Meie lood: Jaanus Rattur Karukella puhkemajast

Sisukord

Jaanus Rattur Karukella puhkemaja peremees

Harvad on need juhused, kus inimene töötab sellel alal, mida ta ülikoolis õppis. Jaanus Rattur on üks seesugune eriline tegelane, kes on TTÜ magistrikraadiga soojustehnik ning töötanud selles valdkonnas juba 12 aastat. Muuhulgas on ta Karukella puhkemaja peremees. See sai põhitöö kõrvalt sündida just tänu Jaanuse projekteerimis-, inseneri- ja ehitusteadmistele ning -kogemustele. Paljuski tänu Jaanuse oskustele on Karukellast saanud energiatõhus, mobiilist juhitav nutimaja.

Miks mees täistöökoha kõrval võttis vastu sellise väljakutse?

Kui Jaanuselt küsida, miks ta seda tööd teeb, leiab ta, et rõõm oma kätega loodu nautimisest ei ületa ühtegi teist rõõmu. Julgust turismiettevõtjaks hakata lisas ka Jaanuse abikaasa Terje pikaajaline turismikogemus, on tulemuseks omanäoline võimekus, mis just koos toimides kogu Karukella puhkemaja ehitamise ja majandamise võimalikuks tegid. Üksi, või olles koos mõne teise valdkonna inimesega, ei oleks kumbki ainult oma kompetentsi peale toetudes sellist väljakutset vastu võtnud.

Jaanuse arvates on Karukella juures on kõige nauditavam see, et kui ka majutushoone on püsti, siis ei tee see krundist veel mõnusat puhkekohta. Endiselt tundub, nagu oleks projekt veel oma esimeses pooles, sest eneseteostust jätkub aastateks, suures osas ikka ise ehitades ja kohapeal mütates- kevadel algab väliköögi ehitus ja sügisel on plaan krunt ka aiaga piirata.

Jaanus ütleb, et esiteks võtab füüsilist koormust treeningu eest, nimelt jääb ära jõusaalis rassimine ja selle eest igakuise tasu maksmine. Teiseks puhkab pea töömõtetest ja ehk päästab ära vastutusrikkal põhitööl läbipõlemise eest. Ning kolmandaks on ju nii, et kogu panustatavast energiast sündiva tulemuse saab pöörata hoopiski oma tuleviku kindlustamiseks, sest kindlasti on see ka pensionisambaks sellele ettevõtlikule perele.

Mis teeb puhkuse Karukellas eriliseks?

Karukella pererahvas on pingutanud selle nimel, et puhkus selles majakeses oleks võimalikult mugav ja kodune. Et millestki poleks puudus ja pisiasjad oleks kõik omal kohal. „Meie külalised on tagasisidestanud, et tegemist on tõenäoliselt Eesti parima puhkemajaga, sest lisaks väga heale varustatusele on majas viis privaatset ja avarat kaheinimese tuba, mis lisaks kõigele on ka helikindlad. Suur lisaväärtus on ka alati soe ja kasutusvalmis kuumaveetünn, mille kasutamise hind sisaldub puhkemaja rentimise hinnas. Eraldi juurde maksma ei pea ja vee üleskütmisele ka aega kulutama ei pea,“ kinnitab Jaanus.

Kes on Karukella kliendid?

Majas on mõeldud kõikide kliendisegmentide peale ning turunduses kõnetatakse samuti kõiki, kuid eeskätt on külalisteks tulnud siiski lastega pered ja sõpruskonnad. Aga ka ettevõtted on hakanud Karukellat ka oma seminaride ja väljasõitude jaoks avastama. „Lisaks on meie klientide suust kõlanud ka, et laste jaoks nii majja sisse kui ka hoovi loodud väga palju võimalusi, seega on lapsed kenasti uute mängudega hõivatud ja ei ripu vanemate jala küljes põhjendusega, et neil on igav. Nii saavad kõik saavad puhata ja mängida!“

Karukella puhkemaja saab rentida ainult ühele seltskonnale- Kontaktivaba teenindus oli moodsas nutimajas juba enne pandeemiatki. Kuid nüüd müüakse maja ka vajaminevate tubade haaval- pakkudes kriisiolukorra ajal ühele leibkonnale võimalust kodusest keskkonnast maale pageda ning siin oma kaugtööd ja distantsõpped edukalt läbi viia. Soovi korral saab majja tellida nii toiduained kui ka valmis toitu- seega, rentnikel jääb üle vaid kohale minna ja end mõnusasti tunda!

Liigsest entusiasmist tulnud naljakas õppetund

Jaanuse entusiasm puhkemaja ehitamiseks ja krundi ettevalmistamiseks oli nii suur, 2017. aastal ostis ta ligi 200 kg muruseemet, mis erinevate põhjuste tõttu ootas soojas korterelamu keldris ligi 2 aastat, enne kui tööd nii kaugele said, et seda sai hakata 1 ha suurusele krundile külvama. 2019. varakevadel vaatas peremees oma muruseemne varud üle ja ehmus, sest seeme oli 6 kuud aegunud. See ehmatus läks aga peagi üle ja ta otsustas selle ikkagi maha panna. „Selge oli see, et päris käsitsi seda teha ei saanud,“ meenutab Jaanuse abikaasa Terje. „Vastvalminud maja juures seisvale renditraktorile sai väike külvik taha kinnitatud ja muru külvamine võis alata. Oli juba päris pime, kui traktor viimaks peatus ja lasi naabritel öörahu nautima hakata. Nali seisneb selles, et 200 kg seemnest ei tärganud kokkuvõttes aga mitte üks lible. No kohe mitte ükski. Isegi mitte kõige väiksem. Ei taha meenutadagi, kui palju mis see 200 kg maksis,“ naerab Terje.

Karukella puhkemaja kohta leiad infot siitOleme avatud!

Loe ka teisi meie Ida-Virumaa lugusid. Ida-Virumaa ei ole pelgalt seiklusi täis maakond. Ida-Viru on ühtlasi kogukond, kus väikesed ettevõtted teevad koos suuri asju. Kui oleme avatud, olete alati oodatud!

Jaga
Soovitused