Narva

Meie lood: Signe Viilop Everest Kiviõli hostelist

everesttt-1024x453
Sisukord

Everest Kiviõli hostel on väike ja hubane, väga praktiline majutuskoht. Väike, aga piisav, et majutada mõnusalt ka mõni ettevõte (kuni 25 in) või seltskond ühisürituse jaoks. Kliendid on hinnanud Everesti avarat ja avatud köögiga ühisala, kus on mõnus kokata või telekat vaadata. Ka põrand on suusasaapa- ja tantsukingakindel! 🙂

Signe Viilop kutsuti Everest hostelile hinge sisse puhuma. Tema jaoks oli see uus valdkond, uus väljakutse – õnneks tegutsemine käivitab teda. Nii ta tuligi Kiviõlisse suure armastuse kutsel kaunist Toilast 20. sajandi viimase kümnendi eel ja on siia ka jäänud. Ta on päris ehtne idavirukas – energiline, rõõmus ja optimistlik. Signe suhtumine on, et kui ise ei tee, on tegemata kõik. Sageli kõlab tema suust „kõik on nii hästi!“. Mis viga niimoodi töötada või puhata, kui keegi kogu aeg nii rõõmsameelne on?

Signe on mitmekülgne inimene,  kelle hobid varieeruvad seinast seina. Talle ei ole võõras suusatamine. Kõige rohkem meeldib talle mäest üles rühkida aga mitte tõstukiga, vaid ikka murdmaarajal, nagu üks tõeline kaljukits. Küll aga elab ta kaasa ka mäesuusatamisele ja on taustajõuks oma perele – abikaasale, kes sõidab mäesuuskadega ja pojale, kes liugleb lumelauaga. Seepärast saab ta suurepäraselt aru Everesti klientidest, kes majja just suusahooajal saabuvad. Lisaks on Signe loominguline. Tema sõprusest õmblusmasinaga on sündinud mitmed sõprade seas väga hinnatud kingitused, näiteks tema enda disainitud ja õmmeldud teksakotid. Kõik, mida on hostelis vaja õmmelda-parandada, on Signe kätetöö. Ka hosteli ühisala valgustid on Signe tuunitud ja sätitud. Talle meeldib luua ja arendada! Signe kuldset kätt ja hakkamist on Everestis igal sammul tunda.

Oma tööle vastavad on Signe mõistagi hea suhtleja ning kogemusi on tal väga erinevate klientidega, kellest mitmetest on saanud lõbusad lood ja toredad mälestused. Üks lugu leidis aset enne kriisi, (2019. a sügisel), kui Everestis käis paar gruppi välismaalt tulnud jahimehi, kes siinkandis hanejahti pidasid. „Tegu oli lõunamaise saareriigiga, mis kuulub küll EL-i, kuid mille tavad ja kombed on omanäolised. Nii tuli selgitada, et hostelis ei suitsetata. Mõni arvas, et ju vestus ikka võib. Ükski jutt ei aidanud. Lõpuks olid kõik seinad, peeglid, uksed jm suitsetamise keelumärke täis kleebitud, see oli juba tapeedi moodi,“ muigab Signe. „Kui grupp oli lahkunud, algas suurpuhastus ja kraamimine. Sulgi saime majast 10 päeva jooksul padjajagu. Ühte sügavkülmiku sahtlit pusisime tükk aega lahti, miski oli justkui kuskil taga kinni. Kui sahtli lõpuks liikuma saime, oli üllatus suur, kui sealt vaatasid vastu esmalt hanejalad. Meile oli sügavakülma jäetud (või unustatud) terve hani – lihtsalt terve hani!“ naerab Signe. „Ta pikutas seal sahtlis, varbad sirged ja jõllitas klaasistunud pilguga, justkui oleks suurest ehmatusest kangestunud! Edasise töö käigus avastasime, et kompensatsiooniks olid nad oma kohvrisse pakkinud soojapuhuri, kalkulaatori ja rulli kontoriteipi. Ju siis kodus on nendest asjadest puudu 🙂 Algul ärritas see küll, aga nüüd naerame seda va hane veel tänaseni,“ muigab Signe. „Iga kord, kui külmiku sahtel jälle streigib, siis on esimene mõte ikka: jälle hani või?!“

Kõige rohkem naudib Signe  seda tunnet, kui klient tuleb majja ja ütleb, et on Everestis ka varem peatunud ja talle meeldis siin. Signele leiab, et klient peab esimesest telefonikõnest ja majja tulles juba õuest aru saama, et ta on oodatud ja kõik on valmis just tema saabumiseks. Ta valmistab maja ette suure armastuse ja austusega külaliste vastu, sätib väikeseid detaile ja vaatab kõik üle kliendi pilguga. Ta on Everesti toonud uuendusi ja ka armsust just oma reisikogemuse põhjal, olles ise kliendi olukorras. Nii on Signel varnast võtta vahvad koostööpartnerid nii seiklusteks kui toitlustuseks. Everestist on mugav startida ükskõik millist Ida-Virumaa nurka avastama ja Signel on alati soovitusi varuks neile, kes neid küsivad. Kõik seiklused algavad siit!

Everest Kiviõli kohta leiad infot siitOleme avatud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Everest 1
Jaga
Soovitused