kus on majutus, restoran Mio Mare ja väljas grillipaviljon, ravipool, veekeskus Toila Termid, heaolukeskus Orhidee, Laste mängumaa ning õues minigolf. Autokaravanidele peatumiseks ja kämpingumajad ööbimiseks või telkimisvõimalus Männisalu kämpingus. Väiksemat ja privaatsemat majutust pakub Toila Valgevilla ja Pühajõe Puhkemaja. Toilas asub liigirikas ja looduskaunis Oru park, kus kunagi asus vene suurkaupmees Jelissejevi poolt rajatud loss, mis hiljem kingiti president Pätsile suveresidentsiks. Täna kahjuks lossi alles ei ole kuid alates sellest suvest on suurepärane võimalus näha lossi virtuaalselt. Pargi külastuseks tasub varuda minimaalselt 1,5-2 tundi. Toila lähedale jääb ka Aluoja juga.

Mööda kaldapealset teed saab sõita vaid 10 minutiga Valastele.

Valaste juga merelt
Valaste juga vaatega merelt

Valastel on Eesti kõrgeim Valaste juga ning sealt saab alguse ka Valaste matka- ja õpperada, mille läbimine võtab ca 1 tund. Valastel saab ööbida Valate Puhkeküla kämpingumajades, puhkemajas või  peatuda karavaniautoga ning kiiret kehakinnitust pakub Valaste kohvik. Valastelt edasi 15 minutit autosõitu ja jõuab Sakale. Saka Mõis on pankranniku pärl, kus tasub aega varuda ca 3 tundi. Vaatamist väärt on Saka Mõisa härrastemaja, kus täna asub hotell ja restoran Menar. Mõisapark on suur ning saab ringi jalutada, näed Kivisilla juga, kivimite ekspositsiooni, roni meretorni katusele, kus on vaateplatvorm või mine mööda treppe alla randa. Mõisa õue eraldatud alal saab peatuda ka karavanidega.

Sakalt edasi sõida Jõhvi, kus soovitame külastada Jõhvi Mihkli kirikut ning kindluskiriku võlvkeldrisse rajatud muuseumi. Audiogiidi saatel võtab külastus aega ca 40 minutit. Jõhvis asub ka White Guide nimekirja kuuluv Gruusia Trahter Mimino. Linna läbiv promenaad lõppeb Jõhvi Kontserdimaja juures, kus asub ka Jõhvi Linna Galerii. Kontserdimajas toimuvad erinevas stiilis sündmused ja suvel toimuvad Jõhvi Kontserdimaja korraldatud kontserdid erinevas esinemispaigus üle maakonna. Jõhvist 20 minutilise autosõidu kaugusele jääb kunagine salastatud linn Sillamäe.

1 päev Põlevkivimaal

Marsruut: Kohtla-Järve-Kohtla-Nõmme-Aidu-Kiviõli-Purtse-Liimala rand-Lammasmäe (kohad jäävad üksteisest 15-25 minutilise autosõidu kaugusele)

Reisisoovitused, mida soovitame Põlevkivimaa marsruudil külastada ning palju tasub aega arvestada:

 • Kohtla-Järve Põlevkivimuuseum (40 minutit)
 • Eesti Kaevandusmuuseum (1,5-2 tundi)
 • Adrenaator Grupi Safari (40 minutit – 1,5 tundi)
 • Alutaguse matkaspordi ja seikluskeskuse teenused (1 tund)
 • Aidu Veemaa (1-2 tundi)
 • Kiviõli Seikluskeskuse kogupere elamuspark (2-3 tundi kuni terve päev)
 • Purtse pruulikoda ja Mekituba ( 1 tund)
 • Lammasmäe puhkekeskus

Marsruudile jäävad toitlustus ja majutuskohad:

 • Eesti Kaevandusmuuseumi kohvik, (grupile võimalik ette tellida ka maa-alla kaevurilõunat), Kiviõlis 5 kopika buffee, Purtse kindluse kohvik tellimisel gruppidele, Hill Cafe Kiviõli Seikluskeskuses, Eesti Kaevandusmuuseumi hostel, Everest Kiviõli hostel, Tuhemäe hostel ja puhkemajad, Karukella puhkemaja, Lammasmäe puhkekeskus, Honey Wolf Mesilasteraapia keskus

Kui tahad teada, miks, millal ja milleks on vaja põlevkivi ning kuhu on see tööstusharu oma 100 aastase ajalooga jõudnud tasub alustada marsruuti Kohtla-Järve Põlevkivimuuseumist, kus tasub aega külastuseks varuda minimaalselt 30 minutit. Tänud põlevkivile tekkinud linna Kohtla-Järvega tutvumist tasub jätkata jalutades mööda kesklinnapromenaadi kuni linnapargi ja kultuurikeskuseni.

Kohtla-Järvelt edasi vaid 15 minutilise autosõidu kaugusel asub Kohtla-Nõmme, mis samuti tekkinud tänu põlevkivi kaevandusele ning seal asub kunagises Kohtla allmaakaevanduses Eesti Kaevandusmuuseum. Pähe kiiver ja selga puhvaika ning maa-all saad näha tõelist kaevurielu. Maa-aluse osa külastus kestab ca 1,5 tundi. Kaevandusmuuseumi juurest saavad alguse ka Adrenaatori safarid, mis viivad kunagisse Aidu avamaa põlevkivikarjääri ja kogenud giidid räägivad Aidu ajaloost ja paljastavad saladusi. Safari kestvus sõltuvalt marsruudist on 40 minutit kuni 1,5 tundi.

Seiklusi õhus pakub Alutaguse Matkaklubi, kus Alutaguse matkaspordi ja seikluskeskuses on võimalik proovida erinevaid ronimisatraktsioone kogenud instruktorite juhendamisel. Keskuses asub ka Eesti ainuke dry-toolingu ehk kirkatamise rada. Pakutakse teenust ka üksikkülastajale, kes ei soovi minna maa-alla ekskursioonile saab oma oskused proovile panna hoopis kõrgustes. Kohtla-Nõmmelt 15 minutit sõitu ja jõuab Aidu veekanalite äärde, kus on võimalik näha põlevkivikaevandamise mastaapsust ka veepealt, sõites Eesti fjordides kanuude või mootorpaadiga, mis võimalust pakub Adrenaator või Alutaguse Matkaklubi. Kui veele minna tasub arvestada miinimum 1 tunniga, kogemused ütlevad, et parim variant on 2 tundi.

Aidust 10 minutilise autosõidu kaugusele jääb Kiviõli.

Kiviõli linna servas kõrgub 90 meetri kõrgune tehismägi, kus talvel on Eesti pikimad suusanõlvad kuid suvel on avatud kogupere elamuskeskus. Kiviõli Seikluskeskuses on 15 erinevat spordi ja vabaajategevust, mis pakuvad põnevust nii 3-aastastele kui ka vanaemadele-vanaisadele. Minimaalselt tasub külastuseks aega varuda 2 tundi, kuid võib vabalt veeta ka terve päeva. Süüa saab õueala toitlustuskohtades või  keskuse peamajas asuvas Hill Cafes, kus on ka väga mõnus laste mängunurk.

Kes soovivad Kiviõli Seikluskeskuses pikemalt peatuda siis lähedale jäävad majutuskohad: Tuhamäe hostel ja puhkemajad, Everest Kiviõli hostel ja hubane Karukella Puhkemaja, mis eriti sobilik seltskondadele ja perepuhkuseks.

Kiviõli Seikluskeskus linnulennult

Kiviõlist tasub autonina mere poole keerata ja läbi Lüganuse sõita Purtsesse. Purtses tasub ülesse otsida Purtse kindlus, kus asub White Guide poolt tunnustatud restoran Von Taube, mis pakub kohalikust toorainest maitsvat sööki.

Purtsest edasi sõites 15 minutit jõuab mere äärde Liimalasse, kus saab nautida päikeseloojangut ning tornist vaadet merele. Päevale soovitame panna punkti Lammasmäe Puhkekeskuses, kus asub Eesti ainukene turbasaun. Lisaks leiab saunasid igale maitsele ning valida on lausa 7 sauna vahel. Ööbida saab puhkemajades või kämpingutes.

1 päev Alutaguse piirkonnas (kohad jäävad üksteisest 15-25 minutilise autosõidu kaugusele)

Marsruut: Jõhvi-Kurtna-Kuremäe- Iisaku-Kauksi- Avinurme-Mäetaguse (kohad jäävad üksteisest 15-25 minutilise autosõidu kaugusele)

Reisisoovitused, mida soovitame Alutaguse piirkonna marsruudil külastada ning palju tasub aega arvestada:

 • Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse rajad (1-1,5 tundi)
 • Kuremäe klooster ja püha allikas (1,5 tundi)
 • Iisaku Kihelkonna muuseum (1 tund)
 • Kauksi rannapromenaad (1 tund)
 • Alutaguse Puhke ja Spordikeskus (1 tund)
 • Siimumäe talu tallid
 • Mäetaguse mõisakompleks ( 1tund)

Marsruudile jäävad toitlustus ja majutuskohad:

 • Kauksi Puhkeküla kohvik, Mäetaguse Mõisahotelli restoran Rosen, Alutaguse Puhke ja spordikeskuse külalistemaja, Kauksi Puhkemajad, Kauksi Puhkeküla kämpingud ja puhkemajad, Mäetaguse Mõisahotell ja SPA, Pagari hostel

Jõhvist Kurtnasse 15 minutit autosõitu. Kurtnas on järvede vahele peidetud Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus, kus on majutus, terviserajad nii maastiku kui asfaltrada. Tõukerattalaenutus, Eesti üks parim ja vaheldusrikkaim discgolfi rada.

Kurtna-Kuremäe 15 minutit autosõitu ja Kuremäel asub hea auraga Eesti ainuke tegutsev õigeusu nunnaklooster. Kloostri ja territooriumi külastuseks tasub planeerida minimaalselt 40 minutit, kui on soov käija ka pühal allikal arvestada 1 tund.

Kuremäe-Iisaku sõites mööda Jõuga teed läheb aega 20 minutit.

Iisakus asub Iisaku Kihelkonna muuseum, kus saad teada, kes olid poluvernikud ja vadjalased ning näha eluolu maal ning mistrite tegemisi.. Saad ülevaate elust maal, vanadest talutöödest, meistrite tegevusest, kohaliku tuletõrje ajaloost ja Alutaguse looduse eripärast. Külastuseks arvestada minimaalselt 1 tund.

Iisaku Tärivere mäe tornis lehvimas sini-must-valge lipp

Iisaku- Kauksi vahemaa läbimiseks läheb 12 minutit. Kauksi rand on ilusatel ilmadel vaieldamatult popullarseim suvitajate sihtkoht. Kindlasti tasub minna Kauksisse rannapromenaadile jalutama iga ilmaga. Lapsi rõõmustab ranna vahetu läheduses mändide all olev mänguväljak ja rand ise oma laulvate liivadega on ju „suur liivakast“ Kauksis saab peatuda Kauksi Puhkekülas, traditsioonilistes kolmnurksetes kämpingumajades, puhkemajades või peatuda karavaniga. Puhkeküla kohvik pakub maitsvat kodust toitu mõistliku hinnaga ning võimalik on baarist osta ka jäätist ja lipmsi. Kes soovivad peatuda metsade keskel kõigi mugavustega puhkemajades siis selleks ideaalsed on Kauksi Puhkemajad, kus on tore pererahvas, kes kostitab külalisi tellimisel  ka maitsvate kohalikust toorainest toitudega.

Mäetagusel ootab ees Mäetaguse Mõisahotell ja SPA. Kompleksis on veemõnude nautijatele Supelmaja, vaikne 18+ Tagatuba oma hubaste saunadega ja maitseelamusi  pakub mõisarestoran Rosen.

Mäetaguse mõis spa alutaguse vald

Mäetaguselt edasi sõites ca 10 minutit Jõhvi poole jääb Pagari mõisapargis asuvas seltsimajas olev Pagari hostel. Lihtne ja korralik majutus sobib peatujatele, kes ei soov mugavusteenuseid vaid lihtsalt öömaja. Sobib ka lastega peredele, toad on suured ja avarad ning seltsimaja taga asub mõnus looduslähedastest materjalidest ja piiratud alaga mänguväljak.

Ida-Virumaa TOP reisisoovitused ehk “must see”, mis tasub plaani võtta

 • Eesti Kaevandusmuuseum – sügavaim elamus, iga ilmaga on maa-all + 8 kraadi.
 • Aidu Veemaa – kunagise põlevkivi karjääri kanalid, mis on täitunud helesinise põhjaveega
 • Kiviõli Seikluskeskus – 90m kõrguse tehismäele rajatud 14 atraktsiooniga kogupere elamuspark, Eesti pikim seiklus õhus – trosslaskumine zip line 70 meetrit
 • Ontika pankrannik ja Valaste juga – Eesti kõrgeim pankrannik koos joaga, läbilõige looduse ajalooraamatust
 • Sillamäe linn – pikalt salastatud olnud, arhitektuuripärl, kus näeb kolme ehitusstiili Stalinistlik, Hruśtsovi aegset ja Gorbatsovi aegset stiili.
 • Narva linn – Euroopa Liidu idapoolseim piirilinn ja kultuuride kohtumispaik
 • Peipsi järve põhjarannik Kauksis- pikim liivarand oma laulvate liivade ja luidetega, mõnusalt metsik

Jaga