Meie lood: Merike Vaarmets Iisaku Kihelkonna Muuseumist - Ida-Virumaa

 

 

 

Meie lood: Merike Vaarmets Iisaku Kihelkonna Muuseumist

 

 

 

JAGA

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

 

Merike Vaarmets on Iisaku Kihelkonna Muuseumi töötaja ja giid. Sellele lisaks korraldab ta külastusi lastegruppidele, kujundab näitusi ja palju muud. Merike on üks neist, kes moodustab muuseumi vaimu ja ilma kelleta ei oleks see paik kindlasti see, mis ta on. Nii ongi muuseum läinud natuke Merikese moodi – see on kihiline, huvitav ja mida rohkem süvened, seda põnevam on.

Merike on põhjalik ja teeb tööd südamega. Ta süveneb, on loominguline ja näeb asju tihti sellise nurga alt, mille peale teised ei oleks kuidagi tulnud. Lisaks juhtub temaga alatasa midagi. Kel on mahti Iisakus ringi uitada, sel tasuks kahtlemata ka muuseumist läbi astuda. Nii võib õnnestuda mõnd Merikese paljudest lugudest kuulama sattuda.

Merike on väga mitmekülgne. Ta maalib, joonistab, õmbleb, vildib jms. Võtab ette maailma avastamise retki, kus rändab hingesugulasega Lapimaale või võtab pähe ning läheb ihuüksi ja Mediteerib Nepaalis. Süveneb oma asjadesse vahest nii põhjalikult, et on üsna hajameelne, siis saab Merikesega ikka nalja ka ja ta naerab rõõmsasti kaasa. Küll on ta koos valgustusega püüdlikult interneti välja lülitanud ja meie oleme IT mehed välja kutsunud, ning nemad on vaikselt itsitades lihtsalt ühte nuppu üles liigutanud. 
 
Kunagi ei ütle Merike ära kellegi abistamisest ja kui veel on võimalik kuidagi tegemisi looduses midagi ette võtta, pole paremat kui tema. Uurida vanu kombeid, loitse või huvitavaid lausumisi kuu valgel või lõkketule paistel on tema teema. 
 

Iisaku Kihelkonna Muuseumi kohta leiad infot siitOleme suletud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

smart

 

VAATA VEEL

 

seiklusfest 2022
 
Uudised

SEIKLUSFEST 2022 IDA-VIRUMAAL

https://youtu.be/52m5Jp9NJAo SeiklusFestil käisid ka noored, kes õpivad Jõhvi Gümnaasiumis ja Rakett 69 finaali jõudnud noored. Pärisime noortelt kuidas neile meeldis ja anname tagasivaatava pilgu läbi

VAATA LISAKS »
 
Uudised

Kultuuri Digihäkk Narvas

Eesti rahvusvähemuste esindajad kogunevad 10.-12. juunil Narvas, et leida digitaalseid lahendusi kultuuripärandi tutvustamiseks, säilitamiseks ja nooremale põlvkonnale edasiandmiseks Homme, 10. juunil algab Narvas esmakordne Kultuuri

VAATA LISAKS »