Narva

Ida-Virumaa on kui loodud meeskonnasündmusteks

Adrenaatori kaatrid Aidu kanalitel Foto_Adrenaator
Sisukord

Ajakirjast “Director” Autor: Gerli Ramler

Meeleolukad koosviibimised on töötajate seas ikka oodatud ja liidavad neid. Kui aga peaks kimbutama ideede puudus, et mida siis seekord ette võtta, siis üks hea mõte on väljasõit mõnda põnevasse paika. Üks, kust saab kindlasti elamuse, on seikluslik ja müstiline Ida-Virumaa.

„Ida-Virumaa on tõeline seiklusmaa, kus saab seigelda maa all, maa peal või ka mäe otsas ja nii valges kui ka pimedas. See on tõesti ideaalne koht suvepäevade ja meeskondlike väljasõitude jaoks,” ütleb Ida-Viru turismiklastri turundusjuht Hanna Villberg, kutsudes  ettevõtjaid julgelt koos oma töötajatega Ida-Virumaad avastama.

Ida-Virumaa ei ole ei Tartust ja Tallinnast kaugel. Mõni aasta tagasi kaardistasid Tartu ülikooli geograafid Ida-Viru paiku, mis paistavad silma mõne rekordi poolest – lõpuks sai neid kohti kokku 34. Lisaks Kauksi-Vasknarva vahelisele 30-kilomeetrisele liivarannale asub Ida-Virumaal Valaste juga, mis on Eesti kõrgeim oma 30-meetriga, samuti pikim katkematu 19-kilomeetrine pank Saka mõisast Toilani ning pankranniku kõrgeim punkt, mis on Ontika mõisa lähedal – 57 meetrit. 

Kohti igas suuruses tiimiüritusteks

„Ida-Virumaal on palju võimalusi nii suvepäevade, meeskonnakoolituste, ühise spordipäeva kui ka vabas õhus korraldatava ajurünnaku tarbeks,” tutvustab Villberg. „Ja kui põhiprogramm on läbi, siis tasub ette võtta kohaliku piirkonna avastamine.”

Omanäoline kompleks on Lammasmäe puhkekeskus, mis asub looduskaunis Viru-Nigula vallas Kunda jõe ääres (ainult 100 km kaugusel Tallinnast). Territoorium on suur ja sealt leiab sobiva peoruumi, sauna või majutusvõimaluse nii väiksem kui ka suurem seltskond. Suveperioodil majutab Lammasmäe 139 külalist, lisaks sellele on piiramatult kohti telkide jaoks. Siin saab näiteks matkata, ATV või Fatbike’i rattaga sõita või kanuutada, aga kõige enam on Lammasmäe tuntud oma erilise saunamaailma poolest, kuhu kuulub üle 10 sauna. Lisaks pakutakse tubaseid meeleolukaid ja silmaringi avardavaid koolitusi, näiteks saunakosmeetika ja käsitööveini valmistamise õpitube.

Saunamõnud Lammasmäe puhkekeskuses. Foto: Matti Kämarä

Eesti Kaevandusmuuseum vaatamisväärsusena ei vaja vist enam kellelegi tutvustamist, ent lisaks põnevatele seikluspakettidele annab sealne ainulaadne keskkond võimaluse korraldada meeldejäävaid konverentse, seminare, koolitusi ja pidusid. Kaevandusmuuseumi originaalses rikastusvabrikus asuv konverentsikeskus mahutab kuni 200 inimest ning kohapeal on olemas ka toitlustus. Eelmisel suvel võõrustas kaevandusmuuseum oma territooriumil näiteks nii Eesti jahimeeste kui ka karavanide kokkutulekut, kus osales tuhandeid inimesi.

Põnevad kohad ja tegevused

Suvepäevade puhul soovivad korraldajad sageli, et tegemist oleks kas uue sihtkoha või -tegevusega, et saada värskeid kogemusi. Aidu veespordikeskusel on selles mõttes vedanud – tegemist on täiesti uue keskusega. Teenindusmajas ja finišitornis on kolm väga ägedate vaadetega seminariruumi ja lisaks saun ning muidugi jagub seiklusi ka Aidu maastikul. Valminud on täiesti uus wake-park, mille avahooaeg on just kevadel-suvel.  Rääkides veel Aidust kui väga ainulaadsest tehismaastikust, mis asub vaid 10 minuti autosõidu kaugusel Eesti Kaevandusmuuseumist, ei saa üle ega ümber Adrenaatori seiklusmeistritest. Soovite seigelda jalgsi, džiibi, kaatriga? Siin pannakse proovile ka kõige julgemate adrenaliinitaluvus. Suletud põlevkivikarjäär pakub veesõiduks koguni 30 kilomeetrit kanaleid. Lisaks saab Alutaguse Matkaklubis Aidus silmitsi seista põneva proovikiviga, näiteks matkaseiklusega, kus tuleb teha koostööd, ning pakutakse ka looduses ellujäämise kiirkoolitust.

Alutaguse tervisespordikeskus, mis asub keset Alutaguse rahvusparki, korraldab samuti suuremaid ja väiksemaid meeskonnaüritusi, olgu tegemist konverentsi, koolituspäeva või motivatsiooniüritusega, Alutagusel on mitmekesised võimalused alates sporditegevustest nagu matkad, suusatamine, orienteerumine, disc-golf ja palliväljakud kuni lõõgastavate saunade ja basseinini välja.

Väiksematele tiimidele suunatud ägedate koolitustega paistab silma Karukella puhkemaja, millele on omistatud Rohelise Võtme ökomärgis. Romantilises sauna ja kuumaveebasseiniga puhkemajas on viis privaatset tuba kümnele inimesele. Koolitusfirma Selged Sihid viib huvi korral läbi omanäolisi koolitusi, näiteks ajajuhtimine, meeskonnatreeningud, hommikumeditatsioon, päeva visualiseerimine ning eduplaani inspiratsioonipäevad. 

Meeleolukas õhkkond Karukella puhkemajas. Foto: Tiina Männe

Ida-Virumaal saab ette võtta tõelise avastusretke – teha pikk pankrannikumatk Sakast Sillamäeni. Ja muidugi väärib külastamist ajalooline piirilinn Narva, mis on rahvaarvult Eesti kolmas linn Tallinna ja Tartu järel. Narva promenaadilt paistab Venemaa ja Narva jõel ilutseb kahe astanguga juga, mis oli kunagi Euroopa veerohkeim juga. Astangute vahel on Kreenholmi saar, kuhu 19. sajandil ehitati Vene impeeriumi suurim manufaktuur, kus nüüdsel ajal viiakse läbi ekskursioone ja üritusi.

Ekskursioon Kreenholmi manufaktuuris. Foto: Tiina Männe

Narva linna üks tuntumaid vaatamisväärsusi on ajalooline Narva raekoda, kus teie meeskond saab tutvuda Narva linna ajalooga uue ja elamusliku virtuaalreaalsuse (VR) abil. Väiksematele seltskondadele (kuni 24 inimest) on võimalik pidada raekojas seminare ja teha koolitusi, lisaks tegutseb seal kohalik turismiinfokeskus.

Ida-Virumaa majutusasutused paistavad silma sellega, et need on looduskaunites kohtades.  Näiteks üks vähestest Eestis tervikuna taastatud mõisakompleksidest on Saka mõis, mis erilise asukoha ja privaatsusega sobib puhkuseks, töiseks väljasõiduks ja pidulikuks vastuvõtuks kuni 100 inimesele. Mõisahotell von ROSEN spa pakub Mäetaguse ajaloolise mõisakompleksi osana seminaride pidamiseks neljas suuruses saale, sooja supelmaja 25-meetrise ujumisrajaga ja vaikset sauna tagatuba. 9-korruselises Toila SPA Hotellis on 280 majutuskohta, mitu seminariruumi, restoranid, grillpaviljon, saunaparadiis ning Vana-Rooma stiilis termid. Jalutuskäigu kaugusele jääb Toila rand ja Toila park, kus samuti võimalus VRi abil ajalukku vaadata. Meresuu Spa & Hotel Narva-Jõesuus pakub lisaks hotelliteenustele ja suurepärastele ajaveetmise võimalustele ainulaadset valge liivaga supelranda. Narva-Jõesuu Medical Spas saab aga korraldada töise ürituse seminariruumis, ühendades selle lõõgastusega spaakeskuses termide ning raviprotseduuridega.

Põnevust lisab kindlasti see, kui rendite oma meeskonnaga jõelaeva ja viite oma ürituse läbi Narva ja Narva-Jõesuu vahel maalilisel Narva jõel. Mootorlaev Caroline mahutab 180 inimest, salongis on istekohti laudade taga 84 ning erireisidele on võimalik tellida toitlustust vastavalt soovile.

Lisainfo Ida-Virumaa võimalustest idaviru.ee kodulehel

Tere tulemast Ida-Virumaale! 

Jaga
Soovitused