Narva

Ida-Virumaa muuseumid, kuhu võimaluse avanedes sammud seada

IdaVirumaa_uudiskiri (35)
Sisukord

Mõttes teeme ehk kõik salamisi reisiplaane ajaks, mil see jälle turvaline on. Et teaks, kuhu minna kui aeg on õige, lubagem tutvustada Ida-Virumaa muuseumeid ja näitusi, kuhu veel ehk jõudnud ei ole, kuid mis kindlasti külastamist vääriksid.

IdaVirumaa_uudiskiri (11)(2)

Proovi Sillamäe muuseumi nutimänge!

Sillamäe muuseumil on mitu toredat otsingumängu, mida saab mängida kogu perega, välitingimustes ja nutitelefoniga. „Salastatud linna eesrindlane“ sobib peredele, kus on vanemad lapsed, ja väiksematele gruppidele (kuni 10 inimest) või paaridele. Mäng viib tagasi nõukogude Sillamäele. Selleks, et naasta olevikku, tuleb teil täita viisaastakuplaani ning saada „tööeesrindlaseks“. Mängu käigus õpite ajaloolisi fakte Sillamäe kohta.

Kas sõjaaegset lennukit oled näinud?

Leningradi lähedalt lahkus 14.veebruaril 1944 lahingusse ründelennuk IL-2 ega naasnud enam kunagi. 1999. aastal tõsteti selle sama lennuki jäänused üles Konsu järvest ja sellest aastast on ta jõudnud Vaivara Sinimägede muuseumi näitusele. Loomulikult pole pool sajandit vees ligunenud lennuk läikiv ja ühes tükis ning palju tööd on veel ees. Sellele vaatamata on lennukil jutustada suur lugu 1944. aasta sündmustest Kirde –Eestis.

Tasuta Narva linnaekskursioonid igal nädalal

Igal pühapäeval saab Narvas minna tasuta linnaekskursioonile Victoria Bastioni giidide juhendamisel? Ekskursioon algab kl 12.00 Raekoja platsilt ja jätkub marsruudil Pimeaed – Promenaad – 5 krooni vaade. Kasuta head võimalust ja tule piirilinna võludega tutvuma! Eelregistreerimine on vajalik, sest gruppi lubatakse kuni 10 inimest. Kui oled Narvas, kasuta kindlasti ainulaadset võimalust!

Rännak tekstiilihiiglase ajalukku

Narva Muuseum korraldab aprillist kuni oktoobrini igal pühapäeval algusea kell 12.00 ekskursioone Kreenholmi, kus külastaja saab keset monumentaalset tööstusarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost. Giidi töökeel sõltub grupi eelistusest lähtuvalt kas eesti, vene või inglise keeles. Pileti hind on täiskasvanule 10 eurot, sooduspilet 5 eurot. Ekskursioone viiakse läbi järgides parasjagu kehtivaid tervisekaitse nõudeid. 

Kõik, mida tahaksid teada Narva linnast

Narva Muuseum kogub ja tutvustab Narva linna ja piirkonna ajalugu ning arhitektuuri-, kultuuri- ja looduspärandit. Narva Muuseumi kuuluvad ka Narva linnus ja Kunstigalerii. Lisaks tegutseb linnuses restoran Rondeel, kelle maitsvaid toite saab soovi korral ka kaasa osta. Narva linnus on kahtlemata elamus, milles sulavad kokku ajalooline paik, iidsed müürid ja kontrastne ultramodernne sisemus. 

Jaga
Soovitused