Kuhu minna lastega puhkama Ida-Virumaal? - Ida-Virumaa

Narva

Lastega Ida-Virumaale? MUIDUGI!!!

Perega Ida-Virumaal
Sisukord

Mäletad seda korda, kui läksid lastega puhkama ja hakkasid alles siis mõtlema, mida teha ja kuhu minna? Oled õnnega koos, kui sarnast olukorda ette pole tulnud. Kui aga on, siis sellesse auku küll enam kukkuda ei tahaks, eks. Kordaläinud perepuhkus eeldab head plaanimist. Seetõttu jagamegi mõtteid, mida siin ette võtta. Lastega Ida-Virumaale? Muidugi!!!

Jah, see blogi on häääästi pikk (sest Ida-Virumaal ehk seiklusmaal on lihtsalt nii palju kohti, kus peredega käia), aga kui ükskord lõpuni jõuad, siis on suur osa eeltööst tehtud ning puhkus võibki alata.

Mänguväljakutel on alati lõbu laialt

📍Narvas on kaks väga lahedat mänguväljakut EV100 pargis ning Äkkeküla spordi- ja puhkealal. Et ka vanematel tegevust oleks, siis esimeses saab Eestimaa rahvaste salus või Jaapani aias jalgu sirutada, teises aga välitrenažööridel jõudu teha. Narvas on veel palju muudki, mida läbi lastesilmade kogeda – uuri kindlasti lisa ↠

📍Narva-Jõesuu heledas pargis on väikelaste mänguala, kus on mõnus ka südasuvel puude varjus olla. Meretare restos või kohvikus Lemmik aega veetes võib pere pisematel kõhud täis sööta ning seejärel mänguväljakule lustima saata.

📍Vaivara Sinimägede külje all on katusealustega puhkeala koos suure mänguväljaku, kiikude ja turnimiskarusselliga.

📍Sillamäe rannapromenaadil jalutades on ka väikestel tegemist. Lisaks mitmetele atraktsioonidele leiab jalutustee lõpust liivapinnasega väljaku, kus nii turnimisala kui ka kiiged.

📍Toila pargi servas asub liivapinnaga väljak, kus saab turnida, kiikuda, karussellitada ning kopaga liiva kaevata. Samas on ka nii sportimiseks kui ka vaba aja veetmiseks mõeldud pumptrack – ratas või tõuks kätte ja minek!

📍Jõhvis leiavad igas vanuses lapsed tegevust Mihkli kiriku vahetus läheduses ja linnapargis asuval mänguväljakul. Ekstreemspordi sõbrad peaks oma sammud seadma Ehituse ABC juurde, kus on betoonkattega rulapark erinevate elementide ja hüpekatega ning mõnus pumtrack ringrada puude all. Jõhvi Linnapargis ootab turnimishuvilisi mänguväljak ja madalseiklusrada puude all vilus.

📍Kohtla-Järve linnapargis on mängutegevust suurematele ja väiksematele. Kui sellest vähe, siis võib tiigi ümber aja peale võidu joosta.

📍Kohtla-Nõmme rahvamaja kõrval on nn lastepark koos mänguväljakuga. Eesti Kaevandusmuuseumi territooriumil leiab seiklusi ka maa peal: olemas on mõnusate laskumistega rulluisurada, rulapark, jõuväljak ning discolfi rada.

📍Liimala rannas tuleb kindlasti ära teha üks kosutav suplus, pärast mida ootab mänguväljak koos turnikate ja kiikudega.

📍Alutaguse puhke- ja spordikompleksis on (nagu nimigi juba ütleb) kõik võimalused lahedaks ajaveetmiseks. Üks mänguväljakute ala asub kohe seikluspargi juures, teine aga puude varjus keskuse külje peal. Tublimad saavad välistes tingimustes trenni teha.

📍Peipsiäärne on iga suvitaja kohustuslik sihtkoht. Alajõel paikneb puidust laev-turnimiskompleks, Kauksi rannapromenaadi ääres on aga redelitega turnimislinnak väiksematele ning jõulinnaks suurematele.

📍Pagari mõisa pargi mängu- ja vabaaja ala jaguneb kaheks: väikelapsed saavad trallida kaalukiigul, vedrurattal ning liivakasti põhjast aardeid otsida; suurematele põngermannidele on mõeldud liumägi, turnimisväljak ning seiklus- ja tasakaalurada.

Kohtla-Nõmme mänguväljak

Kui kõht on täis, siis tuju hea

🍴Toila SPA restoranis on lastele mõeldud joonistamisala, grillipaviljonis einet oodates on lastel vaba voli murul ringi joosta. Samuti võib Toilas sammud seada Vana Fregati pubisse.

🍴Mimino trahteris Jõhvi sissesõidul saab mekkida häid Gruusia maitseid, kuid on ka eraldi lastemenüü ning joonistusnurk.

🍴Hill Cafe Kiviõli Seikluskeskuses toitlustab Rootsi laua stiilis ja mis samuti oluline: suur mängu- ja ronimisnurk ning just pisikestele külalistele mõeldud WC.

🍴Saka mõisa restoranis Menar on eraldi lastesaal ja menüüst leiavad sobiva roa ka kõige väiksemadki gurmaanid.

🍴Kohvik Muna Narvas on lihtsalt üle prahi koht, kust ei puudu lastetoolid ega põnnimenüü. Piirilinnas teevad laste kõhule pai ka Narva Muuseumi restoran Rondeel, Narva hotelli restoran Marc Chagall, Astri ja Fama kaubanduskeskuste toitlustuskohad ning The Irish Embassy Pub.

🍴Narva-Jõesuus soovitame läbi astuda Meresuu SPA restoranist Meloodia peale mõnusat rannaskäiku süüa Narva-Jõesuu Medical SPA restoranis Kuurort või seada sammud siinse regiooni kõige brutaalsemate maitsete kantsi – Franziasse.

🍴Pärast Peipsi ääres peesitamist saab kõhukinnitust alates juunist Kauksi puhkeküla suvekohvikust või Kauksi rannahoone terrassi pop-up söögikohast.

🍴Valaste puhkeküla kohvik pakub kiiret ampsu nii suurtele kui ka väikestele.

🍴Purtse kindluse restoran Von Taube pakub ilusaid maitseid, mille leiab mitte kivisse raiutud menüüst. Huvitav elamus garanteeritud!

Munas saab kõhu täis ka kõige nõudlikuma maitsega põngermann

Ää-äh, magama nüüd jää-äh!

😴 Meresuu SPA hotellis on mugav spaa-ala, kus lapsed saavad vanemate silma all toimetada, esimesel korrusel paikneb ka mängutuba.

😴 Narva-Jõesuu Medical SPA hotell asub otse Narva-Jõesuu liivaranna ääres ja hotellis on mugavad peretoad ning on mõeldud ka lastega puhkajatele.

😴 Toila SPA hotellis on samuti mõnusalt suur mängumaa ning õues saavad väikesed inimesed minigolfi mängida.

😴 Karukella puhkemajas on kõik, mida üks pere vajab. Õuelt leiab mängumaja, seest mängunurga ning pisikeste puhkajate söögitoolid ja astmed.

😴 Kauksi puhkemajades on ülimõnus territoorium, mänguväljakuala ning pere kõigile vajadustele mõeldud ööbimispaigad. Ratsutada saab ka… kepphobustel. Psst! Perenaise Pireti käest võib küsida, ega ta leiba pole küpsetanud. See on imemaitsev!

😴 Kuru puhkemajad pakuvad erinevaid majutusvõimalusi, nt puhkemaju või kämpinguid, lastele on vallutamiseks suur mänguväljakukompleks.

😴 Tuhamäe hostel ja puhkemajad paiknevad otse Kiviõli Seikluskeskuse külje all. Nii on mugav kohe pärast põnevusretki puhkama potsatada. Tuhamäe hosteli puhkemajad on peredele väga mugavad, sest terve maja on pere käsutuses, kus lisaks majutustubadele ka mõnus puhketuba ja väike saun.

😴 Everest Kiviõli hostelis on jõuvarude täiendamiseks ka peretuba,

😴 Saka mõisas saab puhata kui tõeline sakste pere või kui autokaravaniga ringivudijad. 

😴 Lammasmäe puhkekeskuses leiab majutusvõimalusi igale maitsele, eriti aga neile, kes saunadest lugu peavad.

😴 Narva hotelli asukoht jätab ühele poole bussi- ja raudteejaama, teisele poole aga Narva suurepärased vaatamisväärsused.

😴 Valaste puhkeküla territoooriumil on nii puhkemaja-hostel kui ka aasta läbi kasutatavad kämpingud. Loomulikult ei puudu ka laste mänguväljak.

😴 Toila Valgevilla asub privaatses ja vaikses keskkonnas, ent on ülejäänud melust vaid paari sammu kaugusel.

😴 Virumaa hostel paikneb Kohtla-Järve kesklinnas ning majutab taskukohase hinnaga.

😴 Kauksi puhkeküla suve- ja rannamajad on Peipsi järvest ning mõnusast liivarannast vaid paarikümne meetri kaugusel.

Kauksi puhkemajades on alati lõbu laialt

Põnev, põnevam, kõige põnevam…

🤠 Kiviõli Seikluskeskus on kogu pere elamuspark, kus saab möllata terve päeva. Kui mitte kaks.

🤠 Eesti Kaevandusmuuseumis saavad kaevuri ametit katsetada kõik need, kes ei karda pimedust ega müra. Maa peal näeb kaevandustehnika väljapanekut.

🤠 Toila SPA hotellis on igas vanuses laste jaoks mängumaa, kätt saab proovida mini-golfis ning termides sulistada-mulistada.

🤠 Toila pargis saad külastada alates maist virtuaalreaalset tuur “VR Toila 1938” või pidada fotojahti “Oru pargi külalised” mis on võitnud Ida-Virumaa uute seikluste konkursil lausa tiitli “Parim uus seiklus 2022 peredele”

🤠 Sillamäe muuseum viib terve pere eripärasele seiklusrännakule ajamasinal.

🤠 Vaivara Sinimägede muuseum on suure ja väikese ajaloohuvilise maiuspala. Muuseum viib II maailmasõja radadele, eksponeerides ka relvi, mundreid ja sõdurite isiklikke esemeid.

🤠 Narva Hermanni linnuses jagub rohkelt avastamist. Laste lemmikuks on kujunenud võimalus ekraanide peal oma fantaasialinnust ehitada ning põhjaõuel käsitööliste elu ja olu uudistada.

🤠 Narva kunstigaleriist tasub uurida, ega mõni temaatiline töötuba või lastelaager käimas pole.

🤠 Narva Astri keskusest leiab selliseid moodsaid kohti ja tegevusi nagu planetaarium ja 3D kino, bowlingu ja laste mängumaa.

🤠 Narva jõepromenaadilt saab nautida vaateid nii ühele kui ka teisele poole riigipiiri. Joaoru rannahoone juures on rohkelt võimalusi aktiivseks puhkuseks: laenutage näiteks jalgratas ja suunduge Narvat avastama.

🤠 Narva jõepromenaadi äärest stardib ka jõelaev Caroline, mis on hea võimalus kruiisida kahe linna Narva ja Narva-Jõesuu vahel. Maist oktoobrini on kaks väljumist päevas kummastki sadamast ja sõita piirijõel mugava kahekordse laevaga ning nautida katuseterassi kohvikul vaateid ja limpsida jäätist.

Jõelaev Caroline Narva sadamas.

🤠 Äkkeküla puhke- ja spordialal Narva külje all on MTB ekstreemrada, pumptrack ning võimalus aasta läbi tuubitada.

🤠 Alutaguse puhke- ja spordikeskuses saab terviseradasid vallutada või seikluspargis takistusi ületada (väike vihje: lastele mõeldud rajal on vahvad mängud ja ülesanded lahendamiseks).

🤠 Iisaku muuseumi loodustoas on põnev väljapanek Alutaguse metsades elavatest lindudest ja ulukitest ning Peipsi järves elavatest kaladest. Samamoodi huvitavad on ka lasteaia- ja koolilastele mõeldud töötoad/programmid.

🤠 Kukruse polaarmõisas ootavad lapsi kelgukoerad ning pereprogrammid ja -mängud. Võlvkeldris pidavat mürakarudel olema vaba voli hullata.

🤠 Puupurjekas “Tütarsaare Aino” viib jahutavale mere- või jõesõidule vastavalt kas Toila või Narva-Jõesuu sadamast. 

🤠 Suurema seltskonnaga seigeldes võtke ühendust Adrenaator Grupiga. Kaatrimatk või safari on parimad viisid ägeda Aidu karjääriga tutvumiseks. Safarit saab teha ka kuni seitsmeliikmelise seltskonnaga, kus julgemad emad-isad saavad ka ise safariauto rooli istuda.

🤠 Alutaguse matkaklubi viib avastusretkele mööda põnevaid Ida-Viru matkapaiku. Valikus on oi kui palju erinevaid võimalusil

Kelgukoertega hullamine on vast iga lapse unistus. Kukruse Polaarmõis.

Loodusesse uut jõudu ammutama

🍃 Saka mõisa pargis on kiviekspositsioon, mille kõige vanemad kivimid pärinevad 1900 miljoni aasta tagusest ajast.  Taastatud kaevikuteliinis on lastel tore turnida ning treppidest saab ka alla randa minna. Mõisa juurest saab alguse ka viitadega tähistatud kahekilomeetrine matkarada.

🍃 Kotka matkarada saab alguse Iisaku lähistelt vanast liivakarjäärist ning lõpeb soos. Rajal on metsaonnid, piisavalt telkimispinda, katusealused ning lõkke- ja istumiskohad.

🍃 Selisoo matkaraja neljakilomeetrine laudtee kulgeb läbi silmailu ning tutvustab erinevaid sootüüpe. Raja algus- ja lõpp-punktis saab telkida ning olemas on ka katusealused koos tuletegemiskohaga.

🍃 Kurtna matkarada algab ja lõpeb Nõmmjärve ääres. Kuni 5,5 kilomeetri pikkusel rajal on erinevaid huvipunkte, rohkelt järvi ning lõkke- ja puhkekohti.

🍃 Oru park Toilas paikneb väga mitmekesisel ja hästi hooldatud maastikul ning pakub lummavaid vaateid merele.

Oru park on igast küljest vaadatuna ilus

Suvel on elu rand

🏖️ Peipsi järve ääres on rohkelt mõnusaid peatuskohti. Rahulikumaks peesitamiseks sobib Alajõe, Uusküla või Rannapungerja kant. Kauksi rannas saab promeneerida ning rannahoonest või puhkekülast kõhutäidet ja jäätist osta. NB! Kauksi rannas on tasuline parkimine, kolm eurot saab parkimisautomaadis tasuda kas sularahas või mobiilimaksega.

🏖️ Liimala rand Lüganuse vallas on liivane, ent vetteminek suuresti kivine. Rannas on laste mänguväljak, võrkpalliplats ja vaatetorn. Parkimine on tasuta, kuid asub üsna piiratud alal. 

🏖️  Toila rannariba on kivine, kuid meri läheb üsna kiiresti liivapõhjaliseks. Rannas on nii võrkpalliplatsid, jõulinnak kui ka kiigud. Kosutavat einet saab võtta Mererestost. NB! Ranna ääres on parkimine tasuline ja maksab viis eurot (ainult sularahas). Tasuta saab auto parkida umbes ühe kilomeetri kaugusel asuvasse parklasse.

🏖️ Narva-Jõesuu üle üheksa kilomeetri pikkusel liivarannal leiab nii melurikkaid kui ka rahulikumaid kohti. Ametlikul rannaribal on riietuskabiinid, pingid, prügikastid ning mitu dušši. Kosutavaid jooke ja snäkke saab näiteks Meresuu spaahotelli rannabaarist. Narva-Jõesuus on tasuline parkimine, loe lähemalt siit → 

🏖️ Jõuga järvestik asub Alutaguse vallas Jõuga külas ning jääb üsna Jõhvi-Tartu maantee ääärde. Järvede läheduses saab telkida ning olemas on ka lõkkeplatsid.

🏖️ Uljaste järve ääres on nii matkarada, telkimisala kui ka lõkkeplatsid.

🏖️ Kurtna järvestik asub Alutaguse vallas ning on Eesti kõige järvederikkam paik. Järvestiku alal on matkarada ning lõkke-, puhke- ja telkimiskohad.

🏖️🐕 Lemmikloomaga puhates soovitame valida ranna, mis ei ole nii rahvarohke: Peipsi järve ääres nt Vasknarvas või Rannapungerjal, mere ääres nt Aa rannas, Sakal, Valastel või Narva-Jõesuus linnapiirist väljas. Sillamäel saab oma lemmikuga jalutada rannas, mis ei jää promenaadi äärde.

Narva-Jõesuu rand

Nonii, tubli, jõudsidki kenasti lõpuni välja. Premeeri end nüüd ühe kosutava puhkusega. Lastega Ida-Virumaale? Muidugi!!!

Jaga
Soovitused