Narva

Meie lood: Irina Toome Toila SPA Hotellist

Toila 3
Sisukord

Miks tullakse Toila SPA Hotelli puhkama? Vastuseid sellele küsimusele on mitu – tervist turgutama, erinevatel protseduuridel mõnulema, lastele aktiivset tegevust pakkuma, hästi sööma ja lõpmatul hulgal saunu nautima, suvist rannapuhkust veetma… Kuid kõige selle kõrval pole vähetähtis ka silmailu, mida nii hotellis sees kui ümbritseval õuealal ohtralt jagub ja mille eest tihti kiidusõnu kuuleme.

Selle „ilutegemise“ taga on aednik Irina Toome. Iga potipõllumees ja iluaia omanik teab, et taimed vajavad aega, hoolt ja armastust, kogemust ja oskusi. Just seda on Irina juba kuus aastat jaganud nii maja ümber laiuvate istutusalade kasvandikele kui ka troopilise talveaia eksootilistele asukatele. Need, kes on wellness-keskuses Orhidee lopsaka roheluse vilus pikutanud, teavad, millest on jutt.

Irina on aiandust õppinud algul asjaarmastajana raamatutest ja internetist, edasi viis hobi teda ka aiandusalastele kursustele. Ta ütleb, et armastab oma töö juures enim seda, et ta hobi ongi ta töö! Hotelli ümbruse haljastuse osas poleks mõeldavgi latti madalamale seada, kuna asume nii kauni ja suursuguse Oru pargi kõrval – tihtipeale seostavad inimesed ka neid kahte omavahel, ja mälestused, mis puhkusest jäävad, kannavad ikka ühist nimetajat – kaunis Toila!

Alatasa näeme Irinat ringi askeldamas, käes mullakotid-istutuspotid, kastekann ja oksakäärid, või vaasidesse uusi lilleseadeid sättimas. Samme koguneb päeva jooksul 20 000 ringis, kuna 9-korruselise hoone kõikide rõdude lillekastid on vaja üle vaadata! Kogu sellel tegevusel hoiab valvsalt silma peal ka armas koerake Bella, kes ei jää perenaisest sammugi maha ja kellest on aastatega saanud mitte ainult Irina, vaid kogu spaapere lemmik. Võib isegi öelda, et maskott. Irina ja Bella kohtumise lugu toob igal loomasõbral heldimuspisara silma. Neli aastat tagasi jäi Irinale Päite loomapargi kodulehel silma foto väikesest valgest koerast, kes oli lähedalasuvasse asulasse hüljatuna maha jäetud. Esmakohtumisest peale oli asi selge – Bellast saab Irinale suurim sõber ja „töövari“.

Bella tunneb end siin tõeliselt hästi ja koduselt ning temaga kohtumine toob naeratuse näole nii tööperele kui klientidele. Eriti suures soosingus on kutsu silmis meie arst dr. Ilves, kelle kabinetis võib vahel „vastuvõtul“ käia ja mõne maiuspalaga kostitatud saada. On tulnud ka ettepanekuid kutsu valgele kasukale kuidagi punane rist paigaldada, et ta saaks olla tõeline doktor-koer.

Nii Bellal kui Irinal on vahvaid lugusid spaakülastajatest jutustada rohkesti. Üks Peterburist pärit püsiklientide perekond otsib Bella iga kord maja pealt üles ja jagab kaasatoodud külakosti, kunstikoolis õppiv peretütar kinkis Irinale enda joonistatud koera portree! Üks vanadaam jällegi väitis veendunult, et ta on Bellat näinud kõik need 20 aastat, mil ta siin puhkamas on käinud, ja ega perenaine hakanud vaidlema ka. Bella on tõeline daam selles suhtes, mis puudutab soenguid – talvisel ajal laseb ta pikematel lokkidel vohada, enne palavaid aegu aga laseb endale lõigata moodsa nudifrisuuri. Sellise imagomuutuse tõttu on mitmed külastajad keeldunud uskumast, et tegu on sama koeraga.

Bella on hea näide koerakesest, kelle sarnased on meie juures oodatud kliendid. Juhul muidugi, kui nad oma kahejalgsed sõbrad samuti kaasa võtavad!

Toila SPA Hotell kohta leiad infot siitOleme avatud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Toila 3
Jaga
Soovitused