Narva

Meie lood: Leho Lahtvee Alutaguse matkaklubist

Alutaguse Matkaklubi
Sisukord

Leho Lahtvee on Alutaguse Matkaklubi värske instruktor/matkajuht, kelle varasemad üheksa ametit teevad temast päriselu Hunt Kriimsilma. Leho on tegelikult Lääne-Virumaa poiss, pärit Lahemaa piirialadelt, kuid käinud ringi nii Eestis kui välismaal ning teeninud välismaa ülikoolidest ka magistrikraadi seiklusõppe alal. Leho on üdini matkaja hingega, nii et üks töö helgeimad külgi ongi tema jaoks välitegevused – matkade läbiviimine ja ronimisteenuste pakkumine. Ei pea vist mainima, et Leho on ka suur loodusearmastaja, mis tõttu on matkaklubi maailmaparenduslik missioon tema jaoks samuti väga sümpaatne – nimel on AMK maakonna tähelepanuväärseim keskkonnahariduse pakkuja. Lisaks matkamisele ja kultuuripärandi uurimisele on Lehol veel rohkelt kontrastseid hobisid, näiteks on tal üks Eesti esinduslikumaid koomiksiraamatute kogusid.

Alutaguse Matkaklubi mitmekülgne tegevus on kattub kenasti Leho ampluaaga – seikluslikud matkad, põnevad ronimisatraktsioonid ja närvekõditavad elamused on matkaklubile väga iseloomulikud ning need kõnetavad ka Lehot. Pikamaamatkaja peab aga olema leidlik, sest ootamatuid olukordi esineb retkedel ikka ja jälle. Loomulikult on ka Ida-Virumaa matkadel tulnud väikseid viperusi lahendada. Kord oli Lehol tarvis kivisel rannikul kuidagi telk püsti saada. Nagu kiuste jäi nööridest aga väike, kuid oluline jupp puudu. Enne millegi lõikama asumist sai ringi vaadatud ja õnneks oli meri kaldale uhtunud päästva õlekõrre – suitsuvorsti kattekesta! Nii saigi, et see 15 cm pikkune pruun riba hoidis terve öö tugeva tuule käes telki püsti. Nalja saab omajalgu. Eks eri ilmad, aastaajad ning väikesed sekeldused ongi need,  mis ei lase välitegevustes igaval rutiinil tekkida ja on alati hingekosutavad, nii matkaklubi tiimile endale kui külalistele.

Alutaguse Matkaklubil ja seal töötavatel inimestel Ida-Virumaa ja selle loodus- ja kultuuriväärtustest ning seikluspotentsiaalist vaieldamatult parimad teadmised. Rohkem kui 50 a vanuse klubi tegevust toetab paar tosinat liiget (giidid, matkajuhid ja -treenerid, õpetajad, mägironijad, endised sportlased), kelle teadmised ja oskused kanduvad üle matkaklubi teenustesse. Nii on matkaklubi loodusretked alati väga läbimõeldud ja näitavad Ida-Virumaa ägedat loodust alati kõige paeluvamast küljest, olgu selleks siis omanäolised tehispinnased või iidsetest aegadest tänaseni säilinud põlismaastikud. Üks mis kindel, Ida-Virumaa maastik on Eestis ainulaadne ja sellega ka Alutaguse ronimispaketid ja -võimalused.

Alutaguse Matkaklubi kohta leiad infot siitOleme avatud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Alutaguse Matkaklubi
Jaga
Soovitused