Ulatuslikud infrastruktuuriarendused Ida-Virumaal - Ida-Virumaa

Narva

Ulatuslikud infrastruktuuriarendused Ida-Virumaal

Sillamäe rannapromenaad
Sisukord

Ida-Virumaa on eksootiline oma ajaloo poolest, ent kindlasti pole piirkond ajaloohõlma jäänud, ehkki siin-seal võib ajaloo hõngu tajuda. Oskuslikult on seda ära kasutatud ning ühendatud uut ja väärikat. Sel ja järgmisel aastal on Ida-Virumaal plaanis omajagu arendustöid – juurdeehitusi ja renoveerimisi – mille tulemusi saab peatselt Ida-Virumaal imetleda ning mis muudavad piirkonna veelgi atraktiivsemaks reisisihtkohaks. On aeg hakata plaane tegema!

IdaVirumaa_uudiskiri (11)

Pikeneb Narva promenaad

Järgmisel aastal (2022) saavad valmis Narva ja Ivangorodi promenaadide pikendused. Narvas rekonstrueeritakse selle raames mitmed sillad, paigaldatakse uus energiasäästlik valgustus, korrastatakse kergliiklusteed ja vaateplatvorm, millelt võis näha vaadet, mis oli jäädvustatud kunagise Eesti 5-kroonise peal. Ivangorodis pikendatakse promenaadi „Sõpruse“ sillani, tugevdatakse kallast, paigaldatakse samuti energiasäästlik valgustus ja täiendatakse vajalikku turismiinfrastruktuuri.

Narva raekoda saab värske ilme

Narvas rekonstrueeritakse Raekoja hoone ja Raekoja platsi. Raehoone esimesele korrusele tulevad avalikud ruumid linnaelanikele ja turistidele, sh renditavad ruumid, aga ka näiteks martsipani- ning teetoad ja turismiinfo ruumid, suveniiride kauplus ning näitusesaal. Teisel korrusel on ruum pidulike ürituste läbiviimiseks.

Liikle muretult kuurordisse randa!

Narva ja Narva-Jõesuu vahele rajatakse 2021-2022 vältel kergliiklustee. Selleks pikendatakse kergliiklusteid Narva linnas ca 5 km võrra ja tee ühendatakse Narva-Jõesuu kergliiklusteega. Narva-Jõesuus rajatakse kergliiklustee Koidula tänava äärde (mis on põhiline lina sisenev tee) otse kesklinna piirini. Linna piiril pikendatakse kergliiklusteed ca 3 kilomeetri võrra. Uus kergliiklustee saab kulgema paralleelselt Tallinna maanteega. Nüüd saab Narvast turvaliselt kuurortlinna mere äärde suvitama liikuda, nii et autot pole vajagi. Järgmised suvepuhkused saab veeta jalgsi või näiteks jalgrattaga Ida-Virumaal kulgedes.

Narva-Jõesuusse rajatakse uued terviserajad

Lisaks kergliiklusteele Narva ja Narva-Jõesuu vahel, luuakse Sinimäe piirkonda ca 20 km pikkune ringmatkarada, millest saavad talveks suusarajad. Sillamäele ehitatakse uuesti ka kunagine vaatetorn. Tegemist on Narva-Jõesuu terviseradade võrgustiku edasiarendusega. Terviserajad seotakse ühte tervikusse Narva-Jõesuu kergliiklusteedega.

Valmis Sillamäe rannapromenaad

Sillamäel valmis möödunud aasta lõpuks uue rannapromenaadi esimene lõik! Ca 640 meetri pikkune rannapromenaad ühendab kesklinna sadamaga. Promenaadi äärde jääb seitsmemeetrine ja mitmetasandiline vaatetorn, mille juurde kuuluvad puidust platvormid-terrassid, spordi- ja mänguväljakud ning suvelava.

Jõhvi promenaad uueneb

Aasta 2021 jooksul täieneb Jõhvi linnapargi jalutusradade võrgustik ning kesklinna promenaad pikeneb Jõhvi Kontserdimaja juurest hariduslinnakusse. Jalutusradadele lisatakse valgustust. Lisaks rajatakse purskkaev, laiendatakse kesklinna mänguväljakut jpm. Mänguväljakule lisaks rajatakse atraktsioonid ka kooliealistele ja luuakse uusi liikumisvõimalusi (trenažöörid) erivajadustega inimestele.

Senisest veelgi kaunimad vaated Valaste joal

Valaste joa vaated on imekaunid nii suvel kui talvel. Tänavu on plaanis Päite vaateplatvormi projekteerimine ja väljaehitamine ning idapoolse pangapealse õppe- ja matkaraja korrastamine. Kavandatakse ka täiendavat tänavatoidu müügikohta.

Sellega Toila piirkond aga ei piirdu. Toila Oru parki (Mere puiesteele) rajatakse kergliiklustee. 2022. aastal planeeritakse skulptuuride alale püstitada mälestustmärk Soome president U. P. Svihufudile.

Tagamaks merereisijatele mõnusat elamused ja samal ajal ohutu sissesõit Toila sadamasse, on plaani võetud ka Toila sadama süvendustööd.

Lüganuse valda rajatakse Aidu Veespordikeskus

Aasta 2022 suvehooajaks valmib Aidu Veespordikeskus. Et muuta ühistranspordiga liikumine külalistele mugavamaks ja parandada ökoloogilist jalajälge, püütakse integreerida erinevaid liikumisviise. Selleks ehitatakse välja taristu Kiviõli raudteepeatuse juures ja rajatakse suurem parkla autodele ja bussidele n-ö „sõida ja pargi“ stiilis. Luuakse ka uusi bussipeatuseid, et maakonnaliinid saaksid turvaliselt rongipeatuse vahetus läheduses peatuda.

Kauksis avatakse rannahoone

Sel aastal avatakse Kauksi rannahoone, milles on arvestatud seminarise korraldamise võimaluse ja toitlustusega. Lisaks avatakse tänavu Vasknarva sadam ja tankla, slipid Alajõele ja Rannapungerjale ja Tudulinna disc-golfi park, mis on kogu Eestis kõige lähem rada Peipsi järvele. Rahastuse leidmisel loodetakse rajada atraktiivne kontserdipaik ja suvekohvik Pagari tõllakuuri.

Jaga
Soovitused