Narva

Meie lood: Jüri Sala Eesti Kaevandusmuuseumist

ida-virumaa külastajateekonna uuring
Sisukord

Jüri Sala on Kohtla-Nõmme mees, kolme lapse isa ja kahe lapse vanaisa. Ta töötab giidina juba alates 2016. aastast ja sobib Eesti Kaevandusmuuseumisse ideaalselt, sest on varasemalt ka kaevurina töötanud! Tegelikult käis ta juba kaevanduses töötamise kõrvalt Estonia kaevanduses giidiks. Muuhulgas on Jüri laulnud ka meeskooris „Kaevur“, käinud seltskonnatantsus ja huvitub väga ajaloost.

Seda ei olegi vaja välja mõelda, miks teeb Jüri kõike seda, mida ta teeb. „Naudin inimestega suhtlemist! Ükskord sain pärast ekskursiooni külastajatelt sellise tunnustuse ja aplausi, et kodus võttis laulu lahti! Aplausi juhtub tegelikult muidugi harva, aga positiivne tagasiside tekitab väga hea tunde!“ on Jüri väga tänulik.

Jüri töö on praegu võrreldes tema kaevuriaegadega teistsugune. Talle meenub seik Kohtla kaevandusest: „Laupäevasel remondipäeval on tööl ainult remondimehed. Mäemeister helistas maa alt valveinsenerile ja kandis ette, kui palju töötajaid maa all on. Ta ütles, et maa all on kaks meest – üks suri ja teine uppus. Valveinsener ehmus selle peale ära ja sõitis kohe sündmuskohale tööõnnetust vormistama. Kohale jõudes nägi ta kahte meest töötamas – ühe mehe nimi oli Endel Suri ja teine oli Mati Uppus. Mõlemad mehed olid kenasti elus ja terved,“ muigas tõestisündinud loo peale Jüri.

Selliseid ja veel teisigi vürtsikaid juhtumisi jagab Jüri oma külalistega ekskursioonil. Ta näitab neile ehedat kaevuri töökeskkonda ja kaevanduses kasutatavat tehnikat. „Seda on meile öeldud kümneid kordi, et töötav tehnika ja maa-alune rongisõit on ehedad elamused, eriti külastajatele Venemaalt!“ kinnitab Jüri. Kaevandusmuuseumi giidid on kõik endised kaevurid, kes jagavad ka oma isiklikke töökogemusi. Isegi neil, kes on kaevandusmuuseumis käinud mitu korda, on ikka põnev, sest igal giidi on omad kogemused ja külastajad kuulevad iga kord midagi uut, iga uue giidiga on kogemus omanäoline.

Eesti Kaevandusmuuseumi kohta leiad infot siitOleme suletud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Kaevandusmuuseum_Jüri Sala
Jaga
Soovitused